Skocz do zawartości

MiG-29 SMT - Zvezda 1/72


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki. 

10 godzin temu, Bobek napisał:

:toast:  za zielony

Pod wpływem waszych wcześniejszych wpisów w ostatniej chwili dodałem jedną kroplę zieleni więcej. Nie przypuszczałem że aż tak to zmieni kolor. Najgorsze jest to że do zdjęcia maskowania wydawało mi się że jest ok. Nie było porównania. 

Godzinę temu, karambolis8 napisał:

Jest ok. Jedynie utrudniłeś sobie doklejając pylony na tym etapie.

Ja się jeszcze uczę jak robić samoloty, więc błędów będzie więcej. Najgorzej wyszła owiewka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wygody bądź wyborów ja dla odmiany zwykle wklejam pylony od razu nie przeszkadza mi to w późniejszych pracach - no może utrudnia nakładanie kalek.

Za to nigdy nie maluje modelu wraz z owiewką (mam obawy o odkurz w środku który byłby nie do usunięcia) ale tak jak napisałem to zapewne kwestia przyzwyczajeń i indywidualnych upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bazylms napisał:

Najgorsze jest to że do zdjęcia maskowania wydawało mi się że jest ok. Nie było porównania. 

Ale, ze nie podoba Ci sie? Moim zdaniem jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, podoba mi się. Moim zdaniem nawet lepiej niż takie szare. Chodzi mi tylko o to, że jak nakłada się tylko jeden kolor to wygląda to potem tak jak na tych rysunkach wcześniej. 

Jak widzicie na tym jednym stateczniku myślałem że jest ok, a jak zdjąłem maski to się okazało że różnica jest prawie niewidoczna. 

Ale ostatecznie jestem zadowolony, bo mogło być gorzej. I nawet mi farbą z taśmą nie odlazła :jupi2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie jestem na etapie nakładania kalkomanii i potrzebuję porady. Nie wiem czemu Zvezda wymyśliła sobie żeby gwiazdy zrobić z dwóch kalkomanii - jedna na drugiej. Najpier trzeba nałożyć gwiazdę, a potem na nią niebieską obwódkę ooddzielającą kolor biały od czerwonego. Jeszcze nigdy nie nakładałem kalek w ten sposób. Czy powininem po nałożeniu gwiazdy pomalować ją połyskiem przed nałożeniem drugiej kalki czy od razu dawać jedną na drugą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj druga dobrze się ze sobą kleją, na końcu polakierujesz, poza tym wygląda to tylko  straszniej niz jest, wiem co mowie

Zdjęcie 15.01.2019, 08 29 28.jpg

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni walki z kalkami i takie oto efekty. Kalki moim zdaniem bardzo dobrej jakości. Delikatne, ale za to papier gruby i przy ich nakładaniu miały tendencję do rolowania się. Ale jakoś się w końcu udało. 

ctTLEEQkQPrQOm8_rI-2wdIkDASBJjxlglVUwrmw

7ChcZx45KSuotXM44DNpTa_mxM42LThObKtum_Sf

_WG9-c5moOc7ZAFgBSzSXF7lultzkJglAXzWDMbg

6jIKNrfTIRekxqAIiIj_UDcZ2FDWtaPfV-S-VmNp

Może ktoś zweryfikować czy ustawienie tylnych goleni pod takim kątem jest prawidłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj malowałem dysze. Wydawało mi się że kolorowe przepalenia są ok, ale na gównianej fotce gówno widać. Dziś na spokojnie jeszcze raz się temy przyjrzę, bo skoro na focie jest aż tak słabo to może trzeba będzie trochę poprawić. Przygasiłem też oznaczenia. Jeszce raz sorki za jakość fotki, to tylko dowód że coś się robi.

KGEEXjKdh2PImD2Xd4Gj2TstYtZvHFb8EZULcYga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w nawiązaniu do naszej rozmowy w Telford - poprawiałeś jakoś linie albo sprawdzałeś już jak się w nich zachowa wash? Przyglądałem się wypraskom i wygląda mi na to, że przynajmniej linie na bokach grzbietu warto by poprawić.

A model wygląda dobrze i choć jakieś poprawki zapewne wskazane, to wydaje się, że będzie dobry efekt końcowy. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smialus napisał:

... ale jest za zielony

Jak patrze na zdjęcie i na model obok to kolory są inne i tu i tu. Sam nie wiem jaki to już jest odcień. Ale na pewno T-28 (model czołgu który robię) będzie bardziej zielony wink3

3 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

Hej, w nawiązaniu do naszej rozmowy w Telford - poprawiałeś jakoś linie albo sprawdzałeś już jak się w nich zachowa wash?

Nic Mikołaju nie poprawiałem. Ma szarego washa i tak to wyszło. Najsłabsze wg mnie są po wewnętrznej stronie stateczników pionowych, ale mam małe doświadczenie w tym jak głebokie powinny być. Ogólnie wydaje mi się że są ok. Niedługo postaram się o lepsze foty.

Edytowane przez bazylms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.