Skocz do zawartości

IJN FUSO 1944r. - 1/700 Aoshima


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, zloty napisał:

Te uzbrojenie przeciwlotnicze to zestawowe?

Tak, zestawowe, jedynie lufy szlifowalem tak by były o połowę cieńsze. Muszę jeszcze dorwać w jakiejś przystępnej cenie działka Plot, gdyż ten zestaw niestety ich nie posiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta święta i po świętach, a robota jak stała tak stoi... nawet nie miałem czasu na wymianę masztu, ale za to wyciąłem otwór w wodzie na kadłub. Woda jest do malowania, a to co tutaj widać, to jakieś próby kolorów i zaszpachlowane odboje za pomocą żelu pacyficznego. Wszystko na szybkości złożone do kupy i sory za fotki, bo za bardzo się nie starałem.

089.JPG

090.JPG

091.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura wody niezła! W jednym miejscu za pilotem po lewej stronie dziobu Fuso taki zawijas nie do końca mi pasi. Skała też miejscami jakby wisi nad wodą. Co do koloru wody przejrzyj foty z wcześniejszych postów i dobierz coś naturalnego i nie za ostrego. 

Ogólnie cała diorama na razie bardzo dominuje i Fusiak zwyczajnie ginie na tym tle. Możesz jeszcze trochę rozmyć kolory zieleni i popryskać te krzaki jakimiś odcieniami żeby nie były takie dwukolorowe wyraźnie.

P.s. Będziesz się musiał nieźle pobawić przy fotografowaniu wszystkiego jak skończysz i trochę poobrabiać zdjęcia żeby wydobyć Fuso z tego tła. Komórką tym razem nie uda :szczerbol:.  Przy odrobinie sztuczek będzie bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zawias po lewej stronie holownika mam nadzieję że zniknie, jak psiknę wszystko kolorem. Na razie przez ten żel są różne kolory i daje to dziwne złudzenia. Co do skał, to będą odrobinę niżej osadzone, więc nie będzie tego efektu zwisania. Skały i zieleń będą pryskane farbami i lakierem, ponieważ miejscami się błyszczą, a i zieleń w tych dwóch kolorach jest nie za bardzo. Tak więc będzie psikne na zielono, cieniowane i będzie piknie, mam nadzieję. 

No z tą woda to cały czas myślę. Nie mogę się zdecydować, czy iść w kolor wody taki jak mam teraz, czy w taką błotnistą zieleń, jak to bywa na rzekach hmm... Google, foty i rozkminka. W sumie teraz widzicie jak wygląda, więc może prysnę tą błotnistą zielenią i sami oceniacie, co będzie lepiej wyglądało. 

Ogólnie to chyba będzie ciężko, by fuso nie zginął na tle całej dioramy, ale w sumie to nawet mi za bardzo na tym nie zależy, by był jakoś bardzo wyeksponowany. To że dołożę wszelkich starań by wykonać Fusa nie ulega wątpliwości, ale chciałbym by wszystko do siebie pasowało i stanowiło jedna ładną całość. 

Chyba na spokojnie będą to wszystko kończył jeszcze przez miesiąc albo dwa, więc może do tego czasu uda mi się ogarnąć jakiś aparat. Tak jak piszesz Hans telefonem ładnych fotek nie zrobię, a przydałoby się uchwycić chociaż głębię tej dioramy, a nie tylko ostry i plaski mały fragment na fotkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej skali to dioramka jest naturalnym środowiskiem :)

Jeśli chodzi o zanurzenie skał to jeśli przyjąć że to morze to takie szpary fajnie oddają erozje i odpływ więc też ma to sens, a efekt schowania się pancernika też jak najbardziej na plus to nadaje realizmu jak dla mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.