Skocz do zawartości

Polski T-55 "Eliasz Gromowładny" czyli temat turbosłowiański


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie się z tym nie kryłem, że następny w kolejce jest Hellcat właśnie. ? 

Tymczasem, zanim wszystko spowije kurz, popracowałem nad niektórymi miejscami. Kilka fotek na zbliżeniach - postaram się nie zjeść tego za bardzo dalszymi brudzingami... 

 

KkMjW8j.jpg

VtNlCqN.jpg

FyJpG0o.jpg

 

Pozdrowienia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli walczę dalej. 

Błotko to w zasadzie ten sam przepis, co przy ZSU-57. Tym razem jednak ewidentnie mamy do czynienia z suchszym pojazdem - wilgoć uchowała się tylko w zakamarkach kół i zapewne za nimi na wannie kadłuba. Dlatego tym razem po prostu postawiłem na więcej suchych pigmentów, a mnie olejnych siuwaksów. 

riefmP1.jpg

m3xqjVx.jpg

O92Kzdy.jpg

61p473b.jpg


Pobawiłem się też z gumowymi osłonami. Bardzo podobał mi się efekt zabrudzeń widoczny na kilku zdjęciach pojazdu, więc spróbowałem osiągnąć coś zbliżonego. Dwie z trzech osłon pokryłem płynem Dust&Dirt Deposits. Gdy wysechł przetarłem go krótkim i bardzo sztywnym pędzlem, oraz wykałaczką, którą zdrapałem pigment. Nawet mi się to podoba. 

PX659Tx.jpg


TNnkNDY.jpg

Pozdrowienia! 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

W międzyczasie przykurzyłem też górę kadłuba. Nie pozostaje nic innego jak poskładać wszystko do kupy i wtedy dokończyć brudzing i zgrać wszystko ze sobą. Potem podstawka i gotowe. 


ral0i64.jpg

 

6slOB1k.jpg

Pozdrowienia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wczesniej czasem myślałem że koledzy którzy pisząc że za bardzo pstrokaty mogli mieć trochę racji to teraz tak to ładnie zgrałeś że już mnie takie myśli nie nadchodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Przez parę ostatnich dni to były takie ostateczne ostateczności - tu coś dodać, tam poprawić, tu się coś przypomni... Niewdzięczna robota, na której chyba schodzi mi najdłużej zawsze. Troszkę popracowałem nad malowaniem tobołków.  Dodałem parę detali, których brakowało - lejek na podstawie od lampy na wieży, jakiś dziwny papier na błotniku i takie tam. No i podstawka - kawałek terenu widoczny na filmie, z którego pochodzi większość kwitów. Nic specjalnego. 

bW4Jbbp.jpg

a1qjlFm.jpg

oAAVFr6.jpg 

Model odstoi swoje na półce, dojdą tabliczki na podstawkę i zrobimy galerię. No chyba, że coś się po drodze urodzi do zrobienia/poprawienia/etc - jeszcze są na to szanse. ?

Pozdrowienia! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie genialny!:piwo:

Jedyne co rzuciło mi się w oczy to sama podstawka. Mało naturalnie wygląda podłoże pod gąsienicami. Idealnie pod nimi po dosłownie jednym przejechaniu nie ma już śladu trawy, jest sucha ziemia, albo raczej jakiś gruz, sądząc po kolorze. Z kolei chodnik jest idealnie czysty. Jeśli faktycznie ten cały brud został naniesiony przez gąsienice to niech chociaż przed miejscem kontaktu ziemi i gąsienicy będzie trochę obsypanego gruzo-piachu, bo takie zniszczenie samym wjazdem chyba jest mało prawdopodobne:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.