Skocz do zawartości

Spitfire Mk V Revell 1:72


sebastain

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a może by tak kicnąć do metalowego i kupić komplet wycinaków o gradacji: 2,5 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm, 7 mm, 8 mm, 9 mm, i 10 mm,  za 20 złociszów i tłuc kółeczka w foliach, taśmach, hipsie etc. Jest skuteczne, działa i miłe w obsłudze. A cyrkiel olfy da się przerobić do rozmiaru 8 mm.

:kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moja improwizacja wcale nie była nad wyraz odkrywcza. Co prawda moj cyrkiel jest mniej precyzyjny, ale jak widzicie, jakość kółek się poprawiła. Niemniej, cyrkiel z piórkiem to jest to :)

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek korady A1 w 1/72 to 1,75mm. A inne wymiary też nie chcą zgrywać się ze stopniowaniem co 1mm. Te różnice będzie widać gołym okiem. Wybijaki się przydadzą, na pewno, ale cyrkla (plotera) nie zastąpią.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sebastain napisał:

Trzeba dorobic z ostrza do nożyka.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Wystarczy odłamać kawałek nożyka lub skalpela i cała przeróbka :) 

os.jpg.90ac341e91b093ffdfbca7830c961404.jpg

Edytowane przez Mariucha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokarda wyszła jak wyszła - mierzyłem "na oko" średnice kółek. Tu pojawia się jeszcze jeden aspekt - wycinanie kółek w zwykłej taśmie maskującej wychodzi dużo gorzej niż w taśmie Tamyi. Tyle, że nie mam wystarczająco szerokiej taśmy :).

Pomalowałem spód. Chyba w miarę dobrze wyszło?

 

IMG_20190403_205640.jpg

IMG_20190404_164830.jpg

 

No i zapowiedź kolejnego warszatu... bo spitfire'ów nigdy za wiele :)

IMG_20190404_171422.thumb.jpg.7dc32b5648be43bcddb7d1cc7cca1622.jpg

Edytowane przez sebastain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kokarda wyszła rzeczywiście na oko. Zarówno w kwestii proporcji, jak i kolorów. Ale też nie bardzo rozumiem po co  tak kombinujesz, bo nawet jeśli zdecydujesz się z jakichś powodów na prześwitywanie kokardy spod 'zamalówki', to i tak dotyczyć to będzie tylko żółtego. Resztę zakryje gwiazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem miałem nic nie pisać .Do wycinania małych kółek poniżej 1cm można użyć tego.Chińskie bo chińskie ale daje radę.Mam i używam.

22909_rd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Xmen napisał:

Ja kupowałem w MojeHobby ale obecnie niedostępny za 33 złocisze.

Ja na Aliexpress, trochę trzeba zaczekać, ale wychodzi najtaniej. Minusem jest brak precyzyjnej podziałki. Trzeba metodą prób i błędów walczyć z linijką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde narzędzie, które się sprawdza jest dobre.

Poniżej 1 cm to nie jest szczególne wyzwanie. Przy zerowniku schody zaczynają się przy promieniu gdzieś około 1-1,5mm. Jeżeli ten plastikowy suwak jest w stanie to pobić, to jest o czym gadać. Bo poza tym cyrkiel jest tańszy i wygodniejszy w ustalaniu wymiaru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamalowałem kokardy. Kamuflaż na samolocie są zrobione farbami Tamiya a do zamalowania kokard użyłem lekko rozjaśnionego Dark Green z Vallejo. :) Kokardy najpierw zamalowałem według szablonu, potem go zdjąłem z oręcznie "postrzępiłem" krawędzie zamalowanych kokard, zwłaszcza na kadłubie.

Zamówiłem też szerszą taśmę Tamiya, bo o wiele lepiej wycina się w niej szablony. Powoli przygotowuję się do wycinania literek.

Obicia na skrzydłach chcę zrobić metodą "skrobaną". Zrobić to teraz, czy po pomalowaniu oznaczeń a przed lakierowaniem?

 

zamalowane kokardy1.jpg

zamalowane kokardy2.jpg

Edytowane przez sebastain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę solą. Widać efekt? Ja coś widzę ale w myśl zasady, "jak ma się ochotę poprawić, to trzeba zostawić" może już nie ruszać, żeby nie przedobrzyć?147a87436304c516c47e3fe4adacba6c.jpgd91bbd16a605cc9012225caf6f149bd0.jpg

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.