Skocz do zawartości

Vulcan B2, GWH + Shelf Oddity 1/144


donalyah00

Rekomendowane odpowiedzi

W przerwie od rozgrzebywania kolejnych modeli udało mi się coś skończyć i nawet przygotować galerię.

Przyjemny zestaw Pit-Road/GWH oraz świetne kalkomanie Fundekals zainspirowały mnie swego czasu do bliższego przyjrzenia się Vulcanowi. Po chwili przyglądania się wpadł mi w oko wczesny Vulcan B2 XH556 z jednostki treningowej RAF 230 OCU w Finningley, ok. 1962. Poniżej fotka oryginału wygrzebana z czeluści Internetów.

Vulcan_16.jpg~original

Aby w miarę poprawnie odwzorować wczesną wersję B2 musiałem nieco zaingerować w zestaw - zniknęły anteny z nosa oraz końcówki ogona samolotu. Sonda do tankowania w powietrzu też została uznana za niebyłą. Być może zapowiadane przez GWH wydanie Vulcana z rakietą GWH Blue Steel ułatwi nieco życie modelarzom pod tym względem. Produktem ubocznym mojej zabawy z Vulcanem jest zestaw fototrawiony ShelfOddity. Lakiery GS MrColor GX Cool White oraz bezbarwny GX100 Super Clear III ułatwiły życie podczas malowania - dało się je spokojnie kilkukrotnie przepolerować niebieskimi ściereczkami 3M - taka kanapka: malowanie, polerowane, malowanie... Na deser – wielkie podziękowania dla Leszka lejgo_inc za obfotografowanie modelu. Obróbka zdjęć to już efekt paru upojnych wieczorów spędzonych przeze mnie za monitorem.

Początek lat 60-rych, baza RAF Finningley. Jakoś przed świtem.
Vul_001.jpg
Vul_017.jpg
Vul_019.jpg
Vul_018.jpg

Biało dość.
Vul_005.jpg
Vul_011.jpg
Vul_010.jpg
Vul_006.jpg
Vul_008.jpg
Vul_012.jpg
Vul_013.jpg
Vul_004.jpg
Vul_014.jpg
Vul_009.jpg
Vul_015.jpg
Vul_007.jpg

Rzut oka na dolną część modelu – maszyna z jednostki treningowej, wprowadzającej nowy samolot dla załóg dopiero zaczęła się brudzić.
Vul_020.jpg
Vul_021.jpg
Vul_022.jpg
Vul_023.jpg

Kilka zbliżeń. 
Vul_d001.jpg
Vul_d004.jpg
Vul_d007.jpg
Vul_d003.jpg
Vul_d005.jpg
Vul_d006.jpg

Dziękuję za wytrwałość w oglądaniu i pozdrawiam, Marek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe wrażenie wywarło na mnie wykończenie powierzchni, naprawdę świetnie to wygląda.  Dołożywszy detale i czysty montaż całości mamy najelegantszy model w tej skali jaki widziałem. Gratulacje! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa, cieszę się że Vulcan się spodobał. :) Dodam, że lakiery Mr Color serii GX zachowują się trochę jak lakiery samochodowe - dają bardzo twardą powłokę (można je szlifować) ale przy tym dość kruchą (trzeba uważać aby jej nie ukruszyć).

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.