Skocz do zawartości

Leopard 2A4 w polskich barwach - Revell 1/72


Skinn3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ?
Po kilku latach przerwy nastał czas by wrócić i dokończyć rozgrzebane mode.. Na pierwszy ogień poszedł Leopard 2A4, z zestawu Revell w 1/72. Niestety jest to ten Leoś, który ma mało detali, więc trzeba było co nieco dorobić, przerobić itd. Np. pogłębianie linii podziału, przewiercanie lufy czy dorabianie mocowań. Te kilka lat temu walczyłem z dorabianiem powierzchni antypoślizgowych z tyłu kadłuba i papier okazał się zbyt gruby. Teraz w ramach testów użyłem bibuły od kalek na wieży oraz żelu kosmetycznego do zdobień na przodzie (manicurzystka w domu :D ). Jest to model, na którym planuję przeprowadzić kilka testów także "konkursowo" wyglądać on nie będzie ?
Co do powierzchni antypoślizgowych - czy ktoś z Was próbował robić coś podobnego Surfacerem 500 od Gunze?

IMG-20181230-212528.jpg
IMG-20181230-203100.jpg
IMG-20181230-171035.jpg
IMG-20181230-014733.jpg
IMG-20181230-014522.jpg
IMG-20181229-235056.jpg
IMG-20181229-234200.jpg

Edytowane przez Skinn3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj widzę że dużo pracy wsadziłeś w ten kicz , bo Revell poszedł na łatwiznę i ta 4 to przepak Matchboxa . Jak dobrze pamiętam to przednia część lufy do przedmuchiwacza miała za małą średnicę jak na swój kaliber, ale mam wrażenie że  to już zniwelowałeś .Powodzenia ja swojego przeznaczyłem na części i złożyłem dragona pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też zacząłem tę walkę, ale szybko z niej zrezygnowałem. Leoś z Revella jest źle wyskalowany. W porównaniu z 2a5 zdycowanie mniejszych. Również ma mniejszą lufę niż trzeba i co najgorsze koła pod żadnym pozorem nie przypominają oryginału. Jeżeli chcesz model, który będzie bardziej przypominał oryginał to fajniej połączyć np. 2a5 Revella z Leosiem Hasegawy.

Tak czy inaczej kibicuję i życzę stałego powrotu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OLO napisał:

Witaj widzę że dużo pracy wsadziłeś w ten kicz , bo Revell poszedł na łatwiznę i ta 4 to przepak Matchboxa

Ja chyba lubię "ulepszać" kicz :) I tak myślałem, że to Matchbox.. Wiem, że nowsze wydanie Leosia od Revella jest ponoć bardziej szczegółowe..

5 godzin temu, bartek33365 napisał:

Jakiś czas temu też zacząłemwalkę

Ja na tym modelu chce poćwiczyć parę technik i sprawdzić to i owo, a przy okazji pogrzebać przy detalach ?

Tym razem nie planuje robić przerwy w hobby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
4 godziny temu, makinen napisał:

A Ty już wszystkie swoje humvee skończyłeś? ? Poza tym 1/72 się w tej materii poszerzyło atrakcyjnie.

Nie jestem nawet bliski skończenia wszystkich Humvee :D Ale, jak skończę Leo i jeszcze coś, to dokończę kilka Humvee ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu post pod postem, ale dzisiaj przysiadłem do malowania.. Przed bazowym zielonym zrobiłem jeszcze cieniowanie, ale zapomniałem to uwiecznić.. Na zdjęciach też słabo to widać niestety... I jak się okazuje, nowy aerograf nie działa jak powinien.. Ma regulację ciśnienia, ale jak tylko zmniejsze je odrobinę to przestaje podawać farbę ?

IMG-20190111-171937.jpg
IMG-20190111-171911.jpg
IMG-20190111-171842.jpg
IMG-20190110-215522.jpg
IMG-20190110-215457.jpg
IMG-20190110-215448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.