Skocz do zawartości

betonowa jaga czyli... Jagdpanzer IV L/48 1:35


enten

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

postanowienia z zeszłego roku zaczęły skutkować kończeniem zaczętych modeli, nie zaczynaniem nowo kupionych, więc idąc za ciosem zakładam nowy warsztat.

w nowym roku nowy warsztat i nowe postanowienia. Ten jest dla mnie specyficzny. Pod koniec roku z kolegą Tuńkiem weszliśmy w dżentelmeński zakład.....

Każdy z nas bierze na warsztat model. Termin sklejenia modelu to 15.03.2019r. Model gotowy do malowania. Termin skończonego modelu to 04.05.2019r.

Bohaterem mojej pracy będzie ten Jagdpanzer:

 

11099_rd.jpg

 

Bazą będzie model Dragona 6843 w skali 1:35. Wybrałem Jagdpanzera IV A0 z prozaicznego powodu, mam ich 2 sztuki.

Do wykonania wykorzystam także produkt PanzerArt'u RE35-350.

Docelowo wykorzystam także gąsienice MasterClub, troszkę blaszek i coś jeszcze - wyjdzie w praniu...

 

Póki co chciałem podziękować za ogromną pomoc Bartkowi D.

Dzięki Jego pomocy rozpracowałem z grubsza temat.

Pojazd prawdopodobnie pochodził z dywizji "Hohenstaufen".

Posiadam taki zbiór zdjęć pochodzący z publikacji "Panzerjager Technical and Operational History"

 

 

8e0a870a34a9736a4910154946bdbc7dab39c075.jpgResized_20190107_134739.jpeg

Resized_20190107_134748.jpeg

Resized_20190107_134759.jpeg

 

Na chwilę obecną planuję zrobić pojazd w stanie "na platformie".

Jeśli ktokolwiek ma jakiś trop lub wskazówki pomagające doprecyzować "pochodzenie" pojazdu będę ogromnie zobowiązany.

 

Przy okazji mam pytanie odnośnie platform kolejowych. Taki Jagdpanzer mógł być przewożony na platformie 2 czy 4 osiowej? Jakie dostępne modele platform wchodzą w grę? SSyms Trumpka jest za duża na taki pojazd.

Edytowane przez enten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

tutaj może być różnie już była afera z G10 z Sabre że kopia LZ G10 ? ja mam 4 osiową i szczerze? Szału nie ma owszem jest lepszy od Dragona ale nie na tyle żeby za niego dać taką kasę... Jak nie masz zapędów "wykolejonych" jak ja czy Marcin szukaj węglarki Dragona bez burt masz platformę, jak nie wnikasz co pod spodem jest w miarę ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadali go pod koniec listopada - w dwóch wariantach - sama platforma lub platforma z jednym z pojazdów proponowanych na pudełku.
http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=30558&mode=thread&order=0
znalazłem na razie tylko tutaj;
https://www.1999.co.jp/eng/10577408 - w wersji 2 w jednym
https://www.hobbyeasy.com/en/data/etb1nur2qusjwcfwcqm3.html - j/w
http://www.sabremodel.com/index.php?route=product/product&manufacturer_id=8&product_id=51 - j/w

Poglądowy schemat malowania "Betonowej" jest na str.115 tej publikacji.

Pozdrawiam
Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

a ona mi zalatuje przepakiem dragona + ramka z Sabre ( na tym jednym zdjęciu widać 2 kolory plastiku- zderzaki sprzęg i wąż parowy na pewno są Sabre ale reszta wygląda jak Dragon z Ommr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Praca, trzyletni syn, budowa domu..... Wrzucam fotke na dowód tego, że walczę z brakiem czasu. Chęci mam ale często wracam do domu i jedyne co robię to przybijam gwoździa do poduszki...... Został tył, końcówki błotników i osprzęt na błotnikach.

Gąsienice MasterCluba oczywiście sprawiły wiele radości i pracy jednocześnie. Każde ogniwo do wyszlifowania kilku kanałów wlewowych, szlif grzebienia oraz czeste poprawianie zalanego otworu w grzebieniu. O rozwiercaniu nie wspominać? ?

Żywica fajnie odlana ale kilka miejsc do wyczyszczenia. Niestety wbrew nadziei nie pasowała idealnie. Jest za wąska do mocowań na błotnikach dlatego troszkę szlifowania i udało się w miarę spasować. Dokleje jeszcze wieszaki do osłon.

 

Detale jak to u Dragona. Fajnie odlane, prawie bez szpachlowania ale sporo łączeń formy i szlifowania.

Przepraszam za jakość zdjęcia ale niestety nie mam ostatnio swojego kącika. Młody mnie wysiedlił z naszego biurka. Jedyne co mnie pociesza, że bawi się na biurku czołgami :) modele zvezdy 1:100 robią ostatnio coraz większą karierę :)

 

Foto na dowód, że żyje. Jutro poskładam go do lepszego zdjęcia a w niedzielę mam nadzieję, że zrobię tak foto żeby nie było wstydu...

IMG_20190315_021459.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jeszcze foto z prac. Nadbudowa żywiczna wymagała oczywistego czyszczenia z wlewek ale i trochę dopasowania na siłę. Właściwie to dopasowanie błotników do nadbudówki :)

 

Kończę detale i przed północą foto końcowego modelu. Niestety w warunkach jak na poprzednich zdjęciach. W niedzielę zorganizuje lepsze miejsce do foto. Szykuje sobie własny kąt do modelowania bo to co teraz mam to istna partyzantka po całym domu.....

15526823169141223538845.jpg

IMG_20190315_224204.jpg

Edytowane przez enten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się stresowałem, że nie zwróciłem uwagi jak się telefon rozładował....

Nie zmienia to faktu, że spiąłem poślady i model gotowy w terminie ?

Pierwszy etap zaliczony! Artur....?

Koła i gąsienice na sucho. Tak jak i tylne ekrany z nadbudową. Jeszcze raz i ostatni już przepraszam za beznadziejne zdjecia.

IMG_20190316_000721.jpg

IMG_20190316_000801.jpg

Edytowane przez enten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki jak dla mnie to są ok, widać na nich co robisz i są stosunko ostre. Sam ostatnio takie cykam do warsztatu i tylko co jakiś czas rozkładam sprzęt do zdjęć. 

Nieźle wygląda, ale ja czekam na malunki. 

Czytaj co piszesz ? poprawiłem
Mod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca, trzyletni syn, budowa domu..... Wrzucam fotke na dowód tego, że walczę z brakiem czasu. Chęci mam ale często wracam do domu i jedyne co robię to przybijam gwoździa do poduszki...... Został tył, końcówki błotników i osprzęt na błotnikach.

Gąsienice MasterCluba oczywiście sprawiły wiele radości i pracy jednocześnie. Każde ogniwo do wyszlifowania kilku kanałów wlewowych, szlif grzebienia oraz czeste poprawianie zalanego otworu w grzebieniu. O rozwiercaniu nie wspominać?

Żywica fajnie odlana ale kilka miejsc do wyczyszczenia. Niestety wbrew nadziei nie pasowała idealnie. Jest za wąska do mocowań na błotnikach dlatego troszkę szlifowania i udało się w miarę spasować. Dokleje jeszcze wieszaki do osłon.

 

Detale jak to u Dragona. Fajnie odlane, prawie bez szpachlowania ale sporo łączeń formy i szlifowania.

Przepraszam za jakość zdjęcia ale niestety nie mam ostatnio swojego kącika. Młody mnie wysiedlił z naszego biurka. Jedyne co mnie pociesza, że bawi się na biurku czołgami modele zvezdy 1:100 robią ostatnio coraz większą karierę

 

Foto na dowód, że żyje. Jutro poskładam go do lepszego zdjęcia a w niedzielę mam nadzieję, że zrobię tak foto żeby nie było wstydu...

IMG_20190315_021459.thumb.jpg.ff50172365bbfdc72a31cba6ac9a6c34.jpg

Do tego zapasowe gasienice z przodu, nie wszystkie uchwyty na ekrany boczne a także nie jestem pewien ale wydaje mi się że brakuje dodatkowej płyty pancernej nad wylotami powietrza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem zimmerit na błotnikach przednich, usunąłem zbędne wieszaki, dopieściłem kilka szczegółów i stanąłem na pewnym momencie pt. mocowanie przednich ogniw gąsienicy.... Zielonego pojęcia nie mam jak je zawiesić. Mogę Was prosić o pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszaki zaraz przejdą kurację upiększającą bo faktycznie za bardzo się przyłożyłem.
Generalnie to mocowanie gąsienic to modyfikacja polowa tak mi się wydaje. Seryjnie był to płaskownik a tu mamy coś w rodzaju rurki/pręta.

Malowanie dziś zaczynam. Wieczorem wrzucę zdjęcia z postępów!

(jak ja uwielbiam robić coś pod presją czasu! Big Grin )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to kwestia perspektywy, robiąc od dołu tak jak na tej focie zdjęcie przedmiotu który jest szeroki ale 'cięki' będziesz widział coś na kształt tego drucikowatego czegoś, zrób sobie test i weź taka belkę przytwierz do modelu i zrób fotę od dołu, sądzę, że otrzymasz właśnie coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.