Skocz do zawartości

Ził 131 ICM 1:35


Kowalec222

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach chęci chwilowego odpoczynku od pancerki z okresu II wojny na warsztat trafia Ził z firmy ICM w skali 1:35. Generalnie chcę go wykonać prosto z pudła i na tą chwilę nie przewiduje dodatków. Ma to być szybki projekt, który będzie swego rodzaju odskocznią i okazją do wypróbowania kilku technik na etapie malowania. Co do tego ostatniego to nie zapadła jeszcze decyzja czy będzie to wersja cywilna czy wojskowa. Szczerze mówiąc cywilne malowanie wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, w końcu ma to być odskocznia... Na dzień dzisiejszy wygląda to tak.

20190113_211016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Stojkovic napisał:

Tak w ogóle to jak to się składa?

Są jakieś "gorące" miejsca na które trzeba uważać?

To dopiero początek więc nie ma co chwalić dnia przed zachodem, ale nie zapeszając jak na razie wszystko idzie nadzwyczaj sprawnie. Spasowanie elementów ramy, silnika, wyciągarki naprawdę super, mimo, że jest tam sporo małych elementów, które po złożeniu w całość muszą trafić na odpowiednie miejsce i zostać połączone np. wałem z innymi częściami umieszczonymi na ramie pojazdu. To mój pierwszy kontakt z modelem firmy ICM jak na razie wrażenia pozytywne, zobaczymy jak to będzie dalej szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna porada, czy ją wykorzystasz, czy nie, to już Twój wybór. Jeśli opony to gumiaki, to zrób z kołami takie coś, będzie dobry efekt :). Wiem że model relaksacyjny, ale mały smaczek, nie zaszkodzi :)

DSC_0344_zpsp0b5yham.jpg

 

IMG_20190114_093542.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam, u mnie powstaje ten sam pojazd w 1:72, też od ICM. Jeżeli szukasz malowania to może bułgarski z Iraku, tak jak mój? Fotki są w wątku warsztatowym o pojazdach w obronie City Hall w Karbali. Drobiazg - lina od wyciągarki powinna wychodzić pod zderzakiem a nie nad. Koła masz założone "lewe na prawą stronę" (popatrz na bieżnik) - ale chyba jeszcze nie przyklejone więc zero problemu z poprawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi i rady, patent z wkrętem na pewno wykorzystam. Koła niestety przyklejone więc muszą tak zostać... nie no żart ? na szybko do zdjęcia wrzucone, z lina też tylko tymczasowe rozwiązanie. Malowanie z warsztatu Michała na pewno sprawdzę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Takie Ziły mam w szafie 2 :), czekają aż się ktoś zlituje i blaszki do nich wyda. Jak kółka żywiczne to tylko z DEF-a są super odlane i do tego z ugięciem ( szkoda że nie robią do Kama3-a)  kółka z Panzerarta nie mają ugięcia ,polecam też kółka z niemieckiego MR Modellbau są w porządku . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Pięknie się ten model zapowiada. Jednak szkoda, że nie podałeś zamiarów co do konkretnego malowania. Na tym etapie pozostaje tylko wybór wersji z takimi lampami przednimi i takimi zbiornikami paliwa. Inne niż fabryczny ICM wersje znajdziesz w wątku o pojazdach z Karbali. Tam kolega robi bułgarskiego Ziła i koledzy zamieścili zdjęcia wersji z innymi lampami i zbiornikiem w malowaniu bułgarskim.

Pozdrawiam

Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Stojkovic napisał:

Będziesz bardziej tę rdzę różnicował, czy taka jak jest pójdzie pod farbę bazową?

 

Zostaje taka jak jest, na to "taft" i kolor, potem drapanie. Tak to w teorii wygląda, pytanie czy efekt, który uzyskam będzie odpowiadał moim wyobrażeniom. Cóż zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.