Skocz do zawartości

F-14D Revell 1/72


Psar77

Rekomendowane odpowiedzi

c400bQd.jpg?1

Pierwsze koty za płoty ? Starałem się uzyskać delikatnie plamiastą fakturę. Na pewno udało mi się to bardziej niż zrobienie zdjęcia - mam za ostre światło i zabija to wszystkie niuanse. W rzeczywistości powierzchnia jest bardziej zróżnicowana. Na to planuję jeszcze plamki z jaśniejszego i ciemniejszego koloru ale dzisiaj musiałem odpuścić bo ugotowałem kompresor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomcatsky napisał:

Super idzie. Zerknij na zdjęcia maszyny bo 100 w 2003 miała płytę wzmacniającą dookoła stopnia (schodka) RIO. (taki trapezik)

Dzięki za info - jak do niego wrócę to pomyślę jak to zrobić. Na razie prace wstrzymane w połowie podwozia bo muszę kończyć MiGa :-)

BbpVRk8.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No dobra. Dzisiaj wieczorem będzie trochę malowania w związku z czym pytanie. Znalazłem schemat jak poniżej i tam mu mojemu zdziwieniu piszą, że wszystkie dolne powoerzchnie na Light Ghost Grey a górne na ... Medium Grey FS-35237. A myślałem, że jak w Hornetach na Dark Ghost Grey. Tymczasem DGG tylko na stateczniki i pionowe powierzchnie części kadłuba z kabiną. Jaki najlepszy odpowiednik tego Medium Grey wśród Gunze H / Tamiya ?

1582728289278_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że mam te kolorki z Gunze. Bodajże H306, H307 i H337 czy jakoś tak. Nie chce mi się teraz do warsztatu schodzić :-)
Dzisiaj bawiłem się kompletnie nową dla mnie techniką marmurkowania :)
Efekty na otkach poniżej.

ehRxa9o.jpg?1

kdaNp8Y.jpg?1

HoTOWbd.jpg?1

Efekty jak na pierwszy raz są dla mnie więcej niż zadowalające.To oczywiście jeszcze nie inaly efekt - krawędzie i łączenia blach przyciemnie, coś innego rozjaśnię ale generalnie kieruek uważam, że dobry :-)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
W dniu 28.02.2020 o 15:49, Psar77 napisał:

Naszła mnie myśl właśnie - czy jeśli planuje otwarcie owiewki to czasem stopnie i drabinka nie muszą być również otwarte ? ....

Pół roku myślałem, aż wymyśliłem, że tak ? Tak czy inaczej długo się przez to zbierałem do dalszej roboty, no ale już w sumie jestem za połową więc czas skończyć ten ulepek ? Popastwiłem się dzisiaj nad górą:

mGVDvVQ.jpg?1

To oczywiście pierwsze podejście, więc warstw będzie jeszcze zapewne kilka.
Pobawię się też szablonami do marmurka. Na statecznikach w sumie nawet wyszło, chociaż tak naprawdę widać to na żywo. Przy tym sztucznym i ostrym świetle wszystkie niuanse giną:

vQzGmMn.jpg?1

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Psar77 napisał:

Mam pytanko: są jakieś specyfiki, żeby zrobić "baranka" na korpusach bomb  GBU oraz chropowatość powierzchni antypoślizgowych na wlotach powietrza ?

Ostatnio Amerykanie przestali stosować tego baranka do bomb przeznaczonych dla lotnictwa marynarki, taka ciekawostka:

image.thumb.jpeg.7cdc14a5b629efa80a572bc3f57fb3a9.jpegA co do powierzchni antypoślizgowych:


 

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelarska środa minęła więc czas wrzucić postępy ? Czas na malowanie góry i zabawę z patentami podpatrzonymi tu i tam ? :

olowoAd.jpg?1

Najpierw jeszcze trochę marmurka a potem pierwsza warstwa koloru docelowego ?

Ung8tHv.jpg?1

sDaD0QI.jpg?1

Muszę przyznać, że mi się ta zabawa podoba. Na pewno to nie koniec bo niektóre plamy wyszły za mocne, ale obrany kierunek uważam, że jest właściwy ?

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.