Skocz do zawartości

F-14D Revell 1/72


Psar77

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Tap-chan napisał:

Ja to tak bardziej po januszowemu powiedziałem. Ten zestaw zobaczyłem na żywca i wydał mi się taki raczej kijowy, ale jak widać da się coś z tego ulepić.

Luzik panie ? Ja się w pełni z tym zgadzam, ale od forumowego kolegi dostałem zestaw blaszek edka nie do dostania i żal mi go było wywalić do kosza - więc jadę dalej jednocześnie traktując jako trening przed kolejnymi maszynami marynarki bo coś czuję, że mnie to lotnictwo morskie bardzo pociąga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj malutko, ale zawsze jakiś tam krok do przodu.
Najpierw dodatkowy kolor na dziobie - efekt chyba nawet za delikatny, ale jak będę poprawiać, to pewnie zepsuję bardziej ?

X7CFLmp.jpg?14zrjlzf.jpg?1

A potem starczyło jeszcze czasu na zamaskowanie powierzchni antypoślizgowych dla obsługi...

hZgHTLN.jpg?1

... i ich wyciopanie kawałkiem gąbeczki.

kCSSBoR.jpg?1

Na żywo jakoś to nawet wygląda ? Myślę, że jak będę jeszcze robił jakieś podmalunki, to się trochę zgasi ich nieco zbyt intensywny kolor.

Edytowane przez Psar77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę podmalówek czyli krawędzie natarcia skrzydeł, osłony przed dyszami wylotowymi (w oryginale chyba carbonowe, więc coś tam jeszcze trzeba będzie wymodzić, bo za czarne wyszły) oraz jaśniejszym kolorem imitacje chyba sprayu uszczelniającego.

CwOQaUN.jpg?1

Poza tym pociapałem korpusy bomb surfacerem nałożonym gąbką jak mi radzono wcześniej i efekt wyszedł nawet zbliżony do zamierzonego ?

6f80gYF.jpg?1

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh ... orka na ugorze.... Wczoraj poszedł błysk na całość i kalki. I się zaczęły schody.

Na początek położyłem kalkę na statecznik pionowy. I szok. Różnica kolorystyczna ogromna i nie do pogodzenia dla mnie. Co prawda patrząc na fotki oryginału to kalki Printscale są chyba wierniejsze kolorystycznie oryginałowi, ale mój model aż tak niebieski nie wyszedł. Ale że Hobby Boss w swoim zestawie zaproponował to samo malowanie, więc decyzja była szybka.

iOnALnS.jpg?1

Niestety okazało się też, że te kalki są mega delikatne, co widać na obrazku powyżej, bo się tam trochę odłamało po potraktowaniu płynem ... No ale pójdzie jeszcze wash i inne zabiegi wiec sie to zgubi.
Potem poszło w miarę sprawnie:

5AsEgHO.jpg?1

Do momentu w którym doszło do katastrofy:

q7z40gT.jpg?1

Po nałożeniu złapała tak szybko, że przy próbie przesunięcia po prostu się rozsypała ... po chwilowym załamaniu stwierdziłem, że nie ma takiego guano z którego by się nie dało wyjść więc jeśli ktoś ma na zbyciu kalki z zestawu F-14D Hobby Bossa w wersji Low-Vis bo u siebie nie wykorzystał, to proszę o kontakt, a jak nie to cóż - odmaluje się ? W końcu to tylko pasy, a gwiazdy tej wielkości jakieś tam mam z PrintScale - w sensie pasujące odcieniem szarości.

I jeszcze pytanie do was: jak sprawić by te kalkomanie trochę "wytłumić" ? Bo do głowy przychodzi mi tylko delikatne napylenie na nie koloru bazowego - dobrze kombinuję ?

MWjLUYI.jpg?1

Chodzi mi o to, żeby samolot nie wyglądał jak pomalowany wczoraj tylko "przechodzony" jak na focie powyżej ?

Edytowane przez Psar77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _OldMan_ napisał:

Emalia Tamiyi w kolorze bazowym na błyszczący lakier akrylowy i delikatny fading.

Czemu akurat emalia ? Daje się bardziej kontrolować czy raczej chodzi o to, że da się ewentualnie zmyć jeśli się przesadzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właściwie to przy F-14 rymulusa wstyd w ogóle aktualizować ten wątek, ale aktualizacje mobilizują mnie mnie do skończenia tej walki więc...
 

Dzięki Artowi (nie wiem czy jest tu na forum, ale na Tomcatsky jest) wszedłem w posiadanie drugiego zestawu kalek, który dzisiaj siadł wreszcie jak należy na modelu 🙂

och5mHn.jpg?1

TQMJ1rh.jpg?1

Teraz lakier błysk i zabieram się za "delikatny fadeing" rzeczonych kalek 🙂

Zdaję sobie sprawę z tego, że kolory mają się nijak do rzeczywistych w tym egzemplarzu, ale niestety trochę wbrew sobie postanowiłem już z tym nie walczyć. Chcę go za to skończyć możliwie sprawnie 🙂

Edytowane przez Psar77
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Psar77 napisał:

Właściwie to przy F-14 rymulusa wstyd w ogóle aktualizować ten wątek, ale aktualizacje mobilizują mnie mnie do skończenia tej walki więc...
 

Aktualizuj i pokazuj to co zrobiłeś bo fajnie to wygląda. 

Wstydu nie ma i byłbym ostrożny z ocenami mojego modelu bo mimo że coś tam dorobiłem to finalnie mogę całkowicie skopać malowanie i nie będzie można na niego patrzeć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fading, czyli rozumiem że będziesz kładł filtr aby przygasić kalki, nie powinieneś tego robić na matowym lakierze? Na błysku farba może spływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Moses napisał:

Fading, czyli rozumiem że będziesz kładł filtr aby przygasić kalki, nie powinieneś tego robić na matowym lakierze? Na błysku farba może 

A w sumie to nie wiem - może i na matowym ? Nie zabezpieczalem jeszcze kalek lakierem bo wczoraj zabrakło czasu.... Tylko fading doradzał mi Oldman robić emaliami więc w sumie nie wiem jako lakier lepszy :) Ale jeśli mówisz, że mat do takich rzeczy to prysnę matem   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na kalki aby zabezpieczyć mimo wszystko daj błysk później ewentualnie mat. Ale to niech potwierdza jeszcze inne mądre głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW @Mikolaj75ma fajny patent z "bezbarwną warstwæ filtrującą" czyli dodanie do bezbarwnego lakieru koloru który ma służyć za filtr

Edytowane przez Moses
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszły konie po betonie ! Zrobiłem ten cały fejdink 😄 kalek. Ponieważ nie zdążyłem kupić emalii więc jak zwykle na skróty poszedłem i po prostu użyłem bazowych akryli. Z efektu jestem tak zadowolony, że odzyskałem nawet nieco wiarę w ten model. Na całość zdążyłem jeszcze później położyć błysk. Teraz czas na wash i oleje 🙂 A jak mi wyszło to oceńcie sami:

r93vib0.jpg?1

3qT1cXj.jpg?1

bo4RERb.jpg?1

Xw73VgU.jpg?1

8YjZT2E.jpg?1

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mając chwilę wieczorem wziąłem się za dysze wylotowe.
Miałem najpierw zająć się środkiem ale jak zwykle nie wyszło i zrobiłem na opak czyli najpierw wierzch.

Godzina maskowania...

2a6d9LW.jpg?1... minuta malowania...

7wz0bpT.jpg?1i efekt :

A8mfMuy.jpg?1

Przymierzyłem do samolotu:

F5PnF8t.jpg?1

Może być 😛

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.