Skocz do zawartości

F-14D Revell 1/72


Psar77

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli do brzegu... Pobawiłem się trochę olejami, zróżnicowałem powierzchnię, ale efekty są na tyle subtelne, że to ostre światło i błyszczący lakier sprawiają, że ciężko to uchwycić na fotkach. Zrobię mam nadzieję lepsze jak pokryję model matem. Generalnie to już ostatnia prosta - zostały do pomalowania światła, pokryć całość matem i złożyć do kupy 🙂 Podwozie, jego osłony, uzbrojenie - wszystko gotowe. Także jak dobrze pójdzie to w weekend roll-out z hangaru 🙂 Jedyne z czego jestem niezadowolony to to, że model całościowo wyszedł za ciemny. Jak patrzę na foty Tomcatów w tym schemacie to są o wiele jasniejsze... Nie wiem, może to przez to, że baranka robiłem szarym a nie białym i przebija jakoś czarny podkład. Przy następnym Tomcacie spróbuję inaczej podejść do malowania 🙂

dCGkUZa.jpg?1

FfmvoQ4.jpg?1

VfCym3w.jpg?1

Edytowane przez Psar77
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja odszedłem od blackbasingu i staramnsie różnicować ciemniejszymi i jaśniejszymi kolorami bazy

 

Tutaj na testowym F-15. Podkładem był ciemny szary a marmurek z bialego 

IMG_20201007_225427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poskładałem wszystko w miarę do kupy (no prawie wszystko bo jeszcze antena, pitoty, światełka, drabinka, stopnie i owiewka.
I czuję się jak kolarski sprinter, który wyłożył się na ostatniej prostej i teraz ciopie zgorzkniały powoli do mety 😕 ...
Za duzo pospiechu i niedorobek niestety. Nie jest to jak wiadomo zestaw najwyższych lotów, ale można było wycisnąć z niego więcej gdybym lepiej sobie zorganizował pracę i nie szarpał się z nim tak. Nauczka na przyszłość.
Mam nadzieje dzisiaj go skończyć, ale nie będę was katował galeria szczegółów.

20nKpOo.jpg?1

Y68eErJ.jpg?1

Edytowane przez Psar77
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrnąłem do końca.  Lekko nie było. Dał mi w kość ten model i jak już pisałem zadowolony nie jestem.

Jeszcze teraz jak patrzę na foty to drabinkę za wysoko wkleiłem i będzie to trzeba poprawić.
Kilka fotek na koniec. Dzięki za komentarze i doping. Galeria będzie kiedyś tam może w niedalekiej przyszłości jak odpocznę trochę od niego i złapię trochę dystansu 😉

W9Mn21O.jpg?1

2K8UyIs.jpg?1

hGAq6sl.jpg?1

Na pewno nie jest to mój ostatni Tomcat. Muszę sobie odbić tą porażkę na innym zestawie. Mam już koncept na Akademię, która czeka na półce i model od GWH, który wkrótce do mnie doleci.

Galeria będzie jak zrobię podstawkę, bo tą to kiedyś dla testów na szybko machnąłem sobie  w pracy.

Tymczasem do gablotki i spać 🙂

BgUxBCx.jpg?1

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ciężko będzie zamontować te łańcuchy tak, by były napięte... podejście jest utrudnione, długość trzeba ustalić na sztywno bo to jest tak drobne, ze nie może być regulacji... muszę obmyśleć jakiś system. Ale wyglada to fajnie 🙂

20210123_000211.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dobra,  wreszcie odrobina świątecznego wolnego zaowocowała.
Podstawka skończona, Tomek już zakotwiczony. Z udostępnionych w necie plików wydrukowałem na czarnym spienionym PCV fragment pokładu i niektóre rozetki z drukowanych zmieniłem w prawdziwe 🙂
Ostatni raz robię takie rzeczy w 72 - to już nie na moje oczy.

pKuJGba.jpg?1

C7smYTw.jpg?1

 

Teraz pociągnę delikatnie łańcuchy i napinacze jakimś gunmetalem i voila ! Wreszcie się doczeka galerii końcowej 🙂
Łańcuchy trzymają jak tralala !

 

ayQVALP.jpg?1

 

Nie no - żartuję. Nawierciłem w kołach i podstawce dziury i wpuściłem solidne bolce. Inaczej sobie nie wyobrażam napinania tych łańcuszków....
Do zobaczenia w galerii 😉

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.