Skocz do zawartości

R.A.F. B.E.2c / Roden / 1:48


Wachmistrz

Rekomendowane odpowiedzi

 

"Nasi dzielni lotnicy są raczej mordowani niż zabijani!" -  poseł Noel Pemberton Billing - biznesmen, awanturnik, awiator, ekscentryk, założyciel firmy Supermarine - podczas przemówienia w Izbie Gmin w marcu 1916 r. Przemówienie było wielką krytyką państwowej firmy Royal Aircraft Factory - producenta BE.2c

Kaltes Fleisch - przydomek BE.2c nadany przez pilotów niemieckich

Fokker Fodder (pasza dla Fokkerów) - przydomek załóg BE.2c rozpowszechniony w Royal Flying Corps.

Samolot nr 1741 w barwach 12 dywizjonu RFC w lutym 1916 r. Przebywał we Francji od września 1915, w grudniu został uszkodzony. Po remoncie w UK pod koniec lutego 1916 został odesłany do Francji, gdzie 1. marca uległ wypadkowi i został spisany ze stanu 3 dni później. Podzielił los wielu.

Istnieją dwie fotografie tego samolotu, z których jedną zamieszczam poniżej:

image.thumb.jpeg.8dd228af03c423f596e5d169cb46d6cb.jpeg

 

Model Rodena, mocno uzupełniony własnymi produkcjami:be2c-8.thumb.jpg.9d5b6469b16332297d2219dea74317c1.jpgbe2c-7.thumb.jpg.4ac37c110c1676047531e242022c7bc1.jpgbe2c-1.thumb.jpg.d10322aafa31ee9d119d5a82c0a6db51.jpgbe2c-2.thumb.jpg.527039500abceae9a1c11957d2b2b32c.jpgbe2c-3.thumb.jpg.18ac6603e6056cd0385e8d967cb7b583.jpgbe2c-4.thumb.jpg.4b56b26019cedf88ef4b24a3fb1833d8.jpgbe2c-5.thumb.jpg.fbbba938c66ed02ca7168c08296b58db.jpg

20597decacc3fbd5.jpg

881d3634c6d53b0b.jpg

be2c-6.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest! 

O naciągach nie będę pisał, bo "koń, jaki jest, każdy widzi".

Gratuluję podjęcia tematu, nakładu pracy i wspaniałego efektu.

Model cieszy oko!

Pozdrawiam!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam sobie do tej galerii po raz kolejny i napisać muszę, że model wyszedł bardzo fajny. Oczywiście wielki plus z mojej strony za tą pajęczynę między skrzydłami.

Nie mogę się jednak pozbyć wrażenia, to przez te wydechy, że jest to pradziadek monster trucków:haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, dedrey napisał:

tak zapytam w temacie WWI. Wykończyłem swoje MisterKity i XtraColory.   jakieś zamienniki do malowania szmatopłatów ? kolorek  płótna i inne.

Bo ja wiem? Płótno to przeważnie Mr. Gunze sail color. Tutaj użyłem Vallejo IDF sand grey. Do samolotów francuskich kolor płótna powinien być chyba bardziej żółty. Na temat PC10 są całe dysertacje na forach. Dość bezpieczne są tu Olive Drab i pochodne. Chyba najlepiej konsultować się co do konkretnego samolotu. Inaczej za dużo pisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny model Wyjątkowy realizm. Brawo. Zaskoczył, mnie. Widziałem wiele szmatopłatów, ale ten mnie zaskoczył. Kojarzy mi się z modelami sianka. Podobny urok, i podobny realizm oddania faktur !

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spiton napisał:

Przepiękny model Wyjątkowy realizm. Brawo. Zaskoczył, mnie. Widziałem wiele szmatopłatów, ale ten mnie zaskoczył. Kojarzy mi się z modelami sianka. Podobny urok, i podobny realizm oddania faktur !

No, Spiton, to wielki komplement. Kolega Sianko stanowi jednak chyba klasę dla siebie. Ja z 1/72 wysiadłem - nie dałbym rady wzrokowo. Swoją drogą ciekaw jestem dalszych jego poczynań z DH.9.

Co do tego modelu, to  jestem z niego zadowolony i uważam za swoją najlepszą modelarską pracę. Przymierzałem się do niego od 5 lat, zgromadziłem większość dostępnej literatury, zmarnowałem jeden zestaw Rodena, zanim doszedłem do wniosku, że w tym modelu nie może być kompromisów. Najsłabiej w sumie wypadły zdjęcia. Na pewno spróbuję jeszcze porządnie go sfotografować i pokazać parę zdjęć bardziej doświetlonych i nasyconych. A tymczasem jedna przerysowana fotka, którą bardzo lubię, obrazująca naciągi:

BE2ckomiks.thumb.jpg.7ab632aaf0b7e1ac77dce8bdf056af39.jpg

Edytowane przez Wachmistrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, jest to fotka oryginału, w której wygumkowałeś tło i dodałeś kolory? :mrgreen:
 

W dniu 23.03.2019 o 14:49, Wachmistrz napisał:

be2c-8.thumb.jpg.9d5b6469b16332297d2219dea74317c1.jpg

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wachmistrz napisał:

 

Najsłabiej w sumie wypadły zdjęcia.

Nic straconego. Ja robię zdjęcia tak, że przylepiam model do kawałka sklejki, za pomocą taśmy dwustronnej, a potem idę na pole , kiedy jest dobre miękkie światło(okolice wschodu bądź zachodu słońca. i fotografuje. Z takim modelem jak twój, pewnie będziesz potrzebował kogoś do pomocy, żeby ci model trzymał. Dobrze w tej roli sprawdzają się dzieci, kiedy trzymają podstawkę z modelem na głowie. To nieźle stabilizuje ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.