Skocz do zawartości

rosik

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Ale wstawisz do środka, chociażby to radio z zestawu? I chociaż jeden, dwa kabelki? 

Nasze krajowe mają inne radia. Ja bym zostawił pusty stolik, tylko uwinął wiązkę przewodów i na nim położył - że niby wiązka z wtyczka i gotowa do montażu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mandrivecs napisał:

Nasze krajowe mają inne radia. Ja bym zostawił pusty stolik, tylko uwinął wiązkę przewodów i na nim położył - że niby wiązka z wtyczka i gotowa do montażu... 

Te pojazdy miały fabrycznie zamontowane radiostacje Harrisa, więc jeśli mamy trzymać się prawdy, to stolik nie powinien być pusty, ale dosyć mocno obładowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w środku nie jest za bardzo czysto :)

Na zdjęciach wygląda to kiepsko, natomiast jak pozamykałem go to w sumie tego w ogóle nie widać że tam jest piaskownica :)

Odnośnie radiostacji to nie jestem pewien czy w tych Polskich Hmmwv są instalowane wzmacniacze mocy do radiostacji, jeżeli nie ma to by trzeba zwykłą radiostację "luzem" położyć na półce.

W internecie znalazłem że wygląda to tak:

 

38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rosik napisał:

Faktycznie w środku nie jest za bardzo czysto :)

Na zdjęciach wygląda to kiepsko, natomiast jak pozamykałem go to w sumie tego w ogóle nie widać że tam jest piaskownica :)

Odnośnie radiostacji to nie jestem pewien czy w tych Polskich Hmmwv są instalowane wzmacniacze mocy do radiostacji, jeżeli nie ma to by trzeba zwykłą radiostację "luzem" położyć na półce.

W internecie znalazłem że wygląda to tak:

 

38.jpg

W środku powinna być pojedyncza radiostacja Harris AN/VRC-110, internet nie jest wiarygodnym źródłem informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zderzak napisał:

W środku powinna być pojedyncza radiostacja Harris AN/VRC-110, internet nie jest wiarygodnym źródłem informacji. 

Konrad - raczej skłaniał bym się ku stwierdzeniu, że "może być" radiostacja Harris An/VRC-110. W użyciu bojowym pewnie "by była", ale te wozy kręcą się po krajowych jednostkach, poligonach i pokazach, a na zdjęciach z takich "okazji" często widać pusty stolik bez elektroniki. To miałem na myśli wcześniej pisząc, że furtką jest zostawienie uwiniętych kabli na/pod stolikiem. Weź pod uwagę, że cały czas "oszczędzamy sprzęt" i demontaż radiostacji na czas wykorzystania wozu jako Taxi nie jest niczym nowym. 

Autora proszę o info dotyczące figurek, co to za zestawy itp. No i więcej zbliżeń - na załączonym zdjęciu wyglądają całkiem przyzwoicie.

Edytowane przez mandrivecs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mandrivecs napisał:

Konrad - raczej skłaniał bym się ku stwierdzeniu, że "może być" radiostacja Harris An/VRC-110. W użyciu bojowym pewnie "by była", ale te wozy kręcą się po krajowych jednostkach, poligonach i pokazach, a na zdjęciach z takich "okazji" często widać pusty stolik bez elektroniki. To miałem na myśli wcześniej pisząc, że furtką jest zostawienie uwiniętych kabli na/pod stolikiem. Weź pod uwagę, że cały czas "oszczędzamy sprzęt" i demontaż radiostacji na czas wykorzystania wozu jako Taxi nie jest niczym nowym. 

Autora proszę o info dotyczące figurek, co to za zestawy itp. No i więcej zbliżeń - na załączonym zdjęciu wyglądają całkiem przyzwoicie.

Mariusz, napisałem raz, napiszę drugi. Nikt nie demontuje stacji dokowania radiostacji z pojazdu. Może wyjąć przenośną słuchawkę ale reszta osprzętu z zasilaczem, wzmacniaczem itd. zostaje. Niestety ale jesteś w błędzie i ta radiostacje tam jest, a nie może być. Błędem jest zostawienie pustego pojazdu. 

Na zdjęciu jest inny M1151, z innej jednostki, bez wyposażenia elektronicznego. Proszę nie mieszać ze sobą różnych wariantów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też poproszę info na temat figurek. A co do elektroniki, to ja się nie znam, ale na logikę biorąc, jeśli kolega Rosik, chcę zaimprowizować scenkę, z komandosami, wypadającymi z pojazdu, to nie ma przebacz, radio musi być. Jest to sytuacja bojowa i w tym przypadku, bez łączności w pojeździe ani rusz. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz Grabowski napisał:

(...) na logikę biorąc, jeśli kolega Rosik, chcę zaimprowizować scenkę, z komandosami, wypadającymi z pojazdu, to nie ma przebacz, radio musi być. 

Chyba, że okolica była nieciekawa, i radio zajumali ? Ale wtedy trzeba by zrobić choć jedną wybitą szybę, i zastanowić się nad postawieniem całości na cegłach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki to chińskie składańce z żywicy z aliexpress. To są jakieś połączone w całość elementy z LiveResin i Legend Production. W ten sposób powstaje niby nowa figurka nie łamiąca praw autorkich haha. One są tak zrobione że praktycznie przykleja się tylko ręce, nawet głowa jest gotowcem, więc ja głowy pousuwałem, i wstawiłem z Live Resin, to samo HK-416. Zrobię im zdjęcia jak je ukończę, brakuje oznaczeń itd. 

Jeżeli chodzi o radiostacje to polskie wojska specjalne używają:

radiostacje Harrisa HF - AN/PRC 150C,

radiostacje Harrisa UHF/VHF/SATCOM - AN/PRC 152,   AN/PRC 152A,   AN/PRC 117F,   AN/PRC 117G

na pojazdach ZWD-3 dodatkowo jest stara radiostacja RF-5800

Do wszystkich radiostacji występują wzmacniacze mocy, ale tylko na ZWD-3 są zamontowane.

Na niektórych Hummerach M1165 występują z tyłu sprzęgacze zamiast tej pufy na której może siedzieć operator uzbrojenia na desancie z tyłu, więc być może na tych pojazdach może być zamontowany wzmacniacz do AN/PRC 150C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki to chińskie składańce z żywicy z aliexpress. To są jakieś połączone w całość elementy z LiveResin i Legend Production. W ten sposób powstaje niby nowa figurka nie łamiąca praw autorkich haha. One są tak zrobione że praktycznie przykleja się tylko ręce, nawet głowa jest gotowcem, więc ja głowy pousuwałem, i wstawiłem z Live Resin, to samo HK-416. Zrobię im zdjęcia jak je ukończę, brakuje oznaczeń itd. 

Jeżeli chodzi o radiostacje to polskie wojska specjalne używają:

radiostacje Harrisa HF - AN/PRC 150C,

radiostacje Harrisa UHF/VHF/SATCOM - AN/PRC 152,   AN/PRC 152A,   AN/PRC 117F,   AN/PRC 117G

na pojazdach ZWD-3 dodatkowo jest stara radiostacja RF-5800

Do wszystkich radiostacji występują wzmacniacze mocy, ale tylko na ZWD-3 są zamontowane.

Na niektórych Hummerach M1165 występują z tyłu sprzęgacze zamiast tej pufy na której może siedzieć operator uzbrojenia na desancie z tyłu, więc być może na tych pojazdach może być zamontowany wzmacniacz do AN/PRC 150C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę zieleni sobie dodałem i na pojeździe parę zacieków zrobiłem. Planuję lekko dodać suche błoto i trochę świeżego. Zdjęcia robione telefonem przed chwilą po godzinie 22, więc słaba jakość, ale kiedyś powrzucam lepsze :)

IMG_20190508_221053.jpg

IMG_20190508_221104.jpg

IMG_20190508_221119.jpg

IMG_20190508_221221.jpg

IMG_20190508_221412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość zaczyna wyglądać fajnie. Mimo w sumie całkiem pokaźnej liczby błędów i tak jest dużo lepiej niż w wielu "polskich" Humvee w internecie, polskich z nazwy. Nie wiem tylko czy nie przesadziłeś ze szlifowaniem kół, aż takich kapci tam nie ma. 

Co do radia powtórzę raz jeszcze i po raz ostatni. Podałem w poprzednim poście na tacy co jest tam zamontowane i nie ma żadnej innej możliwości. Nie wiem czemu na siłę tworzycie jakieś dziwne historie z radiostacjami zamiast po prostu zaakceptować prawdę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Zderzak napisał:

Całość zaczyna wyglądać fajnie. Mimo w sumie całkiem pokaźnej liczby błędów i tak jest dużo lepiej niż w wielu "polskich" Humvee w internecie, polskich z nazwy. Nie wiem tylko czy nie przesadziłeś ze szlifowaniem kół, aż takich kapci tam nie ma. 

Co do radia powtórzę raz jeszcze i po raz ostatni. Podałem w poprzednim poście na tacy co jest tam zamontowane i nie ma żadnej innej możliwości. Nie wiem czemu na siłę tworzycie jakieś dziwne historie z radiostacjami zamiast po prostu zaakceptować prawdę? 

Konrad, jaki masz dowód na to, że Twoja prawda jest jedyna i właściwa..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, jaki masz powód żeby mi nie wierzyć?  Jeśli moje zdanie w temacie polskich Humvee jest niewiarygodne i przez kilka postów podważane kilkukrotnie to może lepiej poszukajcie sobie innej osoby do doradzania. 

Napisałem już co najmniej trzy razy co tam jest zamontowane. A moja "jedyna i właściwa"  prawda jak to napisałeś jest poparta licznymi zdjęciami, artykułami z czasopism branżowych oraz własnego, organoleptycznego sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, że w temacie elektroniki będę miał swoje zdanie. W ostatnim czasie na kilku pokazach miałem okazję obejrzeć z bliska kilkanaście sztuk humvee i M-Atv w różnej konfiguracji (zarówno polskich, jak i US Army) i jeśli chodzi o nasze młotki, to dwa, trzy stojące obok siebie z tej samej jednostki i jeden z trzech miał zamontowaną radiostację (pewnie uznali, że łączność w jednym wystarczy). Więc narzucanie, że humvee "musi mieć na wyposażeniu" jak dla mnie jest zbyt zerojedynkowe - zdecydowanie lepiej brzmi "może mieć/powinien mieć na wyposażeniu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mandrivecs napisał:

Pozwolisz, że w temacie elektroniki będę miał swoje zdanie. W ostatnim czasie na kilku pokazach miałem okazję obejrzeć z bliska kilkanaście sztuk humvee i M-Atv w różnej konfiguracji (zarówno polskich, jak i US Army) i jeśli chodzi o nasze młotki, to dwa, trzy stojące obok siebie z tej samej jednostki i jeden z trzech miał zamontowaną radiostację (pewnie uznali, że łączność w jednym wystarczy). Więc narzucanie, że humvee "musi mieć na wyposażeniu" jak dla mnie jest zbyt zerojedynkowe - zdecydowanie lepiej brzmi "może mieć/powinien mieć na wyposażeniu"...

I to jest kwintesencja ostatniej mody w modelarstwie."Ja widzialem coś, ja wiem lepiej, ja mam własne zdanie, zrobię po swojemu". 

Idę o zakład, że nie widziałeś M1151 w wersji JWK na żywo. Zdjęcia, artykuły, moje własne obserwacje bo siedziałem w tym pojeździe,  niczego nie znaczą, bo Ty widziałeś jakieś inne pojazdy. 

Mariusz, opamiętaj się, tutaj jest zupełnie inna zabudowa, której nikt nie będzie demontował! Na wszystkich pokazach, festynach, naprawach itd. te radiostacje są na stolikach. Wymyślasz teraz historie byleby tylko wyprzeć się rzeczywistości... Po co? Modelarstwo już dawno przestało być odzwierciedleniem rzeczywistości tylko robieniem dla własnej wygody i potem szukaniem usprawiedliwienia...  

Powtórzę po raz ostatni, jest tam pojedyncza radiostacja z podstawą AN VRC 110, jakieś zasilacze itd., skrzynka systemu gaśniczego oraz radio Motorolla z głośnikiem i gruszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Autora- troszkę za bardzo te opony sflaczały. Może jednak, póki koła nie przyklejone, pokusiłbyś się o żywiczne z Def Model? Ja wiem, że Def to nie mała inwestycja, ale jest kilka korzyści. Przede wszystkim zniwelujesz minimalnie, ten zbyt duży prześwit. Po drugie, koła Def są już z efektem obciążenia. Nie namawiam, ale warto o tym pomyśleć. I tak, może troszkę na zachętę do przemyśleń nad kołami, popatrz jak bardzo zmieniają całą sylwetkę. 

IMG_20190115_172139.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zderzak napisał:

I to jest kwintesencja ostatniej mody w modelarstwie."Ja widzialem coś, ja wiem lepiej, ja mam własne zdanie, zrobię po swojemu". 

Idę o zakład, że nie widziałeś M1151 w wersji JWK na żywo. Zdjęcia, artykuły, moje własne obserwacje bo siedziałem w tym pojeździe,  niczego nie znaczą, bo Ty widziałeś jakieś inne pojazdy. 

Mariusz, opamiętaj się, tutaj jest zupełnie inna zabudowa, której nikt nie będzie demontował! Na wszystkich pokazach, festynach, naprawach itd. te radiostacje są na stolikach. Wymyślasz teraz historie byleby tylko wyprzeć się rzeczywistości... Po co? Modelarstwo już dawno przestało być odzwierciedleniem rzeczywistości tylko robieniem dla własnej wygody i potem szukaniem usprawiedliwienia...  

Powtórzę po raz ostatni, jest tam pojedyncza radiostacja z podstawą AN VRC 110, jakieś zasilacze itd., skrzynka systemu gaśniczego oraz radio Motorolla z głośnikiem i gruszką.

Czyli chcesz mi powiedzieć, że jak kiedyś na humvee zamontowano jakąś radiostację to do końca żywota tego wozu ona nie ma szans być zdemontowana, choćby ze względu na zwykłą naprawę, przegląd czy inne etc..? Bo tak odbieram Twoją upartość w tej kwestii... Rozumiem, że nikt nie wyciągnie np. siedzeń, ale kurła nie pisz mi, że radia nie są demontowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mandrivecs napisał:

Czyli chcesz mi powiedzieć, że jak kiedyś na humvee zamontowano jakąś radiostację to do końca żywota tego wozu ona nie ma szans być zdemontowana, choćby ze względu na zwykłą naprawę, przegląd czy inne etc..? Bo tak odbieram Twoją upartość w tej kwestii...

No chyba nie, ja rozumiem, że robimy model redukcyjny. Jeśli decydujemy się na fantastykę, to wszelkie chwyty dozwolone. Natomiast jeśli mamy dowody i naocznego świadka ? konkretnego modelu, a żadnych dowodów na inne wersje, to po co upartość w forsowaniu innych, hipotetycznych rozwiązań, zamiast skorzystania z informacji Zderzaka?

Argument o pojeździe w sytuacji bojowej bez łączności, w jednostce, w której łączność jest kluczowa, mnie osobiście zupełnie nie przekonuje.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kryspacz napisał:

 ?

Argument o pojeździe w sytuacji bojowej bez łączności, w jednostce, w której łączność jest kluczowa, mnie osobiście zupełnie nie przekonuje.

Tak samo jak i mnie. W sytuacji którą przedstawia nam kolega Rosik, musi być radio. A co do pokazów, festynów itp. Ja sam, jako żołnierz służby zasadniczej, też wziąłem kiedyś udział w pokazach, ale nie jako widz, tylko dowodzący pojazdem. Mimo że to był tylko pokaz, musieliśmy mieć radiostację. Oprócz wewnętrznej łączności z moją załogą, była mi potrzebna łączność zewnętrzna z naszym dowódcą plutonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.