Skocz do zawartości

rosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, chciałbym pierwszy raz w życiu założyć warsztat. Nigdy tego nie robiłem ponieważ nie mam się czym za bardzo pochwalić jeżeli chodzi o moje umiejętności oraz posiadany warsztat. No ale spróbuję licząc na pomoc speców od Hummerów bo wiem ze tu są osoby posiadający co najmniej 7 dan w tej dziedzinie. 

Postanowiłem zrobić HMMWV M1151 w Polskiej wersji na wyposażeniu Jednostki Wojskowej Komandosów. Różni się od pojazdu na wyposażeniu w JW Agat wieżą, dlatego łatwiej mi będzie zrobić Lubliniecką wersję ponieważ w zestawie jest pasujące "gunnerka" i nie będę musiał jej dokupywać gdzieś.

Pojazd zamierzam zrobić zamknięty więc nad środkiem nie będę się specjalnie skupiał. Będzie otwarty właz ale zamierzam wstawić tam operatora uzbrojenia.

P6130017-1024x768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rosik napisał:

 

Pojazd zamierzam zrobić zamknięty więc nad środkiem nie będę się specjalnie skupiał. 

P6130017-1024x768.jpg

He he, ja też tak mówiłem, a teraz patrz

IMG_20190127_115006.jpg

To też mój pierwszy w życiu "młotek" 

Mam nadzieję, że specjaliści od humvee, będą litościwi? 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają elementy pojazdu powili obrabiane i przygotowywane do sklejenia w całość. Tak jak mówiłem środek będzie zamknięty więc tam raczej żadnego okablowania czy innych małych elementów robić nie będę.

IMG_20190327_205250.jpg

IMG_20190327_205310.jpg

IMG_20190327_205328.jpg

IMG_20190327_205346.jpg

IMG_20190327_205413.jpg

IMG_20190327_205545.jpg

IMG_20190327_205612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda mniej więcej poskładany na "sucho". Koła wydają mi się jakieś za małe i za wysoko jakoś ten pojazd osadzony w porównaniu do tego co można zobaczyć na oryginalnych zdjęciach tego pojazdu.

Drodzy spece od Hummerów, czego mi jeszcze brakuje do posklejania przed pomalowaniem? Na pewno tego podwozia - tych rur, ale nie mogę znaleźć zdjęć a wiem że kiedyś były gdzieś.

Pozdrawiam serdecznie.

IMG_20190327_205642.jpg

IMG_20190327_205718.jpg

IMG_20190327_210013.jpg

IMG_20190327_210023.jpg

IMG_20190327_210150.jpg

IMG_20190327_210212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podestu strzelca w ogóle nie powinno być. Na forum Humvee jest sporo walkaroundów, m.in. polskich M1151. Zarejestrowany tam chyba jesteś, bo stamtąd pochodzi zdjęcie podwozia, które wrzuciłeś. Zerknij na to i owo:

http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=18&t=310

http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=17&t=930

http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=17&t=92

 

Za małe o ok. 1 mm na średnicy koła i za wysokie zawieszenie to znany mankament tego zestawu. Niełatwy i nie tani do zniwelowania. Można samemu obniżyć zawieszenie, ale to sporo cięcia, gięcia i zabawy w niezgubienie geometrii. Można koła wymienić na świetne, ale drogie żywice (np. DEF Model z ugięciem). Można poszukać żywicznego zestawu korygującego zawieszenie DEF Model (choć nie wiem, czy to jeszcze można kupić).

 

Kratownica pod spodem - może makinen albo mandrivecs lepiej będą się orientować, kto to dorabiał w swoim modelu i podeślą zdjęcia warsztatowe. A tutaj może podpatrzysz lepsze ujęcia na pojazdach rzeczywistych (co prawda to M1165A1 Special Ops, ale zasada ta sama):

http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=17&t=1310

 

Poniższy wątek może znasz, to tak żeby się załamać, ile trzeba byłoby poprawek, żeby uzyskać naprawdę wierną replikę M1151:

http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=14&t=1144

Edytowane przez kubisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie psiknięty Primerem, w sumie po co to się nakłada to nie wiem :) ale widziałem ze wiele osób to robi, to i ja spróbowałem. Zdjęcia robione telefonem po godzinie 21 więc jakość nie będzie powalać na kolana.

IMG_20190402_210134.jpg

IMG_20190402_210150.jpg

IMG_20190402_210200.jpg

IMG_20190402_210211.jpg

IMG_20190402_210228.jpg

IMG_20190402_210312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładasz to, żeby widziec babole przed malowaniem własciwym.

Dodatkowo jak bawisz się w weathering, to przy olejach, washu i filtrach farba ci nie odlezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, makinen napisał:

Fajnie, ze zabrałeś się za ten pojazd. Bez przeróbek z tego modelu niewiele wyciśniesz, ale można się postarać. Nie wiem dlaczego ma klapie bagaznika umieściłeś podstawę anteny BFT?

Niektóre M1151 JWK mają tam zamocowaną antenę krzyżową.

 

Rosik - sprawdź sobie porządnie, czy dobrze przykleiłeś zapinki maski. Raz, że nie stykają się z krawędzią nadwozia, a dwa, że chyba masz je przyklejone nie tą powierzchnią co trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ciekawy temat, będziesz miał drugi element kolekcji JWKwink4 Co do samego warsztatu Humvee, zapraszam do podzielenia się na forum z podpisu, tematyka tak niszowa, że chyba nikt nie będzie miał za złe "reklamy".

Sam Humvee dla laika w temacie jest całkiem poprawnie zrobiony, w sieci można spotkać "polskie" Humvee nie mające nic wspólnego z rzeczywistymi pojazdami, więc cieszy, że jednak zdecydowałeś się na przeróbki. Chociaż stwierdzić należy, że są to raczej przeróbki z grubsza, sama osłona przednia trochę za gruba, a jej pogrubienie powinno być również na dole, celownik M2 lepiej już wyrzucić niż zostawić tę rurę, dodatkowe reflektory mocno zbliżone do prawdziwych, pokrywka na górze wlotu powietrza powinna być zdecydowanie szersza od okrągłego elementu pod nią, mocowania anteny są po obu stronach, nie tylko z lewej, uchwyt pionierski na masce przy samej szybie powinien być niesymetryczny, nie wiem jak jest u Ciebie.

Z ważniejszych rzeczy, podstawa pod krzyżakową antenę Harrisa powinna być znacznie szersza, jeśli wykorzystałeś zestawową od BFT, to niestety się to nie uda. Dodaj gaśnicę na ściankę za tylnymi fotelami, czerwony akcent będzie dobrze wyglądał nawet przez okna, a jest ona w zestawie. Na stoliku jest dosyć wysoka radiostacja, również widoczna, możesz dorobić.

No i największa wada tego modelu to zawieszenie. Ale za to Academy powinno dostać karę chłosty. Przecież przednia maska, wielkie wnęki w nadkolach i sylwetka Humvee wygląda przez nich komicznie...

Ale żeby nie było, że przyszedł ten zły i tylko krytykuje, to doceniam chęć przeróbek i jak na pierwszy (?) Humvee jest całkiem dobrze. Po pomalowaniu pewnie będzie jeszcze lepiej wyglądało, a czepiał będzie się tylko ktoś taki jak ja, dobrze obeznany w temacie polskich Humvee. A jak np. zobaczyłem, że pod osłoną wyciągarki dodałeś osłonę z otworami, to od razu kciuk mi się sam wyprostował:super:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziekuję za informacje i rady, Niestety większość z nich z powodu braku dostępu do Internetu nie zdążyłem przeczytać na czas, tak więc podstawa pod antenę X-Wing jest z BFT niestety. Nie wiedziałem ze powinna być szersza.

Gaśnica jest przygotowana i będzie przyklejona na tylnej ścianie od środka tak jak wdziałem na zdjęciach.

Z tymi przypinkami na masce to muszę się przyjrzeć o co chodzi i czy faktycznie jest źle.

Pokrywa od wlotu powietrza snorkel (czy jak to tam się nazywa) wiem że powinna być większa, ale nie znalazłem u siebie elementu, który mógłby to zastąpić i pasować. Poszukam jeszcze raz może coś się znajdzie.

Mocowanie pod antenę w takim razie będę musiał dorobić.

Tak to wygląda po wstępnym pomalowaniu.

Szkoda że dopiero teraz wszedłem na forum i przeczytałem tak późno rady od doświadczonych psycho-fanów hmmwv :)

IMG_20190409_152304.jpg

IMG_20190409_152313.jpg

IMG_20190409_152323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam się przekonałem, budowa tego modelu polega na dorabianiu i przerabianiu, wszystkiego co się da. Wystarczy jednak słuchać rad speców i da się z tego coś fajnego ulepić. A z tym kierowcą, to byłbym ostrożny, bo chyba nie wiele ma on wspólnego z komandosem z Lublińca? 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.