Skocz do zawartości

rosik

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Tak samo jak i mnie. W sytuacji którą przedstawia nam kolega Rosik, musi być radio. A co do pokazów, festynów itp. Ja sam, jako żołnierz służby zasadniczej, też wziąłem kiedyś udział w pokazach, ale nie jako widz, tylko dowodzący pojazdem. Mimo że to był tylko pokaz, musieliśmy mieć radiostację. Oprócz wewnętrznej łączności z moją załogą, była mi potrzebna łączność zewnętrzna z naszym dowódcą plutonu. 

I Ty Brutusie przeciwko mnie..?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazy jeszcze zrozumiem, ale nie widzę szans, żeby na ćwiczeniach bojowych (a taka przecież jest scenka) jeździły pojazdy sił specjalnych bez łączności. Lepiej byście Kolegę poratowali pomysłem na zdobycie radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kryspacz napisał:

No chyba nie, ja rozumiem, że robimy model redukcyjny. Jeśli decydujemy się na fantastykę, to wszelkie chwyty dozwolone. Natomiast jeśli mamy dowody i naocznego świadka ? konkretnego modelu, a żadnych dowodów na inne wersje, to po co upartość w forsowaniu innych, hipotetycznych rozwiązań, zamiast skorzystania z informacji Zderzaka?

Argument o pojeździe w sytuacji bojowej bez łączności, w jednostce, w której łączność jest kluczowa, mnie osobiście zupełnie nie przekonuje.

Tylko, żeby był to model redukcyjny, to autor powinien obniżyć zawieszenie, dodać opancerzenie wanny, dodać orurowanie UPK i osłonę przedniej wyciągarki, przerobić układ wydechowy, poprzerabiać i pozmieniać mnóstwo rzeczy we wnętrzu... Skala "uproszczenia" jest dość duża...

Poza tym o dostępności odpowiednich elementów właśnie wypowiedziałeś się Kuba - jeśli mamy tyle uproszczeń na tym etapie budowy to jaki sens jest kruszyć kopie o radio, które jest i tak nie do zdobycia..?

Edytowane przez mandrivecs
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, daj już spokój, wraz z rozwojem dyskusji zmieniłeś zdanie od tego, że w ogóle nie ma elektroniki, do tego że teraz owszem jest,  ale po co dodawać, bo producent zakończył działalność. To już przechodzi w totalnie bezsensowną dyskusję. Patrz dalej sobie na te kilkanaście Humvee i MATV, które pisałeś, że widziales i opieraj na nich inne modele. Mi się nie chce kolejny raz spierać z kimkolwiek, kto uparcie trzyma się przy swoich wymysłach. Odechciało mi się udzielać jakichkolwiek rad, bo już któryś raz trafiam na mur wszechwiedzących lepiej,  z którymi jakakolwiek dyskusja prowadzi właśnie do tego co tutaj. 

EDIT: A już hitem jest określanie przez wielu modelarzy swojej niewiedzy lub błędnej wiedzy jako: "pozwól ale będę miał własne zdanie". 

Edytowane przez Zderzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zderzak napisał:

Mariusz, daj już spokój, wraz z rozwojem dyskusji zmieniłeś zdanie od tego, że w ogóle nie ma elektroniki, do tego że teraz owszem jest,  ale po co dodawać, bo producent zakończył działalność. To już przechodzi w totalnie bezsensowną dyskusję. Patrz dalej sobie na te kilkanaście Humvee i MATV, które pisałeś, że widziales i opieraj na nich inne modele. Mi się nie chce kolejny raz spierać z kimkolwiek, kto uparcie trzyma się przy swoich wymysłach. Odechciało mi się udzielać jakichkolwiek rad, bo już któryś raz trafiam na mur wszechwiedzących lepiej,  z którymi jakakolwiek dyskusja prowadzi właśnie do tego co tutaj. 

EDIT: A już hitem jest określanie przez wielu modelarzy swojej niewiedzy lub błędnej wiedzy jako: "pozwól ale będę miał własne zdanie". 

Gdybyś chociaż spróbował czytać ze zrozumieniem to co napisałem, a nie z góry negować każdego, kto nie zgadza się z Twoim zdaniem, to zauważył byś, że wcześniej nie ma ani słowa o tym, że tam nie ma elektroniki. Od początku pisałem, że jeśli występuje problem z radiem, to lepiej zostawić pusty stolik i upięte przewody niż wkleić coś zupełnie niepasujcego..! 

Jeśli odechciało Ci się udzielania rad tylko dla tego, że gawiedź nie słucha cię oddając Ci pokłon, tylko ktoś może mieć swoje zdanie to już problem Twojego zakichanego ego! 

A hitem w Twoim przypadku jest to, że tutaj upierasz się, że z humvee nie można demontować radiostacji (niby dla czego), a w swoim modelu robisz kichę w M1165 nie montując klimatyzatorów i upierasz się że bez nich też jest zaje...iście i jeszcze się obrażasza za zwrócenie uwagi... 

Proponuję przytemperować swoje ego, bo od kiedy kolega w podpisie umieścił słowo "konstruktor" to zaczyna odlatywać do innej galaktyki przekonany o własnej wielkości... Chyba trzeba kolegę zacząć na ziemię sprowadzać... 

Jak wstajesz rano ile razy powtarzasz jestem najlepszy.?! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba atmosfera niepotrzebnie zgęstniała, pax vobiscum! ?

Powiem tyle - z punktu widzenia szaraka obserwującego i słuchającego Was z boku, jak już zresztą pisałem wcześniej na Humvee, jesteście wzorem z Sevre grupy wsparcia, z waszą wiedzą i chęcią pomocy. Jak widać, nie zawsze zgadzacie się, co do podejścia do modelarstwa, mimo to merytoryka dyskusji nam, patrzącym z zewnątrz, imponuje i pomaga  w pracach w sposób nieoceniony.
I byłoby nieźle, gdyby różnice zdań nie zmieniły tego stanu, sprowadzając dyskusję na manowce osobistych wycieczek :)

Peace, brothers, toast na zgodę!blueprint-api-production.s3.amazonaws.co

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kryspacz napisał:

Panowie, chyba atmosfera niepotrzebnie zgęstniała, pax vobiscum! ?

Powiem tyle - z punktu widzenia szaraka obserwującego i słuchającego Was z boku, jak już zresztą pisałem wcześniej na Humvee, jesteście wzorem z Sevre grupy wsparcia, z waszą wiedzą i chęcią pomocy. Jak widać, nie zawsze zgadzacie się, co do podejścia do modelarstwa, mimo to merytoryka dyskusji nam, patrzącym z zewnątrz, imponuje i pomaga  w pracach w sposób nieoceniony.
I byłoby nieźle, gdyby różnice zdań nie zmieniły tego stanu, sprowadzając dyskusję na manowce osobistych wycieczek :)

Peace, brothers, toast na zgodę!blueprint-api-production.s3.amazonaws.co

I ja to popieram. Poza tym, te przepychanki, mogą zniechęcić, Rosika do dalszej budowy, a tego nie chcemy. Sami wiecie, jak wąskie jest grono hamerowców. Łapki na zgodę, i nie kłócimy się już. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 

Widzę gówno burze w temacie który uwielbiam :D Polski SOF :D

Sprawa łączności  wygląda następująco. W JWK na autach montuje się plecakowe radiostacje. Czyli PRC150 lub PRC 117G... Żadne inne "GADŻETY ' US Army :), 

Tutaj macie szybki screen z filmiku gdzie widać stacje dokująca radio 

Screen jest z filmiku, który znajdziecie w poniższym linku :) 

Baza jest dobrze widoczna od 2:05 minuty nagrania. 

 

 

Screenshot_20190512_181323_com.google.android.youtube.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fabson93 napisał:

Hejka 

Widzę gówno burze w temacie który uwielbiam :D Polski SOF :D

Sprawa łączności  wygląda następująco. W JWK na autach montuje się plecakowe radiostacje. Czyli PRC150 lub PRC 117G... Żadne inne "GADŻETY ' US Army :), 

Tutaj macie szybki screen z filmiku gdzie widać stacje dokująca radio 

Screen jest z filmiku, który znajdziecie w poniższym linku :) 

Baza jest dobrze widoczna od 2:05 minuty nagrania. 

 

 

 

Screenshot_20190512_181323_com.google.android.youtube.jpg

Hej, 

pozwolę sobie ostatni raz zabrać głos, chociaż po poziomie chamstwa Mandrivecsa odechciało mi się jakichkolwiek dyskusji... 

Masz rację tylko jeśli chodzi o M1165. W HMMWV M1151 są montowane inne radiostacje, takie jak napisałem wyżej. Naprostujmy i zakończymy ostatecznie ten temat tak, jak ma to miejsce w oryginale, bo robi się kilkanaście zbędnych postów dookoła sztucznie stworzonego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze co tu się dzieje ?

Liczyłem że zdjęcia uda mi się trochę lepsze zrobić, ale są kiepskie bo przy sztucznym świetle z lampy, więc są za ciepłe. Ten model aż tak źle nie wygląda jak na zdjęciach. Postaram się jakoś zaradzić i zrobić lepsze zdjęcia przy lepszym świetle. Aż tak ubłocony to w rzeczywistości on nie jest jak na fotkach i nie jest to aż takie żółte, to raczej wina żółtego-ciepłego światła.

DSC_0006.JPG

DSC_0007.JPG

DSC_0008.JPG

DSC_0009.JPG

DSC_0011.JPG

DSC_0012.JPG

DSC_0013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2019 o 22:52, Zderzak napisał:

Hej, 

pozwolę sobie ostatni raz zabrać głos, chociaż po poziomie chamstwa Mandrivecsa odechciało mi się jakichkolwiek dyskusji... 

Masz rację tylko jeśli chodzi o M1165. W HMMWV M1151 są montowane inne radiostacje, takie jak napisałem wyżej. Naprostujmy i zakończymy ostatecznie ten temat tak, jak ma to miejsce w oryginale, bo robi się kilkanaście zbędnych postów dookoła sztucznie stworzonego problemu. 

To, że moje delikatne i subtelne zwrócenie Tobie uwagi odbierasz jako chamstwo, świadczy tylko o Twoim braku samokrytyki, przekonaniu o własnej wyższości nad innymi i rozdmuchanym ego. Skromność jest cnotą, pamiętaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny efekt. Figurki świetne, zwłaszcza multicam. Humvee fajnie ubrudzony, może ciut przesadnie i równomiernie na masce. Do poprawki notomiast, IMHO, opony - przy fajnie upapranych mokrym błotem bokach i ochlapanych z nich burtach pojazdu, całkowicie czysty bieżnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiaty to gotowiec, jakiejś firmy PAINT FORGE, bardzo tanie więc kupiłem na spróbowanie. Podstawka się powoli zmienia, nawet mi zaczyna się to podobać. Odnośnie opon/kół to pewnie jeszcze coś zmienię, ale się zastanawiałem ze skoro jedzie drogą betonową to czy błoto by nie odpadło z wystających elementów bieżnika a nie zostało w zagłębieniach i po bokach? Ziemia wstępnie pomalowana, chciałem ją zrobić leśną dlatego jest taka ciemno szara a nie brązowa. Muszę podoklejać jeszcze jakieś śmieci / liście czy inne patyki na drogę, później dojdzie roślinność. Czekam też na operatora uzbrojenia na gunnerkę aby go dorzucić na pojazd. W sumie pierwszy raz w zyciu taka odstawkę robię i jestem z niej coraz bardziej zadowolony. Zastanawiam się czy tą balsę pomalować bejcą czy na czarno.

IMG_20190516_105821.jpg

IMG_20190516_105831.jpg

IMG_20190516_105839.jpg

IMG_20190516_105847.jpg

IMG_20190516_105855.jpg

IMG_20190516_105903.jpg

IMG_20190516_105912.jpg

IMG_20190516_105958.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.