Skocz do zawartości

Bf-109G-4, 1/48, Eduard - 13. letka, Ján Režňák


zzz

Rekomendowane odpowiedzi

Model na szybko klejony do testu farb akrylowych MR. Paint Aqua Luftwaffe.

Zestaw notorycznie znany Bf-109G-4 z edycji BFC o numerze 059 - Ján Režnák, czyli de facto Weekend Edition 84149 z ekstra kalkomanią i pasami stalowymi. 

Kleję prosto z pudła.

Podkład akrylowy MRP-APG szary + MRP-APB czarny, miks 2:1:

nGGIRBh.jpg

Żółte oznaczenia MRP-A036 RLM04:

cooNBEl.jpg

Śmigło MRP-A044 RLM70, pod farbą AK480 Duraluminium:

HFmwZTF.jpg

Spód i kadłub w kolorze RLM76 (MRP-A050)

lyvhGQW.jpg

Malowanie kamuflażu:

c9N4hNq.jpg

Ze względu na testowanie farb postanowiłem kadłub pomalować od ręki i skrzydła od masek (RLM74 i 75 - MRP-A048 i A049)

D9vBCH2.jpg

Fuck-up z taśmą do paznokci - linia na krawędzi, oderwana farba. Na szczęście farby nadają się do szlifowania:

QSWBoUq.jpg

Farby są satynowe i akrylowe, malując lakierami nie byłby ten krok potrzebny, ale tutaj dla bezpieczeństwa lakier bezbarwny X-22:

ravntvR.jpg

Kalki Eduard i maski własnej produkcji:

VQ6LKqG.jpg

PLW i wash z farb olejnych:

jXb0CRo.jpg

Stan obecny - półmat Testors Dullcote, okopcenia, charakterystycznie pomalowana osłona silnika (pędzel) itp:

raCBMwc.jpg

 

Edytowane przez mbrnnr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zdjęcia spodu.  Na mój gust zbyt duże rozmycie na plamkach kadłuba i statecznika oraz plamki na pokrywie silnika zbyt gęste. (na zdjęciach jest to dobrze widoczne).

Podoba się dymek z wydechów , zastanawiam się czy nie będzie kłopotów z montażem pozostałych części na pomalowanym modelu. ( np.wydechy,karabiny).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebastain - kurz to emalia Tamiya XF-57 Buff, brud zaś Raw Umber van Gogh. Rozmyte mokre w mokre rozcieńczalnikiem do farb olejnych. Używam bezwonnej nafty kosmetycznej, w sklepach budowlanych dostępna jako rozcieńczalnik Eko-1 od Ppg. 

@Marek K - halo, to warsztat, nie galeria. Spód pokażę, jak będzie gotowe. Mogę pokazać w trakcie malowania.

DJlik61.jpg

Plamy w moim odczuciu za bardzo rozmyte nie są, na pewno nie na kadłubie. Na silniku mogłoby ich być więcej. Dla mnie jest close enough. Przypominam, że to test farb, nie próba najlepszego odwzorowania żółtej 9. Wybrałem ją ze względu na różnorodność kamuflażu z wykorzystaniem technik i ilość farb. 

GOnAjwC.jpg

Z montażem karabinów i wydechów problemów nie będzie, śmigło jest włożone na sucho tylko do zdjęć. Nie jest to pierwsza 109 Edka, którą kleję, jakieś tam pojęcie o tym co robię mam. ?

Cieszę się, że okopcenia się podobają, mi w sumie też. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odrapań malujesz cały model na srebrno, potem warstwa zabezpieczająca i podkład, czy podkład, srebrny, warstwa zabezpieczająca, farba i skrobanie? Bo na śmigle też zrobiłeś metodą skrobania? Czy może srebrnym malujesz tylko miejsca odrapań?

Edytowane przez sebastain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie maluję całego modelu srebrnym. 

W przypadku kadłuba jest kolejność następująca:

Podkład, metalizer, semi-gloss, chipping fluid, podkład, farba bazowa. 

Śmigło:

Podkład, metalizer, semi-gloss, chipping fluid, farba bazowa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=8820]sebastain[/mention] - kurz to emalia Tamiya XF-57 Buff, brud zaś Raw Umber van Gogh. Rozmyte mokre w mokre rozcieńczalnikiem do farb olejnych. Używam bezwonnej nafty kosmetycznej, w sklepach budowlanych dostępna jako rozcieńczalnik Eko-1[...]
 


To znaczy, ze zwilzasz rozcienczalnikiem miejsce, gdzie bedą plamy, potem w tym miejscu dajesz małe kropki farby i czekasz aż się rozpłyną i pomieszają? Czy trochę je rozpoprowadzasz pedzelkiem? Mogę poprosić o zdjęcie tych "wydeptanych" miejsc?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zdjęcie to pytanie :) Doceniając dalej ten "test" farb, zapytam, jak zrobileś okopcenia, bo domyślam się że kurz i brud pojawił się później. Używałeś aerografu i rozcieńczonej farby?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, sebastain napisał:

Używałeś aerografu i rozcieńczonej farby?

Tak, oczywiście. ? 

46 minut temu, panDespota napisał:

Co to za podstawka pod model?

Dzięki. ? Podstawka to FlightPose. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego to ja nie wiem. ?

Okopcenia były malowane Tamkami, nie mam odpowiednich kolorów MRP-A. Użyłem XF-1 Flat black i XF-68 NATO brown. Zrób sobie mieszankę najpierw jaśniejszą, ja robię to na oko, więc dokładnie ile czego Ci nie powiem. Ważne byś dodawał kolor czarny do brązowego, nie na odwrót. Wszystko mocno rozcieńcz czystym IPA. No i potem tylko napylasz. Tak do 50% krycia jasnym i szerzej, potem dodajesz kroplę lub dwie czarnego i kontynuujesz do pożądanego krycia. 

Cała filozofia. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. MR. Paint ma trzy oddzielne linie produktów. MRP, MRP-A i MRP-F. MRP to lakiery, MRP-A do tej pory akryle wodne gotowe do aerografu i MRP-F akryle wodne dla figurkarzy.

W linii MRP i MRP-F nie ma żadnych zmian, poza tym, że MRP sa po nowemu rozlewane do plastikowych buteleczek zamiast szkła. Natomiast MRP-A mają zmienioną formułę i teraz można nimi lepiej pędzlować i do aerografu trzeba je rozcieńczać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.