Skocz do zawartości

McDonell Douglas Phantom FGR.2, Airfix, 1:72, wideorelacja.


jpl

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle, dlaczego ten wątek jest w dziale inboxy i nowości, skoro to warsztat?

Żeby nie odbiegać od tematu, niebieski Phantom, na dodatek w barwach RAF, w ogóle mi nie pasuje.

Edytowane przez Mates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kzugaj napisał:

Chyba wyszla ci skorka pomaranczy na czarnym blyszczacym podkladzie

Też mi się wydaje, że miejscami wychodzi. Trochę na szybko, 1/72 i tak nie ma wielu elementów więc nie ma co się śpieszyć - mianowicie chodzi o nieusunięte szwy tak z pylonów jak i ze spodu kadłuba za dyszami silników.

I jeszcze - pomalowałeś cały samolot błyszczącym podkładem, który stosuje się pod metalizery, potem ten podkład zamalowałeś niebieskim i dopiero na niebieski położyłeś metalizer...

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tap-chan napisał:

I jeszcze - pomalowałeś cały samolot błyszczącym podkładem, który stosuje się pod metalizery, potem ten podkład zamalowałeś niebieskim i dopiero na niebieski położyłeś metalizer...

I do tego niebieską matową farbą pod pędzel z aerografu. Geniusz. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Mam kilka uwag co do twojego modelu.

Użyłeś jakiś tam wash koloru brązowego który nijak nie pasuje do tego koloru. Zresztą tylko taki kolor wash'a używasz na każdym twoim modelu.

Ale co najlepsze tego wash'a w ogóle nie widać na twoich modelach. Polecam do wash'a farby olejne. I na tym modelu użył bym wash'a szarego koloru własnej mieszanki farb olejnych.

Zbudowałeś już kilkadziesiąt modeli, a postepów w twojej budowie nie ma. Twoje modele wyglądają tak samo jak kilka modeli temu. zero postępów.

Popatrz na naszego kolegę Jureczka. Jego modele wyglądały mało efektownie, ale dzięki temu, że zakłada warsztaty i słucha uwag które się pisze na temat jego pracy, dzisiaj trzaska bardzo ładne modele i to w 12 godzin!:super:

Nie ma w mojej wypowiedzi żadnej złości hejtu, czy czegoś podobnego, chcę tylko pomóc.

Zapraszam na założenie warsztatu na forum i prowadzenie relacji. Filmiki z warsztatu możesz równolegle prowadzić z relacjami na forum.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jawkers napisał:

Twoje modele wyglądają tak samo jak kilka modeli temu. zero postępów.

No wiesz, ja bym jednak nie stawiał takiego zarzutu nigdy ani nikomu. Jpl nie twierdził nigdy że robi jakieś super modele ani tym bardziej nie porównywał się z nikim, więc wyciąganie takiego argumentu jest chyba odrobinę nie fair. Każdy orze jak może i jeśli ktoś nie robi postępów no to niekoniecznie jest to działaniem celowym. Jpl robi swoje modele w swoim tempie i tak jak lubi i to nie powinno być przedmiotem krytyki. Warto wskazywać błędy i niedoróbki modelu, ale moim zdaniem nie warto komuś zarzuć brak postępów w warsztacie. Równie dobrze można by modelarzom zarzucać że nie są tacy ładni jak Jimenez. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@Solo, ja napisałem to co widzę, a że postępów nie widzę to nie moje wina. Jak napisałem, chciałem pomóc koledze Jpl.

A chyba w tym hobby chodzi, żeby z każdym modelem budować coraz to lepiej małymi krokami. Przynajmniej tak mi się do tej pory wydawało.

Tak że Jpl, jeżeli cię uraziłem tym wpisem to przepraszam, ale chyba mam prawo się wypowiadać na forum.

Chyba że ktoś nie chce by jego prace i zdolności były komentowane to proszę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.