Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 497
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

skala72 koledze chodziło o tigera late czyli na stalowych kolach.

Zapomniałem młotka i obstukać. Nie wiem jeszcze co to late i frape, dopiero zacząłem czytać.

 

i schokoladenbraun,

To one też były malowane całe na ten brąz czekoladowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem(mało)nie istniały całe pomalowane a czekoladowy.Podstawowym prawie zawsze był jakiś kolor piasku np. dunkelgelb i na to szło komo o najróżniejszych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znawcy, nie było czegoś takiego jak

"505 batalion czołów ciężkich SS", tylko:

"Schwer Panzer - Abteilung 505" i nie wchodził w skład dywizji SS !

BCC SS to: 502, 102, , 501, 101 i BCC wchodzące w skład: LSSAH, Totenkopf, Das Reich.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Czy budowa modelu elefanta implikuje pomazianie go na "żółto" i pokrycie drobnymi plamkami zielonymi i brązowymi? Czy też może były jakieś inne schematy malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam malowań i oznaczeń do w/w Sd.Kfz.231 (8 Rad) z terenu polski.

 

panzerszary, duży biały krzyż na tylnej żaluzji małe z boków i tyle...

Najlepiej znaleść fotkę jakiegoś konkretnego wozu i działać

 

Skoro nikt nic nie pisze to rozumiem, że niestety elefanty były tylko w trzykolorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elefanty były tylko w trzykolorze?

 

Absolutnie nie tylko. Wręcz przeciwnie były malowane w zielono-żółty i brązowo-żółty i kamo zimowe. Jeżeli chodzi o ten pierwszy to humbrol 94 i humbrol 86.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie tylko. Wręcz przeciwnie były malowane w zielono-żółty i brązowo-żółty i kamo zimowe. Jeżeli chodzi o ten pierwszy to humbrol 94 i humbrol 86.

 

Zimowe kamo to wiem, znalazłem jednego takiego z 1945 żółto-białego. Ale na razie nie zimowe kamo się nie szarpnę, przynajmniej jeszcze nie teraz. Wszystkie rzuty elefantów jakie widziałem były z malowaniem na żółto i delikatnie natryśniętymi "łatkami". Takie nijakie właściwie. Fotki mniej więcej by to potwierdzały.

Masz jakieś schematy tych dwukolorowych malowań? Fotki?

Plizzzz Plizzz Help Me

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.panzerseite.de/P6Jagtiger.htm

 

To jest brązowo żółty. Poszukam coś jeszcze. Jeżeli chodzi o kamo zielono-żółte to malowali też w zielone pasy.

 

niom, ale na mój gust to ferdek, nie ma zimmeritu i km...

Znalazłem sylwetkę boczną w militariach żołto zielonego słonika, ale jak się ona ma do rzeczywistości to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to ferdynand

 

Chcesz go pomalować w Kursk?? Jak tak to http://www.tracks-n-troops.com/jk_resin.htm

Lub prosto z kurska:

http://www.modelsforsale.com/listphotos/DN6317.jpg

Te numery to 624.

Mam instrukcje do tego modelu więc mogę stwierdzić, że z tyłu nie ma numerów, krzyży itp. On nie ma wcale krzyży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz go pomalować w Kursk??

 

Przecież ja pytałem o słonika a nie o ferdka, więc malunki z pod kurska poza tym, że są ciekawe, nijak się do tematu mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam taki mały problem.

Mianowicie potrzebne mi są żuty tego tygrysa z tym malowaniem, z innych boków.

sgb.JPG

 

Szukałem już chyba wszędzie.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam taki mały problem.

Mianowicie potrzebne mi są żuty tego tygrysa z tym malowaniem, z innych boków.

Po co ? Trochę wyobraźni.

Po pierwsze nie wzoruj się na tej rycinie bo jest spieprzona.

Jest jedno dobrze znane zdjęcie tego Tygrysa z Panzer Abteilung 505, przedstawiające tylko lewą burtę czołgu, które pokazuje że rozkład plam kamuflażu był nieco inny.

Po drugie weź do ręki monografię z której pochodzi rysunek i otwórz strony 50 i 51, mamy tam piękne dwa zdjęcia innego Tygrysa z tego batalionu, nr 300. Fotki ładnie pokazują lewą i prawą burtę oraz przód czołgu. Twój "322" miał niemal identyczny schemat malowania podobnie jak jeszcze kilka innych Tygrysów z 505.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.