Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 497
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam !

 

Pytanie jak w temacie, a dotyczy ono Tygrysów Królewskich. Konkretnie - czy wszystkie k...ewskie Tygrysy z wieżą Porsche były z Zimmeritem ?

Z tego co wiem, te z wieżą Henschel'a są takie i takie.

 

Gdzieś też słyszałem, że podobno kilka (dosłownie kilka) ostatnich Tygrysów I było bez Zimmeritu... ?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrysy II Ausf. B z wieżą Porsche wszystkie (czyli 50 szt) posiadało fabrycznie nakładany zimmerit.

Tygrysy II Ausf. B z wieżą Henschla były zarówno z zimmeritem jak i bez. (te z Arden nie posiadały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie... dla znawców tematu...

Jaki powinienem użyć model czołgu niemieckiego, aby nadawał się na mini dioramę Warszawa '44 ?? Najbardziej podobał by mi się jakiś Pz... III ... ale nie wiem co oni tam mieli wtedy w Warszawie ?

Możecie polecić jakiś model... najlepiej link do sklepu ;) ... w 1:72 zapomniałem dodać...

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie... dla znawców tematu...

 

No ... nie Panowie, nie wieżę, że nikt nie potrafi mi pomóc?? To ma być model na diorkamkę... produkowany przez Święta (żeby odpocząć od tych samolotów) więc nie róbcie mi tego... dajcie jeszcze czas abym mógł to zamówić... tylko właśnie nie wiem co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqws99: Pzkpfw IV Ausf.H, Panther i włoski M 13/40 lub M 14/41 z Dywizji Policyjnej z dział samobieżnych StuG III Ausf.G, Hetzer, prototyp SturmTigera z innych pojazdów to Borgwardy, Hanomagi. Pzkpfw III na zdjęciach z Powstania Warszawskiego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam pytanie odnośnie Panzer IV:

czym różnił się ( o ile w ogóle się różnił) spód wanny wersji F2 od wersji G, gdzie ewentualnie można znaleźć plany w których taki widok ( tzn. od spodu) uwzględniono ?

Przejrzałem już tego trochę i w zasadzie widok Pz. IV od spodu znalazłem tylko w "Fotosnajperze" Kagero.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza:

Photosniper - 016 - Panzer IV Ausf Sd.Kfz 161 vol.I

 

są jeszcze n/w, ale spodu tu nie widziałem:

 

Wydawnictwo Militaria - #004 - Panzer IV vol.I

Wydawnictwo Militaria - #147 - PzKpfw IV vol.II

Trojca - 020 - PzKpfw IV Ausf G H J vol.I

Trojca - 005 - PzKpfw IV Ausf F F2 G vol.II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie, z tyłu książeczki "Ostatnia ofensywa" Andre R. Zbigniewskiego jest Tygrys Królewski z "2 kompanii 501 batalionu czołgów ciężkich SS". Służył on w Ardenach. Szukałem tago batalionu, ale znalazłem 101 Schwere Panzer Abteilung SS. Czy to to samo??

 

Edit

Poradziłem sobie. Teraz szkam oddziałów z Konigstigerami walczącymi w Ardenach. Wszelka pomoc mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompanii 501 batalionu czołgów ciężkich SS". Służył on w Ardenach. Szukałem tago batalionu, ale znalazłem 101 Schwere Panzer Abteilung SS. Czy to to samo??

 

Tak mniej więcej.... To był ten sam batalion, ale on już nie walczył w Ardenach bo został przemianowany na 501 batalion, który był przezbrojony w całości w tygrysy królewskie.

 

http://klub.chip.pl/krzemek/tiger2/tiger2_31d.jpg

Mało ciekawe.

 

http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum19/kt5.jpg

Te zdjęcie masz w książce "ostatnia ofensywa" i to jest 501 batalion czołgów ciężkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam nietypową prośbę. Czy ktoś z was ma może zdjęcia Mercedesa 540K z okresu II wojny. Chodzi mi konkretnie o oznaczenia. Była to limuzyna paradna. Jeśli ktoś ma to proszę o linki ewentualnie o maila. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję zdjęć (zwłaszcza wnętrza) Kubelwagena.Z chęcią również obejrzę jakieś malowania Kubelwagenów z okresów jesiennych (rok nie gra tu roli).

Parę fotek znalazłem ale są to bardziej zdjęcia brył pojazdu.

Trochę Googlowałem aczkolwiek mam tego dość mało.

W swoim zbiorze czasopism nie mam nic o "Kubełku"

 

Za wszelkie linki,zdjęcia,skany itp dziękuję z góry.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oto cudeńko.

MWP_Hetzer_2.jpg

MWP_Hetzer_3.jpg

 

Nie znam się na pancerkach, więc z pytaniem.

Bo przeglądając modele tego malucha natrafiam na określenia: " Mid. Production" i "late", no rozumiem że to chodzi o okres produkcji

Ale do jakiego zalicza się ten nasz muzealny eksponat?

 

I jakie są różnice w tych wcześniejszych i późniejszych produkcjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To oto cudeńko.

MWP_Hetzer_2.jpg

MWP_Hetzer_3.jpg

 

Nie znam się na pancerkach, więc z pytaniem.

Bo przeglądając modele tego malucha natrafiam na określenia: " Mid. Production" i "late", no rozumiem że to chodzi o okres produkcji

Ale do jakiego zalicza się ten nasz muzealny eksponat?

 

I jakie są różnice w tych wcześniejszych i późniejszych produkcjach?

 

To jest wczesna wersja produkcyjna, produkowana między czerwcem a sierpniem 1944. (tzw - early production ).

 

Zasadnicze różnice tak na szybko między wczesną a późną wersją to - jarzmo działa, koło napędowe i napinające oraz tłumik.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To jest wczesna wersja produkcyjna, produkowana między czerwcem a sierpniem 1944. (tzw - early production ).

 

Zasadnicze różnice tak na szybko między wczesną a późną wersją to - jarzmo działa, koło napędowe i napinające oraz tłumik.

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Rozumiem, a jakie natomiast są różnice między wczesną, a "średnią" wersją Hetzera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś się orientuje może, jakie czołgi są przedstawione na tych zdjęciach? Co do pierwszego to myślę że może to być Jagdpanzer IV ale trochę mi to jednak nie pasuje

 

74e6342c3103e1b7m.jpg

 

47b869d02773d5c5m.jpg

 

Pierwszy pojazd to Panzer IV/70(A), drugi to Węgierski czołg Turan 41.M

Dużo lepszej jakości zdjęcia dokładnie tych pojazdów są w publikacjach z serii Panzerwrecks.

 

Krzychu-onisk daj mi parę dni, musze poszukać rysunków. Pokazujące różnice w wersjach Hetzera.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.