Skocz do zawartości

Spec Ops Syria 1/35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, martinello napisał:

Była już dyskusja o zaroście, to teraz może moja propozycja na scenkę inspirowaną aktualnymi wydarzeniami - umieść ich na przejściu granicznym jak opuszczają Syrię...

Zanim skończę scenkę, to się sytuacja może jeszcze zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że sceptycznie byłem nastawiony do wykorzystania bez przeróbek tego właśnie zestawu Menga do budowy tej konkretnej wersji. I mimo, że całkiem porządnie to wyszło (barierki, kosz z tyłu - super, granatnik i załoga też dodają "mocy"), to jednak wciąż widać, że to starsza wersja Hi-luxa, no i te cywilne kółka... DEF robi wriant, który tu trochę lepiej by pasował (DW35052), choć tu doskonale Cię rozumiem - i tak sporo władowałeś kasy w tę syryjską epopeję.

No i nie udało Ci się oddać istoty błotnego kamuflażu... To jest jeszcze do poprawienia - pomyśl nad tym, bo to nie kurzu tu brakuje.

Tak bardziej to czepiłbym się gościa siedzącego na dachu - bardzo nienaturalnie wygląda dłoń i cała ręka z butelką. Może też lepiej wyglądałoby ułożenie nóg, gdyby siedział jeszcze bardziej "wsunięty" na dach.

Do pomalowania plecaków wziąłeś losowo wybrane farby?

Za to duży plus za malowanie figurek, coraz lepiej Ci to wychodzi. Przynajmniej na tyle, na ile można to stwierdzić na takich fotkach z daleka. Może kiedyś doczekam się zdjęcia jakiegoś wojaka z bliska :super: 

Ciekawy temat, działaj dalej :piwo: 

Edytowane przez kubisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba- jestem w pełni świadomy rozjazdu pomiędzy wersją rzeczywistą, a modelem jeśli chodzi o wersję. Trudno. O kołach DEFnawet nie wiedziałem- szkoda. Chętnie dokupię, ale odklejanie obecnych na tym etapie może skończyć się fatalnie.  Tam jest dość kruche zawieszenie. Kwestia błotnego kamuflażu- tak konkretna Toyota rzeczywiście była tak upaćkana (nawet mi pomysł, jak to zrobić nie przeszedł przez głowę), ale inne wersje chyba już były malowane w maziaje- może się mylę. Ludek na dachu może i wyglada nierealnie, ale dobranie odpowiednich figurek tematycznie i żeby jeszcze chciały się zachowywać tak, jak ja chcę, to ciężka sprawa.

Chciałem się dobrze bawić przy tej scence i na ten moment tak jest. Zobaczymy co będzie dalej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubisz napisał:

to jednak wciąż widać, że to starsza wersja Hi-luxa,

Kuba, to nie Hiluxwink4

Piotr, malowałeś sprejami? Nie zrobiło Ci się czasem ziarno jak papier ścierny? Tak to wygląda na tych zdjęciach, a niestety:

3 godziny temu, kubisz napisał:

Może kiedyś doczekam się zdjęcia jakiegoś wojaka z bliska 

może kiedyś będą jakieś zbliżenia:bleh:

Całość fajna, malowanie mundurów - szacunek:piwo:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2019 o 11:07, kubisz napisał:

Za to duży plus za malowanie figurek, coraz lepiej Ci to wychodzi. Przynajmniej na tyle, na ile można to stwierdzić na takich fotkach z daleka. Może kiedyś doczekam się zdjęcia jakiegoś wojaka z bliska :super: 

Ciekawy temat, działaj dalej :piwo: 

Też proszę o trochę zbliżeń. Temat fajny, figurasy Live Resin to sama przyjemność sklejania, malowania i ogłądania.

Jednego tylko nie wiem, kiedy Ty to wszystko robisz, ja jednego ludzia robiłem tak długo, a tutaj pół Syrii na dioramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję od jakiegoś czasu. Scenka z toyotą bardzo ładna, jedyna nieśmiała uwaga to brudzenie opon, wyglądają troszkę jakby auto jechało po mokrym piachu, opony po jeździe przez pustynie są z reguły bardziej równomiernie przykurzone, piach nie wchodzi aż tak między bieżnik a wręcz czyści oponę ze wszelkiego rodzaju pozostałości błota itp, no chyba że taki był zamysł i czegoś nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Apropos Toyoty

Podoba mi się. 

Sam ją też sklejałem, miałem dylemat właściwie nie  rozwiązany do teraz. Boczna szyba, czy zamyka się cała, czy tylko prostokątna cześć, pozostawiając trójkąt w okolicach lusterka wstecznego z fragmentem ramy prowadnicy ?! Tak chyba jest na odlewie. Widzę, że szyby otwarte. Nie wiem czy powinien zostać ten trójkątny fragment, czy Go po prostu demontowali ?! szukałem zdjęć ale jednoznacznego nie znalazłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
W dniu 26.09.2019 o 09:39, Stojkovic napisał:

Czemu oni wszyscy tam zarośnięci jak małpiszony?

Zawsze mnie to zastanawiało. W Wietnamie za taki wygląd byłaby kocówa, a tu wszyscy jak jeden tak rozbisurmanieni?

Pozwolę sobie wrócić do tego zapytania. 

Broda w srodowisku SF, wzieła się z tego ze w afganistanie jest ona atrybutem władzy oraz pozycji. Mezczyzna bez brody w krajach bliskiego wschodu nie jest brany na powaznie. 
po drugie siły specjalne współpracując z siłami sojuszu płnocnego, musiały się wtopić w tłum, aby się nie wyróżniać. Od tego czasu w siłach specjalnych, jak i całym środowisku ogólno strzelecko wojskowym nastała moda na taktyczne brody.
 

Makinen robota świetna, Multicam na fatałaszkach świetnie wymalowany. Rządzisz! 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.