Skocz do zawartości

Kayaba Ka-1 "KA-GO" (0-GO) Model 1 | FineMolds 1:72


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Bohaterem galerii jest japoński wiatrakowiec używany przez Siły Powietrzne Cesarskiej Armii Japońskiej w okresie II wojny światowej: Kayaba Ka-1 "KA-GO" (0-GO) Model 1. 

Był to pierwszy uzbrojony wiropłat użyty bojowo (choć raczej nie egzemplarz, którego miniaturę oglądacie w galerii), choć zważywszy na niewielki udźwig, sukcesy militarne nie mogły być spektakularne. Ale jako maszyna rozpoznawcza i do kierowania ogniem artylerii, z pewnością mogła się sprawdzić. Czy się jednak naprawdę sprawdziła - nie ma pewności. 

Na warsztat trafiła miniatura (dosłownie) FineMolds w skali 1:72. Model nienowy, ale na swój sposób uroczy. Problemami napotkanymi w trakcie budowy były lekkie przesunięcie form, a także słaby detal w kabinach (zwłaszcza zegary) oraz brak silnika.

Tym ostatnio wymienionym brakom zaradziłem za pomocą dodatków: fronty cylindrów Argusa dostarczyło CMK, zaś za zegary posłużyły blaszki do Jungmana produkcji Yahu. Pasy na fotelach to blaszka Eduarda.

Kłopotliwe okazały się też kalkomanie na łopaty wirnika, nie wyszły tak, jak się tego spodziewałem - może jeszcze zamienię je na malowane. Zobaczę.

Dopasowanie elementów nie było wyzwaniem.

Skargi na kolory proszę kierować do Gunze (seria H, IJA Green, IJA Grey) oraz MRP, których RLM79 przyczynił się do powstania plamek. Reszta detali - Vallejo. 
Ciemnobrązowy wash oraz pigmenty dostarczyli AMMO Mig i AK.

vBjPOG.jpg

wsieg3.jpg

oa1NUF.jpg

p50X6s.jpg

CbUYCs.jpg

DrYUKK.jpg

gRpXQN.jpg

qW4PDm.jpg

c83DII.jpg

0a6oJn.jpg

IL8GIt.jpg

5eb503.jpg

T1HQdg.jpg

9JwmgO.jpg

GB6fYm.jpg

fQcXIp.jpg

IeqyjW.jpg

f3QGil.jpg

6wPcsl.jpg

y28tYP.jpg

GG8QSi.jpg

ffNI0s.jpg

AUHal7.jpg

NYknYy.jpg

Z pozdrowieniami
Hubert

Edytowane przez Hubert Kendziorek
Wstawiam lepsze zdjęcia
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uroczy maluch !! Piękny. Tylko tych zdjęć nawaliłeś za dużo, zwłaszcza , że wiele się od siebie nie różnią. To paradoksalnie utrudnia oglądanie ,_)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model. Bardzo mi sie podoba wykonanie. A tymi kolorami RLM ja bym się aż tak nie przejmował, bo każdy producent pokazuje co innego, to samo dotyczy tego co widzimy w Internecie.

Model super.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2019 o 22:10, rymulus napisał:

Ciekawy model. 

Zaskakuje mnie kolor opon. Były one również pokryte kamuflażem czy może panowie z kraju kwitnącej wiśni tak dla odmiany postanowili zrobić je z drewna.? 

Oponki są, bo miały być, po prostu brudne, pigment. Niestety na fotach się błyszczą, mimo że model jest pryśnięty matowym...

W dniu 28.10.2019 o 12:46, WujekAlice napisał:

"Złote, a skromne" :D - ładniutkie. Może jeszcze zrobisz sowieckiego A-7  - bardzo fajny model

Chm... pomyślę, aczkolwiek w tym wypadku 1:72 to trochę skok w bok, poza polskimi już w tej skali lotniczych modeli nie robię. Impulsowy zakup ?
Na razie kupiłem Avro Rota z Miniartu, ale trzeba jeszcze kilka modeli z warsztatu przenieść do gablot.

Dzięki za komentarze :)

Z pozdrowieniami
Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.