Jump to content

Dassault Mirage III C - 1:48 - Eduard Profipack

Recommended Posts

Nie podoba mi się to brudzenie, mówiąc o styraniu miałem bardziej na myśli lekkie przebrudzenia po liniach podziału paneli. Postaram się znaleźć przykładowy model w sieci i pokażę Ci o co mi chodzi.

• Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Latadło skończone. Lepiej już nie będzie:) Wszystkim bardzo dziękuję za merytoryczne porady. To mój drugi model od ponad 15 lat, pierwszy w życiu z powłoką metaliczną i pierwszy w którym użyłem tyle s

Myślałem, że będę miał więcej czasu i podciągnę trochę pracę a tu jak zwykle życie z nienacka dopada i trzeba odłożyć przyjemności na bok. Położyłem ciemny kolor na małe panele i zrobiłem delikat

Przepraszam za spam ale jako, że u mnie jest słoneczny dzień to tak jak obiecałem wrzucam zdjęcia przy świetle dziennym . Spód przy górze jak na moje oko jest bardzo delikatnie "wypanelowany".  

Posted Images

4 minuty temu, Solo napisał:

Nie podoba mi się to brudzenie, mówiąc o styraniu miałem bardziej na myśli lekkie przebrudzenia po liniach podziału paneli. Postaram się znaleźć przykładowy model w sieci i pokażę Ci o co mi chodzi.

No to będzie zabawa z X-20 i wacikiem :)

Dlatego pisałem na początku, że najchętniej zostawionym go bez brudzenia innego niż lekko przydymione elementy przy działkach :)

No niestety, piękne brudzenie to chyba najtrudniejszy element w budowie samolotu, nie jest łatwo.
W rzeczy samej, możesz zostawić go czyściochem i na pewno nie wyjdzie źle. Ewentualnie zerknij sobie na te zdjęcia, model autorstwa Portalusa, który pięknie robi czyste samoloty, aczkolwiek trochę brudu tutaj jest.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekObrazek

Nie wiem jak to robił Portalus, ale ja bym zdecydowanie robił to olejami. I nie suchym pędzlem, tylko po prostu nakładając minimalne ilości farby i rozcierając je pędzelkiem.

• Thanks 1

Ja bym raczej puktowo nakladal kropelki olejow w miejscach gdzie moze zbierac sie brud a potem pedzlem na mokro zmywal - daje to fajny efekt cienkich ledwo widzialnych smug - będę to niebawem testował na swoim MiGu ? Tutaj trochę nienaturalnie wygląda taki pociapany ?

Edited by Psar77
Ja bym raczej puktowo nakladal kropelki olejow a potem pedzlem na mokro zmywal - daje to fajny efekt cienkich ledwo widzialnych smug - będę to niebawem testował na swoim MiGu :-) Tutaj trochę nienaturalnie wygląda taki pociapany

Już nie jest pociaprany:) Jutro go potraktuję olejami w inny sposób :)

Pozdrawiam
Łukasz

• Like 1

Obserwuję sobie tę relację od początku... Wszystko mi się do tej pory podobało. Do tej, bo to brudzenie jakoś do mnie nie przemawia. Bardziej wygląda jak poplamiony

36 minut temu, eLCe napisał:

Już nie jest pociaprany:) Jutro go potraktuję olejami w inny sposób :)

Czekam na efekty :super:

W kiepskim świetle i strzelane na szybko telefonem.

ingnhkN.jpg

T0Psz5K.jpg

Obawiam się, że inaczej nie potrafię a boję się to zmywać bo za każdym razem trochę farby na modelu zostaje i działa to jak filtr przyciemniający całość.

• Like 1

W takim razie, jeśli nie wzbudzam już tylu kontrowersji to dopieszczę trochę te brudne miejsca, kładę lakier i jutro przy odpowiednim świetle zrobię trochę fotek do galerii :)

Pozdrawiam
Łukasz

A mi się niestety dalej nie podoba. Te plamki olejne nie są dobrze roztarte, wyglądają nie ślady zużycia czy zabrudzenia, tylko jak ślady po farbie olejnej. Moim zdaniem lepiej to w ogóle zetrzeć i model wyjdzie wtedy lepiej. Jak mówiłem, ładne brudzenie nie jest łatwe niestety.

Latadło skończone. Lepiej już nie będzie:) Wszystkim bardzo dziękuję za merytoryczne porady. To mój drugi model od ponad 15 lat, pierwszy w życiu z powłoką metaliczną i pierwszy w którym użyłem tyle szpachli:) Pomijając kwestię brudzenia jestem z niego umiarkowanie zadowolony, mimo, że nie ustrzegłem się sporej liczby błędów. 

Zaraz biegnę po kawał białego brystolu, montuję oświetlenie i biorę się za fotki do galerii.

Tutaj kilka zdjęć na szybko w ramach "zajawki". Z tła proszę się nie śmiać:)

xZkAqjB.jpg?1

kPIvMDi.jpg?1

t16UmGs.jpg?1

• Like 5