Skocz do zawartości

Sopwith Baby (1/32, Lukgraph)


PrzemoLPP

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Usul napisał:

Czy mogę podpytać w jaki sposób taki efekt drewna osiągasz, bo wygląda niesamowicie!

Dzięki za miłe słowa.

Drewienko powstaje w trzech etapach:

1. Aerografem podkład beżowy - akrylowa farba Pactry A123 lub mieszana z Vallejo Beige Brown

2. Pędzlem słoje - lekko zagęszczona plakatówka, pomarańczowa, jasno brązowa - można tez olejami, ale ja wolę plakatówkę

3. Aerografem - ostateczny kolor - półprzezroczysta akrylowa - ostatnio używam farb Minitaire, Brown, Orange, Golden Yellow, w różnych mieszankach, w zależności od tego jaki ostateczny odcień jest potrzebny

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął tydzień, jak wszędzie pod znakiem pandemii. Ale trochę czasu przy warsztacie pozwoliło posunąć prace nad tym modelem do przodu. Kalki pocieniowane. Okolice silnika rotacyjnego uwalane wyziewami. Okucia do naciągów w postaci pętelek pod górnym płatem i śrub rzymskich na dolnym - zamocowane i przetestowane na wyrywanie. Kilka drobiazgów jak oszklenie i kropelki owiewki skrzyżowań linek usztywniających pływaki przygotowane ze śrubami rzymskimi. Powierzchnie sterowe zaopatrzone w dźwigienki i linki odciągające. Zbliża się montaż końcowy.

babyl105.jpg
babyl106.jpg
babyl107.jpg
babyl108.jpg
babyl109.jpg
babyl110.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie przyszedł czas na montaż końcowy. Zacząłem od "podwozia", ale dokleję je do kadłuba dopiero po skończeniu komory płatów. Tę drugą zacząłem od słupków centropłata - tu wykorzystałem kartonowy szablon z otworkami nawierconymi dla kołeczków wystających ze słupków. Używam dwuskładnikowego kleju Uhu, który w przeciwieństwie do zwykłego CA daje dosyć czasu, aby dopasować i utrzymać geometrię.

baby120.jpg
baby121.jpgbaby122.jpg
baby123.jpg

 

 

Edytowane przez PrzemoLPP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PrzemoLPP napisał:

 Używam dwuskładnikowego kleju Uhu, który w przeciwieństwie do zwykłego CA daje dosyć czasu, aby dopasować i utrzymać geometrię.

 



 

 

 

Przemku, jak zwykle czysto i precyzyjnie, ale zaintrygował mnie ów klej, pokaż ki czort

Edytowane przez Artur D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Sebastian.

Krok po kroku - po zamontowaniu Lewisa i owiewki dokleiłem górne skrzydło i w dwóch kolejnych krokach - słupki międzyskrzydłowe. Tylne trzeba było skrócić o 1mm... ? Teraz klej nabiera mocy urzędowej, wieczorem będzie można zacząć moją ulubioną zabawę z naciągami ?

baby129.jpg
baby130.jpg
baby131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończę ten mój prawie monolog. Po kilku godzinach pokonywania sporych trudności (wyrwane śruby rzymskie, niezupełnie pasujące słupki, kłopotliwe naciąganie linek przy "pajączkach") w końcu Baby stoi na pływakach. Pozowanie do zdjęć na sucho też już skończone - silnik i statecznik pionowy już zamontowane na stałe.

baby134.jpg
baby135.jpg
baby136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PrzemoLPP napisał:

Dzięki za miłe słowa. Ale wbrew opinii Artura, znajdzie się trochę miejsc do przyczepienia się. Jak w każdym moim modelu...

Pokaż, pokaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku śledziłem warsztat i nadal nie mogę wyjść z podziwu... Piękna robota!! Pozostaje jedynie pogratulować precyzji, kunsztu i wytrwałości! Brawo!!!:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty. Świetny!

Tylko  ten  fornir miejscami "pędzlem" zalatuje, ale jakbyś nie zrobił zbliżenia tego elementu to by widac nie było. Ale zdziwię się, jeżeli nie będzie to słit-focia tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2020 o 16:09, WujekAlice napisał:

Kawał dobrej roboty. Świetny!

Tylko  ten  fornir miejscami "pędzlem" zalatuje, ale jakbyś nie zrobił zbliżenia tego elementu to by widac nie było. Ale zdziwię się, jeżeli nie będzie to słit-focia tygodnia.

No tak, u mnie na ekranie jest to 3 razy większe niż w oryginale. Cóż, lepiej nie umiałem, ale będę się starał, jeszcze sporo drewnianych modeli czeka w kolejce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, WujekAlice napisał:

Już siadam i czekam!

Jak chcesz od razu więcej takich modeli obejrzeć, to gorąco zapraszam tu:

warsztaty:

https://forum.ww1aircraftmodels.com/index.php?board=3.0

galerie

https://forum.ww1aircraftmodels.com/index.php?board=5.0

Po angielsku, ale to chyba nie problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.