Skocz do zawartości

Macchi Mc-202 Folgore Hasegawa/Hobby 2000 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy skończony w tym roku.Zaczęty dosyć dawno ale w końcu jest finito.Praktycznie prosto z pudła.Dokupiłem tylko blaszkę zoom od edka.Kalkomanie zestawowe.Niby Cartograf a musiałem użyć czarnej Agamy.Malowany farbami Mr.Paint i Bilmodel.Wash jest nałożony ( musicie wierzyć na słowo)ciemnobrązowy tylko słabo go widać.

Jeżeli ktoś chce napisać że za czysty to lepiej niech nic nie pisze.Tak ma być.

Zapraszam do oglądania.

tJK76h3l.jpgYJMS02ql.jpgVHhLtBHl.jpgQWCIh1Zl.jpgA4aOpRSl.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można pisać? 

To ja napiszę że fajny jest ten "włoch". Góra podoba mi się bardzo, dół trochę mniej. Ale skoro tak ma być to jest ok. Plamki kamo wypsikane bardzo ładnie. Biorąc pod uwagę "gabaryt" tego latawca to zazdraszczam umiejętności.

Co do kalek Cartografa to miałem z nimi przygody przy T.3. Normalnie jak by wydrukowali je na kawałku blachy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Ja w swoim próbowałem washa położyć to mi lakier "zjadł" . Ale Twój jest ekstra ☺️

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

4 godziny temu, tlb napisał:

Ja w swoim próbowałem washa położyć to mi lakier "zjadł" .

Galeria była czy przegapiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki ,,Spagetti Piorun 202".

Pewnie na żywca ,ze dwa razy lepiej wygląda niż na tych Pawełkowych fotkach :nauka2:Już ja to wiem .

Ale ,ale....... po bliższych oględzinach to: nie ma ,,łosia" ,czysty jakiś taki ,jak z salonu- Fiata-no i nie ma ,,łosia"  2smiech.gif

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zatras napisał:

Pewnie na żywca ,ze dwa razy lepiej wygląda

Nie byłbym tego taki pewny.:haha:

7 godzin temu, zatras napisał:

Ale ,ale....... po bliższych oględzinach to: nie ma ,,łosia" ,czysty jakiś taki ,jak z salonu- Fiata-no i nie ma ,,łosia"  2smiech.gif

I tu się Mylisz."Łoś" jest ciemnobrązowy AK 2071 "Brown and Green camo" tylko że ta zieleń jest o tyle ciemna że "łoś"jest mało widoczny a czarnego "łosia" nie używam.Od dołu jest "łoś" Neutral grey".

 

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zegeye napisał:

Bardzo ładny w tym "odwrotnym" kamo.

Dzięki.Wszyscy robią standardowo piaskowe to ja musiałem na odwrót.Będzie jeszcze Fiat G-50 w podobnym camo ale to poza forum tak dla koneserów tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zatras napisał:

 

Ale ,ale....... po bliższych oględzinach to: nie ma ,,łosia" ,czysty jakiś taki ,jak z salonu- Fiata-no i nie ma ,,łosia"  2smiech.gif

 

8 godzin temu, Xmen napisał:

 

I tu się Mylisz."Łoś" jest ciemnobrązowy AK 2071 "Brown and Green camo" tylko że ta zieleń jest o tyle ciemna że "łoś"jest mało widoczny a czarnego "łosia" nie używam.Od dołu jest "łoś" Neutral grey".

 

Pawle przecież wiem ,bo pisałeś o tym na początku prezentacji , ale spoko, o brak poczucia humoru Cię nie podejrzewam (nawet w stosunku do samego siebie ) zatem niechybnie to będzie to:

W dniu 7.01.2020 o 09:14, Xmen napisał:

Chyba mnie starość dopadła bo z pamięcią coś  nie tak. :hmmm:

A już na ,,poważnie" widzę (tak podejrzewam ) że plamki piaskowe malowałeś chyba od masek ,czyli najpierw piaskowy, potem maski lekko uniesienie i na to zielony ,,butelkowy''(chyba butelkowy)?

Mam racje ,bo bardzo regularnie to wyszło na takim maleństwie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WujekAlice napisał:

Fiata G50 to ja bym proponował w fińskim

Też ma być.Firmy AML.Choć możliwe że zamiast Fina będzie Chorwat.

1 godzinę temu, zatras napisał:

Pawle przecież wiem ,bo pisałeś o tym na początku prezentacji , ale spoko, o brak poczucia humoru Cię nie podejrzewam (nawet w stosunku do samego siebie ) zatem niechybnie to będzie to:

Dobrze jest.:super:Chciałem rozwiać Twoje wątpliwości.Sam byłem zdziwiony że tak słabo go widać na modelu a jest dość ciemny.Wycierany był na sucho patyczkiem.

1 godzinę temu, zatras napisał:

już na ,,poważnie" widzę (tak podejrzewam ) że plamki piaskowe malowałeś chyba od masek ,czyli najpierw piaskowy, potem maski lekko uniesienie i na to zielony ,,butelkowy''(chyba butelkowy)?

Mam racje ,bo bardzo regularnie to wyszło na takim maleństwie ?

I tutaj znowu kolegę zaskoczę.Malowane z łapki bez masek.Najpierw zielony i na to plamki jasno brązowe.Ten kolor to Nocciola Chiaro taki jasny orzech.Ja użyłem farby Bilmodel.Zielony to Verde Olivia Scuro firmy Mr Paint. Tam gdzie był za duży odkurz poprawione też z łapki zielonym.Niestety nie będziesz miał okazji zobaczyć go na żywo więc musisz wierzyć mi na słowo.:hmmm:

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ma być.Firmy AML.Choć możliwe że zamiast Fina będzie Chorwat.

Czyli zapowiada się hardcore. Fina daruj sobie,swastyk mamy pod dostatkiem. Chorwat będzie lepszy, a najlepiej we włoskim malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mig napisał:

Czyli zapowiada się hardcore.

E tam.Jednego już zrobiłem.Betoniarka ze szpachlą i jazda.Chorwat raczej cały zielony bo do takiego mam kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xmen napisał:

E tam.Jednego już zrobiłem.Betoniarka ze szpachlą i jazda.Chorwat raczej cały zielony bo do takiego mam kalki.

Jak kolega już jednego zrobił to spoko, przynajmniej wiadomo na co zwrócić uwagę przy kolejnym, żeby nie było przykrych niespodzianek. Ja za drugiego z AML-u już bym się nie wziął.

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Fin ma fajniejsze malowanie. Nawet są takie "hybrydowe" - skrzydła w ciapki i fiński kadłub. A jeżeli już takie typowe włoskie malowanie, to wczesny Fiat z zamkniętą kabiną z Hiszpanii. Poza tym AML.... NIE WIEM czy bardziej podziwiać czy współczuć ???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat z Hiszpanii odpada.Nie ten okres historyczny.

5 minut temu, WujekAlice napisał:

NIE WIEM czy bardziej podziwiać czy współczuć ???

Bardziej to drugie.Jeszcze Macchi Mc-200 będę robił z AML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, panDespota napisał:

 Puste wnęki to wina modelu czy takie były w realu? Poza tym płytko strasznie na zdjęciach wyglądają. Jak tam się to podwozie schowało ?

Eh Krzysztofie nie ,,czepiaj'' się wnęk.Takie fabryka Hasegawy dała i Pawłowi jako modelarzowi to wystarcza :chytry:.

Co miał zrobić -przerabiać!!!-jeszcze czego ,dobrze że w ogóle są:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.