Jump to content

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL

Recommended Posts

• Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie wiem, czy w tym wątku jestem najstarszy, ale z pewnością tamtą epokę znam i pamiętam bardzo dokładnie. Oczywiście zaczynałem od sklejania NRD-dowskich modeli, ale już w końcówce lat 1970-tych zacz

Znalazłem kilka dni temu zdjęcia o których myślałem że już przepadły. Robiłem je dokładnie późną wiosną 1990 roku testując nowo zakupionego Zenitha 12XP. Na zdjęciach są moje modele budowane w latach

Remanent czas start, raczej mozolny będzie to proces, nie jest to wszystko z Airfixa, ale "czarna seria" stan na dzisiaj 😉 2m szczęścia xD cdn

Posted Images

• Super Moderator

mmm nie mam garażu, ale takie cudo chętnie bym powoził xD, spokojnie już niedługo remanent xD

• Like 1

:hmmm:Taki modelik lub podobny z tego przedziału czasowego w skali 1:1 też bym chętnie przytulił wink3

• Like 1

Biblioteczka Skrzydlatej Polski, jeden z niewielu tomików który można było kupić bez problemu. Ufo mnie jakoś nie kręciło, o modelach w tej tematyce nawet nie słyszałem. 

ufo3 skrzydlata.jpg

ufo.jpg

ufo 1.jpg

spodek.jpg

• Like 2

Model Monogramu to statek z serialu "The Invaders" u nas bardziej znanego jako "Najeźdźcy z kosmosu". Emitowany był w Studiu 2 po zakończeniu Kosmosu 1999. Przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

O ! Przypomniałeś Kosmos 1999 😀 oglądało się, oglądało ... O modelu wtedy nawet nie śniłem, ba nie wiedziałem, że ktoś go robi. A tu proszę był ! Nawet z ulubionego Airfixa i do tego z szachownicami 😉

1999. 1.jpg

1999.inbox.jpg

• Like 4
Posted (edited)

A Alledrogo jest parę modeli Orła i to nawet w kosmicznych cenach. Co ciekawe w Studiu 2 ten serial nosił tytuł Cosmos 1999.

Edited by barszczo
  • Like 2
6 godzin temu, M.A.V. napisał:

mi i tak ten pojazd będzie się zawsze kojarzył z tym Przybyszami z Matplanety

A mi na odwrót. Pamiętam, że jako dzieciak oglądałem "Kosmos 1999" i jak zobaczyłem "Orła" w czołówce "Matplanety", to od razu wzbudziło to moje zainteresowanie. Szybko się jednak okazało, że to nędzna podróbka, a użycie zapożyczeń z serialu i loga Michelina uznałem za brak inwencji twórczej autorów.

• Like 1

Wygląda na to że Orzeł w intro programu Przybysze z Matplanety, to model Airfixa tylko fantazyjnie pomalowany. Są na nim te same kalki co na zdjęciach które wrzucił Kopernik.

16 godzin temu, M.A.V. napisał:

mi i tak ten pojazd będzie się zawsze kojarzył z tym Przybyszami z Matplanety      :haha:  (od 1:36)

W pierwszej chwili pomyślałem, że oni przybyli konewką !

A wracając z kosmosu na ziemię, to znalazłem w necie kolejną rzecz z PRL której nawet nie widziałem (przynajmniej nie pamiętam) 

prl 1.72 2.jpg

prl 1.72 1.jpg

• Like 1
  • Confused 2

Kruca bomba :hmmm: i ja nie kojarzę takiego "Czaru PRL-u" w sklepach mojej okolicy wink4

Nosz quź... kopernik, gdzie ty wykopujesz takie artefakty?

Przecież to chyba rzadsze wykopaliska niż mumie faraonów. I starsze!!!😆

O widzisz, nareszcie mogę doczytać II-gą część o malowaniu lotnictwa ZSRR, bo gdzieś mi uciekła. 

Ciekawy jestem co tam będziesz miał w SP? I jakie to roczniki?

• Super Moderator

Remanent czas start, raczej mozolny będzie to proces, nie jest to wszystko z Airfixa, ale "czarna seria" stan na dzisiaj 😉

2m szczęścia xD

20210518_213702.thumb.jpg.d8aadabdb570a2aad1dd2a6aff54ee47.jpg

cdn

• Like 5
  • Haha 2
4 godziny temu, jmx62 napisał:

Ciekawy jestem co tam będziesz miał w SP? I jakie to roczniki?

Praktycznie tylko lata osiemdziesiąte. Było tam trochę fajnych rzeczy.

• Like 1

Jak dla mnie to 70/80 to były najlepsze roczniki, jeszcze jako tygodnik w dużym formacie.

Jak to, przecież ten Sunderland to podstawa!

• Haha 1
  • Super Moderator

nu bydle wielkie xD to i pudło słuszne, a jako że jestem fanem xenomorph'a no to facehugger będzie sobie mieszkał  😉

20210519_112334.thumb.jpg.87acfed973cd985409ddc87cddfcfdbd.jpg