Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, kopernik napisał:

ISU 122 z napędem.

isu 122.jpg

isu 122.3.jpg

isu 122.2.jpg

isu 122.1jpg.jpg

Pamiętam mój starszy brat miał takiego chyba SU-85. Dał się czasami pobawić. 

Sam bym takiego przytulił I chyba był tez T-34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pamiętacie? Obowiązkowa lektura w  czasach PRLu dla wielbicieli lotnictwa i chyba jedyny komiks lotniczy w tych czasach.

Miałem więcej ale zachowały się dwa pierwsze.

IMG_2297.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, chłopie!!! Trzymaj, niech jeszcze nabiera wartości. Za komplet 10 tomików na allegro chodzi za poważną kwotę nawet 400PLN-ów.

Czytałem wszystkie ale nie miałem żadnego, matka pracowała w kiosku RUCH-u😉. Z Małymi Modelarzami też nigdy nie miałem kłopotów(koledzy strasznie mi zazdrościli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykopek za 50gr z sobotniego bazarku. Stan śmietnikowy ( pewnie tam znaleziony) , zawartość w dzisiejszych czasach nie powala, ale to rok 1979 i z DDR. Gdybym miał to wtedy, oj, sikiał bym po nogach z radości. W środku min przegląd dwusilnikowych myśliwców z IIwś, lotnictwo przeciwpancerne, śmigłowce pływakowe i cała masa innych rzeczy.

WP_20210524_19_16_01_Pro.jpg

WP_20210524_19_24_51_Pro.jpg

WP_20210524_19_25_16_Pro.jpg

WP_20210524_19_26_39_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2021 o 14:17, Greif napisał:

-3 które jeszcze w drodze na chwile obecną 70 szt, kilka dubletów, jakby ktoś miał coś co nie mam to chętnie wymienię 😉

20210523_130841.thumb.jpg.4e009436546c00206ba904eabad0ce79.jpg

i zawartość gift set:

20210523_130820.thumb.jpg.000ec1d1def321be565765c2802c87d1.jpg

pożądne nie ekologiczne Humbrolki aż kusi powąchać, nadal miło chlupoczą w puszeczkach 😉

Podobno to Ty i twoje modele 😁

greif.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie Greifa, za duży pierd...nik. Greif na pewno miałby poukładane równiutko wg wielkości pudełek itp. No bo według koloru pudełek to by było trudno poukładać bo wszystkie są czarne😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

no segregacji jeszcze nie było, nie mam czasu, na razie wywalilem wsio z kartonów do schowka jak leci, czas na meble komputer i inne graty, potem pewnie z pół roku będę ogarnial ten sajgon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcyjka materiałów ze Skrzydlatej Polski z roku 1985, numery kolejno: 3, 6, 8, 12, 14, 16.  Plany Hurriego ukazały się później w osobnym wydawnictwie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez barszczo
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 👍

Plany Hurricane, P-38, P-7 miałem, pamiętam.

Ciekawa jest ta ankieta, może by tak zrobić taką teraz? Najciekawsze były by zapewne odpowiedzi na pytania o ilość modeli i o kwotę pieniężną wydawaną na zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

barszczo , mam prośbę, dasz radę zrobić zdjęcie ( nie skan) zdjęcia PO 2 Berlinga ? Jakoś nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć modelu, a tu niespodzianka, jest. Niestety, w tej jakości zupełnie nieprzydatne 😥

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kopernik napisał:

... zdjęcia PO 2 Berlinga ? Jakoś nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć modelu, a tu niespodzianka, jest.

Ze dwadzieścia albo i lepiej lat temu dostał mi się model Po-2 produkcji wytwórni  z ówczesnej Białoruskiej SSR. Brakowało co prawda oszklenia i kalek, ale były części do wykonania tej salonki. Nigdy go nie złożyłem, a w późniejszym czasie służył mi do ćwiczeń z aerografem. Z czasem zniknął gdzieś przy przeprowadzce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były części do wykonania salonki Berlinga - przynajmniej ja taki zestaw miałem - Intech to wtedy pakował. Chyba nawet mam te części w pudle z "przydasiami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Baas ArK napisał:

Ze dwadzieścia albo i lepiej lat temu dostał mi się model Po-2 produkcji wytwórni  z ówczesnej Białoruskiej SSR. Brakowało co prawda oszklenia i kalek, ale były części do wykonania tej salonki. Nigdy go nie złożyłem, a w późniejszym czasie służył mi do ćwiczeń z aerografem. Z czasem zniknął gdzieś przy przeprowadzce.

Muszę sprawdzić, czy u mnie się ostał. Miałem szkło i tam były też pływaki. Można to pożenić z ICM, tym starszym z błędami. Jest pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja też go miałem, a nawet można powiedzieć, ze mam - w stanie sprzed 30 albo prawie lat i niektóre części też jeszcze bym w zapasówkach znalazł...

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.