Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

O widzisz, nareszcie mogę doczytać II-gą część o malowaniu lotnictwa ZSRR, bo gdzieś mi uciekła. 

Ciekawy jestem co tam będziesz miał w SP? I jakie to roczniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Remanent czas start, raczej mozolny będzie to proces, nie jest to wszystko z Airfixa, ale "czarna seria" stan na dzisiaj 😉

2m szczęścia xD

20210518_213702.thumb.jpg.d8aadabdb570a2aad1dd2a6aff54ee47.jpg

cdn

  • Like 5
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 22:38, Greif napisał:

Remanent czas start, raczej mozolny będzie to proces, nie jest to wszystko z Airfixa, ale "czarna seria" stan na dzisiaj 😉

2m szczęścia xD

 

cdn

Eeee tam, Airfix, to każdy mieć może, masz czarnego Matchboxa 😉 Mój kolega ma, ale rodzice mu nie pozwalają zapraszać kolegów do domu 😐, więc nie widziałem (pamiętam taką gadkę z lat dziecięcych).

lancaster.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

kilka Matchbox'ów mam ale z tymi większymi -nadal biją się jak wariaci- 😉 ciężko coś wyrwać w założonym budżecie 😉 ale za to kilka innych np20210520_081115.thumb.jpg.78d0fac813e059499f3db34d7e01ecf4.jpg20210520_081043.thumb.jpg.7512c1c1fe9376523221bca06c912435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, RAV napisał:

Miałbyś lekki problem, bo Clostermann latał na Tempeście Mk.V,  a Matchbox robił Mk.II i Mk.VI w jednym pudełku.

A Kto wtedy za bajtla zwracał uwagę na takie "szczególiki"  :woot:

Po za tym jeśli dobrze pamiętam lekturę to w książce nie jest podana wersja Tempesta :hmmm:

Edytowane przez Slawek_26869
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2021 o 20:31, kopernik napisał:

A wracając z kosmosu na ziemię, to znalazłem w necie kolejną rzecz z PRL której nawet nie widziałem (przynajmniej nie pamiętam) :

 

Ciekawe, co się kryje w pudełku tego "samochodu wyścigowego". Czyżby Lancia/Ferrari D50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greif 2x7TP? Pamiętam jak pojawiły się Składnicach. Kolejka taka, że trzeba by było z pół taśmy do MG wystrzelać, żeby się do lady dopchać.

BRAVO112 tego Bostona zobaczyłem zrobionego u kumpla jak miałem 13 (?) lat, normalnie śnił mi się po nocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@Baas ArKx3 😉 jeden jest niebieski, pierwsza seria i takowego sklejałem, drugi nabyłem z gąsiennicami ogniwkowymi i lufą a koleś mi zaoferował za 5 funiaków dodatkowego , no to jak nie kupić jak kupić xDD
Matchboxów kilka jeszcze mam ale się nie "dokopałem" jeszcze, i kilka Airfixów jeszcze też mam 😉
na pewno mam kilka dubletów, jak ktoś będzie chętny, wymienię na cokolwiek z tej seri co nie posiadam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.