Jump to content

Historia pokazów lotniczych w Polsce

Recommended Posts

Nie mam pod ręką swoich archiwów, więc mogę się mylić, ale wydaje mi się że Belle-206 latały z takimi szachownicami do końca, czyli do czasu przemalowania ich w rejestracje policyjne.

Zresztą Bell-412 też długo latał (a właściwie stał) z właściwym wzorem szachownicy. Zmieniono na nim szachownice niedługo przed przekazaniem go do policji.

• Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tak to był 1991.Bilety kupione w "Różowej panterze" .Mnie urzekł Su -27 górujący nad wszystkimi swoją sylwetką.

Mnie również.

Zdjęcia z pokazów w Bydgoszczy.Zdjęcia są zrobione przeze mnie osobiście.Jakość taka sobie.  

Posted Images

• 3 weeks later...

To z takich starszych -

Gdańsk Rębiechowo 94

An28_SP-GCA_EPGD94_ef.jpg
Mig-23_102_EPGD94_ef.jpg

Pamiętam pokaz MiGów 23, gdzie latali nisko nad publicznością (niewyobrażalne w tej chwili), z dużymi prędkościami, może nawet przydźwiękowymi i dopalaczach. Ludzie kładli się na ziemię ze strachu :)

Gdynia 98

612572_s10a-atlantique-de_ed2.jpg

430983_s6a-seaking.jpg

"Dawne" (kilka edycji było) pokazy w Gdyni pamiętam jako bardzo fajne - dużo ciekawego sprzętu było. Mam sporo zdjęć, ale analogowych.

Fajne były też pokazy/pikniki w Pruszczu Gdańsku, zwłaszcza te pierwsze.

Edited by persyMG
  • 2 months later...

"Z okazji święta lotnictwa polskiego nad stolicą przeleciały cztery samoloty szkolno-treningowe TS Iskra. Huk ich silników zwrócił uwagę mieszkańców Warszawy. Zdjęcia dokumentujące przelot otrzymaliśmy m.in. na Kontakt 24."

Bez nazwy.jpg

• 5 months later...