Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Podkład Tamiyi ma kolor szary, bardzo podobny do Dragonowskiego plastiku. Jednak moim zdaniem podkład Tamiyi średnio trzyma farby, zwłaszcza Vallejo. Używam go głównie do wyrównywania powierzchni i wyłapywania niedociągnięć. Pod farby daję Chaos Black firmy Games Workshop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod farby daję Chaos Black firmy Games Workshop.

 

Gunzowy też jest bardzo dobry

 

http://models.istore.pl/pl/gunze-sangyo-mr-surfacer-1200-spray-170ml.html

 

Ja używam sporo tańszego zamiennika Motip za puszkę 500ml 19 zł ,jest rewelacyjny jest biały ,szary i czarny

 

http://www.klakiernik.pl/Podklad_akrylowy_MOTIP_Spray_500ml-188.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, trochę rozjaśniliście mi temat. Ciągle się zastanawiam czy do kolejnego modelu kupić te farby w spreyu tamyia, czy może dołożyć trochę i kupić aerograf, czy może jednak za wcześnie jeszcze i lepiej pomęczyć się jeszcze kilka modeli pędzelkami, bo na razie po zrobieniu dwóch modeli z malowania jestem najmniej zadowolony, zwłaszcza jeśli chodzi o duże powierzchnie i jasne kolory (biały to jakaś tragedia), może to też kwestia doboru farb (pactra) lub małego doświadczenia w ich rozcieńczaniu. Wiem że na dłuższą metę kupowanie farb w spreyu i tak będzie nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie aerografu i kompresora.

Na allegro jeden z tańszych aerografów koszt 50zł.\

W opisie aukcji pisze, że ciśnienie 15-30 PSI.

Co do kompresora to jest również na allegro za 20zł 12V.

Jest to mały kompresor lecz 250 PSI.

Czy takim aerografem i kompresorem mogę postawić pierwsze kroki w kierunku malowania takim sprzętem?

Jeżeli nie, to dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kompresora to jest również na allegro za 20zł 12V.

Pseudo iwata za 50zł owszem, ale z tym "kompresorem" to coś pomyliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie poprzez gniazdko zapalniczki samochodowej napięciem 12V 10A...

Pomijająca nawet ten fakt, taki "kompresor" i tak nie nadaję się do aerografu. Wybierz jakiś z butlą, np. taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie poprzez gniazdko zapalniczki samochodowej napięciem 12V 10A...

Pomijająca nawet ten fakt, taki "kompresor" i tak nie nadaję się do aerografu. Wybierz jakiś z butlą, np. taki

Gniazdo zapalniczki idzie zmienić na zasilacz 12V a co do prądu 10A to co za różnica?

Z tego co mi się wydaje to nie ważne jaki prąd ważne, aby przetwarzał prąd na prace czyli w tym wypadku na powietrze hmm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię zniechęcać, ale zasilacz o takich parametrach wyniesie Cie więcej niż kupno normalnego kompresora (o ile już takiego nie posiadasz, lub nie masz do niego podzespołów). Zakładając, że to coś będzie też jakoś pracować przy prądzie połowę mniejszym, to i tak jeszcze daleko do "wtyczkowego zasilacza" .

Co do teorii przetwarzania prądu na powietrze . W dużym uproszczeniu niech Ci będzie. Problem w tym, że tego prądu trzeba odpowiednio dużo dostarczyć żeby powstało odpowiednie ciśnienie . Pewnie ten kompresorek ruszy przy 2-3 A (a może i nawet mniej) ale przytkasz wylot i go zadusisz (nie wspominając o malowaniu).

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam 3 pytanka:

 

1. Jakiego koloru użyć do pomalowania dłoni i twarzy (skóry) żołnierzy? Używam farb Revell emalia.

2. Czy jako podkładu pod ciemny kolor mogę użyć białej farby Revella? Po prostu tego białego nie używam, bo w ogóle nie przypomina białego i chcę go gdzieś zużyć i wykorzystać ;)

3. Aby uzyskać "Gun Metal Metalizer" to można zmieszać np. srebrny/stalowy + czarny/antracyt? xD

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam i ja pytanko, oto one:

jak zrobić wrażenie rozchodzącego się światła(oświetlonej rzeczy) o coś takiego:

ampułki przy pasie ( http://fantasygames.com.pl/wp-content/uploads/2012/03/gorman-di-wulfe.jpg )

płomień na ręce i oczy( http://fantasygames.com.pl/wp-content/uploads/2012/03/pumpkin-sorcerer.jpg )

lampa( http://fantasygames.com.pl/wp-content/uploads/2012/02/fishy.jpg )

od znaczka ( http://fantasygames.com.pl/wp-content/uploads/2011/11/imotekh.jpg )

 

Aha wiem że po angielsku tego dużo, tylko... nie do końca rozumiem po angielsku, więc jak ktoś ma to z zdjęciami po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanko.

Właśnie jestem w trakcie sklejania Iskry, niestety w zestawie który do mnie dotarł uszkodzona jest szybka do wersji dwumiejscowej :(

Pozostaje mi chyba tylko wersja jednomiejscowa i tutaj moje pytanie: w jakich wersjach malowania ona występowała? (chciałem zrobić IAF ale wtedy chyba nie będzie się pokrywało z prawdą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam 3 pytanka:

 

1. Jakiego koloru użyć do pomalowania dłoni i twarzy (skóry) żołnierzy? Używam farb Revell emalia.

2. Czy jako podkładu pod ciemny kolor mogę użyć białej farby Revella? Po prostu tego białego nie używam, bo w ogóle nie przypomina białego i chcę go gdzieś zużyć i wykorzystać ;)

3. Aby uzyskać "Gun Metal Metalizer" to można zmieszać np. srebrny/stalowy + czarny/antracyt? xD

Pozdrawiam

 

panowie odświeżam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pytanka:

1. Jakiego koloru użyć do pomalowania dłoni i twarzy (skóry) żołnierzy? Używam farb Revell emalia.

2. Czy jako podkładu pod ciemny kolor mogę użyć białej farby Revella? Po prostu tego białego nie używam, bo w ogóle nie przypomina białego i chcę go gdzieś zużyć i wykorzystać ;)

3. Aby uzyskać "Gun Metal Metalizer" to można zmieszać np. srebrny/stalowy + czarny/antracyt? xD

Pozdrawiam

ad. 1 To nie moja dziedzina, ale wydaje mi się, że nr 314 Oak + ewentualnie biały do żądanego odcienia.

ad. 2. Biały Revella (co prawda nie piszesz czy matt czy połysk) to według mnie całkiem niezła farba, o wiele lepsza od białego humbrola (który żółknie po czasie). Jako podkład zależy na co. Jeśli figurki to pewnie tak. Natomiast biała farba ma generalnie słabszą przyczepność, więc jeśli używasz taśmy maskującej - to raczej nie.

ad. 3. Jak najbardziej możesz, ale raczej z czarną nie antracytem, którego musiałbyś dać więcej i farba może stracić swą metaliczność. Revell w instrukcjach wielu modelach zaleca ten sposób uzyskania Gun metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki marak

 

1. Rzeczywiście Revell 314 trochę przypomina kolor skóry człowieka. Jeśli macie inne propozycje piszcie będę wdzięczny.

2. Używałem białego matu od Revella - dla mnie tragiczna farba, nie odzwierciedla zupełnie białego koloru. Nie używam taśmy maskującej...myślałem żeby użyć go jako podkładu pod ciemny kolor tj. olive drab i nie wiem czy tak można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie używałem "skin tone" z Model Mastera dostępnego w trzech odcieniach jasnym, indiańskim i murzynowym ,ale od kiedy w sklepie dla plastyków kupiłem sobie farby olejne w/w. wymienionych kolorach stosuję tylko je fakt długo schną i potrzebują wprawy w malowaniu ale efekt jest super. Na początek polecałbym właśnie MM. i Pactra też robi dobre "skin tony".Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie Panowie znają czasopisma modelarskie dostępne na rynku polskim? Chodzi mi głównie o możliwość dostania ich w Warszawie

 

Polecam dział 'hobby' w każdy Empiku, znajdzeisz tam 'Super Model' i 'Replike' - kilka czasopism ogólnych o lotnictwie z czesto bardzo dobrymi opisami samolotów historycznych, znajdzesz również kilka czasopism anglojęzycznych, jest oczywiście spory wybór dla kartonowców ale to nie moja działka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Replika jest głównie o samolotach choć tak 1:4 jest o pojazdach, i jest jeszcze troszkę o kolejkach.

Super model jest trochę za szpanerski. Wielkie foty i niezbyt dużo treści i porusza kwestie głównie dla zaawansowanych.

 

 

Czy Model Fan zbankrutował? bo na modelarni znalazłem stertę ich gazet i jest to dla mnie najlepsza gazeta modelarska tyle że ostatni numer to 2006 a nigdzie indziej tego nie widziałem. Proszę się nie śmiać za takie pytanie bo modelarstwem zajmuje się dopiero od końca 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.