Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie.

przeszukując internet natrafiłem na to

"Wg [4]- w 1940 r. piloci Polskich Sił Powietrznych we Francji zetknęli się się z samolotami I-16 na terenie francuskiej bazy Istres, w której mechanicy polscy wyremontowali jeden z internowanych samolotów I-16. Brak jest niestety dokładniejszych danych na temat ewentualnego użytkowania samolotu przez polskich pilotów. (Informacja na podstawie relacji płk. W. Urbanowicza zawartej w książce Ogień nad Chinami.)"

z tej strony http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/2136/126/Polikarpow-I-162

Czy ktoś mógłby rzucić cytat z książki lub może ktoś ma inne informacje lub może (baj bóg) zdjęcie?

Kolego,

Jeśli chodzi o Twoją prośbę to mogę tylko "rzucić cytatem" z książki, innymi informacjami ani zdjęciem póki co nie dysponuję.

"...W listopadzie 1940 odnaleźliśmy się we francuskiej bazie lotniczej Istres. Była to duża baza, tylko samolotów bojowych nie było - z wyjątkiem kilkunastu przestarzałych gratów, niesamowicie brudnych i zapuszczonych. Był między nimi także i rosyjski myśliwiec I-16, weteran jeszcze z wojny hiszpańskiej, podziurawiony pociskami. Bardzo się ucieszyliśmy tymi gratami; polscy mechanicy w parę dni doprowadzili ten złom do stanu błyszczącej używalności. I dopiero wtedy im serca odtajały naprawdę z tego zamrozu, co szedł za nimi od Września poprzez węgierskie, rumuńskie i wszelkie inne lagry. ..."

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.

przeszukując internet natrafiłem na to

"Wg [4]- w 1940 r. piloci Polskich Sił Powietrznych we Francji zetknęli się się z samolotami I-16 na terenie francuskiej bazy Istres, w której mechanicy polscy wyremontowali jeden z internowanych samolotów I-16. Brak jest niestety dokładniejszych danych na temat ewentualnego użytkowania samolotu przez polskich pilotów. (Informacja na podstawie relacji płk. W. Urbanowicza zawartej w książce Ogień nad Chinami.)"

z tej strony http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/2136/126/Polikarpow-I-162

Czy ktoś mógłby rzucić cytat z książki lub może ktoś ma inne informacje lub może (baj bóg) zdjęcie?

Kolego,

Jeśli chodzi o Twoją prośbę to mogę tylko "rzucić cytatem" z książki, innymi informacjami ani zdjęciem póki co nie dysponuję.

"...W listopadzie 1940 odnaleźliśmy się we francuskiej bazie lotniczej Istres. Była to duża baza, tylko samolotów bojowych nie było - z wyjątkiem kilkunastu przestarzałych gratów, niesamowicie brudnych i zapuszczonych. Był między nimi także i rosyjski myśliwiec I-16, weteran jeszcze z wojny hiszpańskiej, podziurawiony pociskami. Bardzo się ucieszyliśmy tymi gratami; polscy mechanicy w parę dni doprowadzili ten złom do stanu błyszczącej używalności. I dopiero wtedy im serca odtajały naprawdę z tego zamrozu, co szedł za nimi od Września poprzez węgierskie, rumuńskie i wszelkie inne lagry. ..."

 

Pozdrawiam

 

 

?. Chyba pomyliłeś tematy.

 

Co do tematu to chyba kwestia dobrego aero,umiejętności odpowiedniej gęstości i ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ostatni post na poprzedniej stronie.

Dzięki!

Myślałem że może jest tam więcej informacji na ten temat.

 

?. Chyba pomyliłeś tematy.

A w jakim miałem dać to pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie ponieważ chciałbym stworzyć model samochodu , bez skali bez jakiś mocnych szczegółowych detali po prostu bryłę z kilkoma większymi detalami,ale nie wiem czy użyć jakiejś masy modelarskiej czy czegoś innego. Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie ponieważ chciałbym stworzyć model samochodu , bez skali bez jakiś mocnych szczegółowych detali po prostu bryłę z kilkoma większymi detalami,ale nie wiem czy użyć jakiejś masy modelarskiej czy czegoś innego. Pomoże ktoś ?

Karton, tym bardziej ze skala nie wazna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem jak zrobić chrom nie chodzi mi o chrom w sprayu ale np. nanoszony aerografem lub zamaczany w czymś.

 

polecam mr. metal corol --- wiele do wyboru (metalizery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dodatków- elementów żywicznych. Poniżej worki do obłożenie pojazdu M113 oraz czołgu M48A3:

http://www.jadarhobby.pl/legend-lf1078-idf-m113-sandbag-armor-set-135-p-17827.html

http://www.jadarhobby.pl/legend-lf1073-m48a3-vietnam-sand-bag-armor-set-135-p-8884.html

 

Rzecz w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia tych produktów "z pudełka" a nie wiem czy, tak jak np w przypadku czołgu, te worki otulające wieżę stanowią całość jako element czy też w zestawie każdy worek jest osobno i trzeba każdy dokładać? Podobnie w przypadku M113.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy Ił2m3 i Jak 1b były przystosowane do uruchamiania systemem startowym takim jak np. AS2? Chciałbym umiescic je na dioramie lotnista polowego i nie chciałbym głupoty wstawić. W necie jakos nie potrafię znaleźć odpowiedzi...

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Mam mały problem. Niedługo zaczynam budowę motocykla Suzuki Hayabusa Tamiya 1:12 i będę się wzorował na hayce mojego Taty. Tatkowa hayabusa ma mocno przyciemnioną przednią szybkę i w modelu też bym chciał to zrobić i z tym związane jest moje pytanie czy da radę uzyskać taki efekt gdy pomaluję dosyć mocno rozcieńczoną farbką tą szybkę albo sprayem od strony wewnętrznej lub jakieś inne pomysły jeśli macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.