Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Założenie nawet dziesięciu tematów o tym samym nie zagwarantuje ci odpowiedzi... Czasem musi upłynąć nieco czasu... Jeśli ktoś będzie chciał ci pomóc, to na pewno uzyskasz odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tak mi się wydaje modelarzem od kilunastu lat ale wydaje mi się

że wypowiedzi co nie których moderatorów BĘDĄ W PRZYSZŁOŚCI OGRANICZAĆ LICZBĘ NOWYCH CHĘTNYCH.Być może jest to moje ososbiste zdanie-padło pytanie na które kolega moderator odpowiedział z jak dlamnie za dużą ilościa jadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli informacji. W związku z tym, że jak sam podkreślasz jest to twoje osobiste zdanie, w dobrym tonie jest czasem pozostawić je dla siebie.

Ale skoro już je wyartykułowałeś to ponownie informuję....

Założenie nawet dziesięciu tematów o tym samym nie zagwarantuje ci odpowiedzi... Czasem musi upłynąć nieco czasu... Jeśli ktoś będzie chciał ci pomóc, to na pewno uzyskasz odpowiedź...
.

W dobrym tonie nie jest traktowanie zakładanych przez siebie tematów, czy tez wpisów w różnych watkach na ten sam temat, jako najważniejszej sprawy dla ogółu, i okazanie cierpliwości w oczekiwaniu na wypowiedzi innych... Tylko od chęci pomocy forumowiczów zależy jak szybko padną odpowiedzi, lub pojawi się oczekiwana pomoc...

 

Na modelwork dla uporządkowania działów są założone wspólne tematy, dotyczące miedzy innymi zadawanych przez hobbystów pytań. W innym przypadku w krótkim czasie utracilibyśmy czytelność działów w zalewie spraw i zapytań, traktowanych przez każdego użytkownika jako najważniejsze...

 

 

Do obowiązków także (obowiązku wobec przede wszystkim innych forumowiczów), należy zapoznanie się przez każdego z układem forum, lokalizacji tematów i wątków, i wpisywanie się na temat i w odpowiednim dziale i temacie.

 

Każdego dnia przez załogę forum są przenoszone tematy, scalane i lokalizowane w odpowiednich działach, a zakładane przez członków forum z małym stażem. Stażem pozwalającym okresowo na nieznajomość podziału forum.

 

TomaszDudek zarejestrowany 28 Paź 2007, nie jest debiutantem, i doskonale zdaje sobie sprawę z zasad tu panujących. Jego temat został kilkakrotnie przeniesiony we właściwe miejsce, a za ostatnim razem dostał również normalne wyjaśnienie zacytowane powyżej.

 

Wobec powyższego twoja uwaga, jest już o tyle nie na miejscu, co, złośliwa i nacechowana niezrozumiałą chęcią podważenia pracy załogi, jak również w moim odbiorze co już podkreśliłem wcześniej nie uzasadniona. Osobiście zalecałbym tobie zasadę: " jak nie możesz pomóc to przynajmniej nie przeszkadzaj" bo swoim wpisem nic nie wnosisz, nie odpowiedziałeś Tomaszowi na jego pytanie, i również jak widać po tonie twojej wypowiedzi, raczej nie zrozumiałeś mojego wcześniejszego wyjaśnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od italeri znaczy sie od model mastera? Jeśli tak to ja ich używam. Set działa ok. Sol chyba jest za słaby - ale nie robiłem z nim kalek academy więc nie mam porównania. Kalki od Italeri, Eduarda i Tamiyi siadają dobrze z tymi płynami i trzymają się ok. Raz zdzierałem po około 10 minutach kalkę Tamiyi pociągniętą solem i była taka troche maziowata. Więc sol trochę je rozpuszcza na pewno. Ja te płyny kupiłem bo trochę poskąpiłem na produkty microscale, ale do kalek firm, które wymieniłem mogę je polecić jeśli już musisz te kupić. Myślę, że lepiej kupić od microscale i potraktowac to jako inwestycję długoterminową.

Set na napis testors na zakrętce i ma numer 2146, sol ma gładką zakrętkę i numer 2145. Tak przynajmniej jest u mnie.

 

 

Też mam pytanie:

 

Przy malowaniu sidoluksem czasem powstaje tak większa kropla która robi się z płynu który spłynął z innych miejsc. Jak się chce jarozmazać to robi się brzydkie kółko. Jak się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma problem co do wyboru farb

Niedługo będe sklejał model F4U1A Corsair Tamiyi 1:48.

Malowanie ma być takie jak u kolegi Jendreka viewtopic.php?t=9615

lub w innym malowaniu Royal Navy

http://www.mojehobby.pl/show_file.php?src=http%3A%2F%2Fwww.mojehobby.pl%2Fzdjecia%2F9%2F3%2F0%2F1152_2_tam61070_6.jpg

 

Potrzebuje numery farb jakie będą mi potrzebne do pomalowania kadłubu i skrzydeł.

 

Byłbym bardzo wdzięczy za szybką odpowiedź

 

Pozdrawiam

Ps. malowanie pędzlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam do Was dwa małe pytanka:

Czym zmyć chrom?

Kupiłem sobie ostatno model z revella. Gdy rozpakowałem model okazało sie że model ma dziwne ślady na oszkleniu. próbowałem to zmyć ale nie pomogło. Więc co mam zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

Chodzi mi o to aby znaleźć odpowiedniki tamiyi bo w mojehobby wszystkich nie ma. Może A49, A36 i A55 Pactry??

 

Edit: Już zamówione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ja używam kreta z Biedronki ,i jakoś daję rade z farbami Nie wiem jak z chromem bo nie próbowałem ... Ale powinien też dać radę ,tylko może trzeba by było więcej kreta wsypać

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.