Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

To nie powietrze wypycha wieczko, przy takiej małej zmianie objętości jak po wciśnięciu wieczka zbyt dużego wzrostu ciśnienia nie ma. To zaschnięta farba na otworze puszki a szczególnie wieczku wypycha je w górę. Albo trzeba przecierać wieczko za każdym razem, albo raz na jakiś czas skalpelem oskrobać wkoło.

Takie jest przynajmniej moje zdanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie spotkałem się z czymś takim... za to zauważyłem, że lepiej zachowują się farby w puszkach niż te z nakretka np, ModelMaster... to znaczy w puszeczkach mozna przechowywać do góry ,,nogami" i wówczas dłuzej ,,zyją" tak szybko nie zasychają... lecz z tymi z nakrętkami tak nie robie bo farba leżakująca na zakrętce rozmiękcza ten papier uszczelniający, zakleja gwint i ogólnei gdy się już raz otworzy to juz nie jest taka szczelna ... żywotnośc szybciej sie skraca ;( macie na to jakąś rade ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Dziś kupiłem taki oto rozcieńczalnik do farb akrylowych.

 

roz_maly2.jpg

 

I tu moje pytanie , jak się proporcje? Ile rozcieńczalnika , a aile farby (Revell) ?

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc ostatnio w sklepie poprosiłem Pana Sprzedawcę o retarder do farb akrylowych. Pan sprzedawca odpowiedział, że ma tylko Agamę i dał mi buteleczkę, którą zakupiłem i szybko schowałem bez uprzedniego oglądania (wierząc całkowicie fachowości Pana Sprzedawcy). Dopiero w domu spostrzegłem, że na buteleczce jest napisane 'rozcieńczalnik do farb akrylowych'.

Czy ktoś wie czy to jest to samo co retarder czy też zostałem nabity w buteleczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was trzy pytania : W jakim odstępie czasowym kładziemy lakier bezbarwny na pomalowaną już farbą powierzchnie Dodam że wszystko maluję sprejami ,ale to chyba bez różnicy

 

Drugie: Ile Czekacie na utwardzenie się lakieru

 

Ostatnie: Kiedy kłaść kalki ? Przed czy po pomalowaniu bezbarwnym

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio Lakier musi dobrze wyschnąć jesśli jest to emalia myslę że 3 dni przynajmniej jeśli akryl 24h styknie .

 

Jeśli chodzi o kalki to w pancerce stosuje się co s takiego :

na kolory bazowe kładziemy bezbarwny potem kalki i znów bezbarwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc ostatnio w sklepie poprosiłem Pana Sprzedawcę o retarder do farb akrylowych. Pan sprzedawca odpowiedział, że ma tylko Agamę i dał mi buteleczkę, którą zakupiłem i szybko schowałem bez uprzedniego oglądania (wierząc całkowicie fachowości Pana Sprzedawcy). Dopiero w domu spostrzegłem, że na buteleczce jest napisane 'rozcieńczalnik do farb akrylowych'.

Czy ktoś wie czy to jest to samo co retarder czy też zostałem nabity w buteleczkę?

Retarder to 'spowalniacz' schnięcia, a rozcieńczalnik to rozcieńczalnik. Czyli coś innego. Druga sprawa, ze np. taki Lifecolor ma rozcieńczalnik już z retarderem, podobnie jak Gunze. Ale na pewno nie Pactra. A pan w sklepie pewnie w ogóle nie słyszał o czymś takim jak retarder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem dorabiam uchwyty z drutu w t-34. Robię otwór dopasowuje drut ale nie wiem jak zrobić imitację spawu wokół tego drutu przy zetknięciu z kadłubem. Może ktoś ma jakiś ciekawy patent na to ?
rozcienczona szpachla w strzykawce

Szpachla w strzykawce nie poradzi bo jak wyschnie to jej grubość się diametralnie zmniejszy. Zatem trzeba to zrobić za pomocą metody 'der knif' (jak mawiał mój kolega)

Bierzemy szpachlę dwuskładnikową Tamiya, albo masę Milliput (albo obojętnie jaką do sculptingu) i kręcimy z niej cieniusieńkie wałeczki - takie niemal 'niteczki'. Oklejamy tym łączenie uchwytu z plastikiem i potem już 'dziobiemy' fakturkę czym tam lubimy

Jesli nie mamy takiej masy plastycznej, to bierzemy szpachlówkę modelarską i wyciskamy kawałek. Czekamy aż podeschnie (ale nie zaschnie, chodzi o to, zeby trochę stwardniała i nie lepiła się do palców) i dalej już robimy to co powyżej. Jesli owe wałeczki zeschniętej szpachli nie chcą się trzymać modelu - skrapiamy je klejem celem nabrania 'nowych sił witalnych'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi O w mordę wyższa szkoła jazdy ja mam niestety tylko szpachlę wamodu .

 

A jeszcze spytam czy wieża w modelu t-34/85 ze zvezdy ma dobra fakturę czy trzeba coś kombinować ?

Czy robić spaw w przednej części tak jak idzie łączenie połówek wieży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi O w mordę wyższa szkoła jazdy ja mam niestety tylko szpachlę wamodu .

 

A jeszcze spytam czy wieża w modelu t-34/85 ze zvezdy ma dobra fakturę czy trzeba coś kombinować ?

Czy robić spaw w przednej części tak jak idzie łączenie połówek wieży ?

Jakąś fakture wieży posiada A czy jest dobra, to niech sie "znafcy" wypowiedzą A spawy w tym modelu to chyba trzeba poprawić, chociaz wiem że ruskie to "smarkali" anie spawali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kalki to w pancerce stosuje się

 

A jak to ma się z tymi kalkami w cywilach ? Podobnie jak w pancerce ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.