Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

To są przecież farby do aero! Clear matt z Pactry daje mocny mat, ale uważaj na białawy odcień, moim zdaniem za bardzo. Nie wiem jak Agamy, nie testowałem. Podobno dobrze matuje acryl z Valejjo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nurtuje mnie jedna rzecz. Otóż dostałem na mikołajki Plasto Jednakże gdy wczoraj odkręciłem tubkę byłem nieco zaskoczony, gdy po naciśnięciu tubki zamiast oczekiwanej szarej masy zaczęła wydobywać się przeźroczysta ciecz i jakieś namiastki owej szarości.

Mniemam iż jest to normalny proces, jednakże nie chcąc spaprać sobie roboty pytam Was: Co należy z tym zrobić?? Czy w jakiś sposób wymieszać, czy co??

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym rozkleić to co sklejone? Zawsze kleję Revelm Contacta. I teraz muszę coś specjalnie popsuć. Moczy się już w DOCie 3? Czy to starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na ciepło?? trzeba z tym ostrożnie, ale idzie fajnie.........

 

Edler też miałem taki problem, na forum powiedziano, ze może się już nic nie udać, ale spróbuj kretem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki jesteś! w takim razie może być ogólnie cały spód

Pozdrawiam

Części metalowe malowano matowym olejnym lakierem beżowym Rippolin. Natomiast kremowo żółty na powierzchniach płóciennych był inny w zalezności od zakładów produkujących płatowca. Zakłady macierzyste, czyli S.P.A.D. uzywały cellonu Avialine i werniksu Hertog, zakłady Bleriot stosowały cellon Novavia i werniks Hertog, a Kellner cellonu Adastra i werniksu Merville&Morgan. Zatem kolor płótna był inny w zalezności od producenta Spada VII.

Coby nie utrudniać sobie życia maluję kolorem French CDL lub German Naval CDL (Spady z Bleriota - bardzo podobny odcień) z MisterKita. Beżowy z kolei to French Beige, równiez z MisterKita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu nowoczesnego odrzutowca (możliwe, że coś z tej szóstki - F-15, F-16, F-18, F-22, MiG-29, Su-34. Nie mam pojęcia czym to pomalować (niestety pędzel). Maluje akrylami. Potrzebny mi ten podstawowy szary jaśniejszy, ciemniejszy do robienia plam (np. w polskich malowaniach i amerykańskich niektórych), i oczywiście do podwozia (tutaj zupełnie nie wiem).

 

1. Jasny szary - Pactra A42, MM Acryl 4762 - oba to Light Ghost Gray

2. Ciemny szary - MM Acryl 4761 - Dark Ghost Gray (???)

3. Spód - (???)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

 

P.S Nie wiem czy dobry dział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktos szybko mi pomóc ?? Szukam zamiennika farby Military Brown Model Master 1701 jaki to bedzie numer Model Master Acryl ??lub innej firmy ?

Z góry dzięki...

Witaj oto zamienniki: humbrol(186) pozdrawiam saxot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do kolegów:pomalowałem model farbkami Model Master oczywiście aero i chce to teraz czymś prysnąć żeby jak kurz siądzie to lepiej sie go usuniw i troche by sie też świeciłlepiej modelik mam bezbarwny Humbrol Gloss Cote,czy tym sie da prysnąć i czy nie rozpuści mi tych farb olejnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinien, ale najlepiej jak byś stestował na jakimś kawałku plastiku. Pomaluj go kolorem i bez barwnym i zobacz czy się nie zważy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.