Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Buduję Airbusa A380 1.125 i planuje wykonać pełne oświetlenie (wew i zew.) ale jako ze jestem początkujący z elektronik ito prosże o wskazówki jake zasilanie byłoby najlepsze i jaki układ do przeminnego migania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... mam pewien problem, otóż kończę już model czołgu E10. Na model naniosłem już bezbarwny lakier, na którym zrobiłem washa i nałożyłem kalki. Pozostało jedynie spowodować aby model nie świecił się i go ubrudzić. Do pierwszego zadania kupiłem bezbarwny matt humbrola, problem w tym że chce go nanieść za pomocą aerografu. Czy firmowy rozcieńczalnik humbrola będzie się nadawał do rozcieńczania, i w jakich proporcjach to rozcieńczać???

 

Przy okazji zapytam się na przyszłość również do tego modelu :P, będę chciał zrobić efekt zakurzenia, też za pomocą aero... Czym rozcieńczyć pigmenty i też w jakiej proporcji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz. Na gwiazdkę otrzymałem model Revell 1/72 Heinkel He 111 H-6 WW2 Bomber 04377. W instrukcji mam zaznaczone, że np mocowania skrzydeł mam "kleić" taśmą klejąca a nie klejem .. Pocóż wogóle taśma ? Nie rozumiem ... Dalej nie zauważyłem, aby był używany klej w tych miejscach (łączenia skrzydeł, stateczników) ... Więc ? O co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki potrzebuję pomocy ... Na kastę naniosłem lakier bezbarwny (połysk-sprej) . Dwie pierwsze warstwy położyłem cieniutkie o ostatnią trzecią przedobrzyłem .... Na kabinie w jednym miejscu zrobił mi się zaciek Jak się patrzy pod słońce to jest jednak znacznie widoczny Tak więc co robić "Przejechać'' to miejsce ostrożnie papierem ściernym wodnym ? Czy jakimś innym sposobem usunąć tą ''kropkę'' ?

 

Za wszelkie info wielkie dzięki .

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z płynami do kalkomani.Kupiłem je z firmy model master i obydwa słoiczki są czarne, tylko na nakrętce jednego są napisy.Niemam zielonego pojęcia która jest pod kalkomanie a która na nią.

PROSZE POWIEDZCIE KTÓRA JEST POD KALKOMANIĘ A KTÓRA NA NIĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem będę robił swoje pierwsze okablowanie i zupełnie nie wiem co z czym powinno być podłączone, dlatego liczę na waszą pomoc. Piszcie na pw albo jak coś na gg 2007502.

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ja teraz też się tym pałam

http://public.fotki.com/modeltrucks25thscale/truck_brochures/scania/

Pogrzeb tu jest tu trochę ciekawych fotek.

viewtopic.php?t=10535&highlight=ford+wrecker tu jest super opisane prze kolege z forum

oraz tu

viewtopic.php?t=5646&highlight=scania

 

Miłego dłubania pozdro 600

 

Poszukaj na forum były schematy nie pamiętam w jakim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Skorzystałem z funkcji "szukaj" , znalazłem to co mnie interesuje i proszę o krótką weryfikację:

 

Czy odpowiednik w oznaczeniu niemieckim koloru jasnoniebieskiego (np. na dolną część samolotu) to RLM 65? Czy odpowiednikiem tego koloru w palecie PACTRY jest A85? O jakim nr będzie odpowiednik VALLEJO MODEL COLOR - nie AIR.

 

Dzięki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.