Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Bodzio Nie powiem ci bo nie wiem ale wydaje mi się że niezaszkodzi choć ostatnia warstwa powinna być gruba ze względu na polerowanie

 

 

Mam problem muszę nakleić kalki na fotele w subaru co lepiej kupić italeri set czy sol ? W grę wchodzi tylko jeden ze względu na brak kasy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję aerografem, nagle kompresor zaczyna piszczeć (jak pasek klinowy w samochodzie) i ma małe trudności z napełnieniem się. Zajechałem kompresor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jaki klej CA polecacie. Próbowałem używać popularnej "Kropelki", ale mam olbrzymie kłopoty z nakładaniem kleju - po prostu wylewa się go za dużo.

Jak do tego podchodzicie.

 

Pozdrowienia, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam super glue, nie narzekam jak plastik skleisz raz już w tym miejscu go nie rozerwiesz. I w miarę dobrze się go dozuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HubertK, przejrzyj forum - wiele osób miało ten problem - bodaj zużycie uszczelki na tłoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym zapytać o dwie rzeczy. Tak więc robię obecnie model Revella Spitfire Mk V 1:72. Niedługo będzie już malowany. Jednak jest to już mój 2-gi model, więc chciałem już coś zrobić nie "pudełkowego".

 

OTARCIA:

Co do otarć, to stwierdziłem, iż spróbuję, bo wydaje mi się to stosunkowo łatwe. Tylko co sądzicie o mojej metodzie??

 

Chcę bowiem metodą suchego pędzla nanieść niewielkie ilości metalizera na pomalowany model. Dlaczego wybrałem metalizer?? Gdyż samolot pod farbą, to przecież goły metal. Prawda?? ... Tak więc co sądzicie o takim sposobie?? Czy zda egzamin?? I jeszcze jedno: które elementy najbardziej "ocierać"??

 

 

PRZEBARWIENIA:

Również jak w przypadku otarć stwierdziłem, że może to być łatwe.

 

Tak więc mam taki pomysł. Po pomalowaniu modelu odczekam dłuższy czas aż farba solidnie zastygnie. Następnie rozcieńczę nieco jasnoszarego rozpuszczalnikiem tak, aby był rzadki. Dużo rzadszy niż do standardowego malowania, by następnie nanieść na niektóre plamy kamuflażu mojego modelu. Chodzi mi o to, aby uzyskać gdzieniegdzie jaśniejsze przebarwienia powstałe na skutek słońca, deszczu, i innych tego typu rzeczy.

Więc co sądzicie i o tym sposobie??

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzlem nie zrobisz przebarwień, więc lepiej nie próbować ;)

A otarcia... za niedługo będę poprawiał moje, w moim Spitku (relacja na forum), bo teraz są zbyt intensywne, więc zaglądnij sobie i zobacz jak to mniej więcej wygląda. Ostach tam nawet jakąś swoją fotką zarzucił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doczytałem postu do końca. lub go zmieniłeś w między czasie jak pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów! Jak już niektórzy wiedzą jestem zupełnym nowicjuszem jesli chodzi o modelarstwo i zawsze mam wiele pytań odnośnie tej dziedziny ( pozdrowienia Barthass ;) ). Również i tym razem wpadłem na forum by zadac pytanie doświadczonym modelarzom, tym razem jest to dla mnie bardzo istotne pytanie. Otóż mam do złożenia dragonowskiego abramsa ( słynny model o numerze katalogowym 3535, notabene to prezencik od mojej narzeczonej ) Jak na Dragona przystało, model jest klasą sam dla siebie, ma jeden poważny feler:( wanna czołgu jest tak skręcona że nijak nie pasuje do górnej płyty pancerza. Zwracam się więc do braci modelarzy z pytaniem: Jak wyprostować swichrowaną wannę? Pytanie jest dla mnie naprawde istotne gdyż nie chciałbym odstawić tzw. kichy i chciałbym żeby wszystko do siebie idealnie pasowało. Za wszelkie wskazówki i porady dotyczące mojego problemu z góry serdecznie dziękuję i liczę na szybki odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć po przeczytaniu książki pod tytułem ''Sprawa Honoru'' planuję wykonanie Hurricana (1/72) na którym latał Mirosław Ferić w okresie bitwy o anglie jak na dzień dzisiejszy wybrałem zestaw arfix i kalki techmodu co do kalek to jestem pewien natomiast nie wiem czy dobry zestaw wybrałem i to jest moje pierwsze pytanie czy jest coś lepszego na rynku?Mam jeszcze pytanie dotyczące waloryzacji czy są jakiś dobre blachy do tego modelu. Jeszcze jedna sprawa zbieram dokumentacje dotyczącą tego samolotu mam już kilka zdjęć ale jak by ktoś mógł mi udostępnić jeszcze jakiś materiały to będę bardzo wdzięczny. Dziękuję za pomoc i życzę Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie malowania...

 

To znaczy co zrobić by podczas malowania jakiejś powieżchni płaskiej z użyciem maskowania taśmą maskującą nie powstał ,,schodek"... ?? To znaczy maluje np skrzydło jednym kolorem jaśniejszym i maskuje taśmą jakiś obszar, następnie maluję innym kolorem... no ale po zdjęciu farby powstaje pewien mikromilimetrowy schodek, bo wiadomo w jednym miejscu jest ,,jedna" warstwa farby a w drugim ,,dwie" bo dwa kolory...

Jak tego uniknąć lub usunąć ? próbowałem szlifować filcem i nic, papierme ściernym zaś uszkodziłem powierzchnię i zrobiło się matowe...

ps: przeczytałem, na forum, że trzeba szlifować papierem ściernym wodnym 2000 ... ale albo jestem niecierpliwy i za ktrótk szlifowałem albo taki drobny nic nie daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.