Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy warto przy pierwszym modelu bawić sie w nitowanie? przez ten problem z podkładem trochę warstw go musiałem nałożyć, teraz jestem już po nałożeneniu drugiej warstwy farby i o ile z podkładem nity były jeszcze widoczne idealnie tak teraz po drugiej warstwie farby zaczynają zanikać.Bawić się w nitowanie czy raczje skupic się na porządnym pomalowaniu i wykończeniu? Przypomne, że jest to mój pierwszy model i chce go do końca pomalować pędzlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sklejam model Jeepa od Italeri i jestem na ostatniej prostej, ale nie mam pojęcia jak sensownie pomalować wycieraczki odlane na przezroczystej przedniej szybie. Jak wiadomo goły przezroczysty plastik maluje się beznadziejnie, a podkładu położyć nie mogę. Próbowałem zamaskować całą szybę i przecierać odlew wycieraczki tak jak przy suchym pędzlu, ale ze znacznie większą ilością farby- niestety wyszły zdecydowanie za cienkie i nie wiem, czy da się uzyskać na takim plastiku lepszy efekt. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mig

ostatnie pytanie mam dotyczące kamuflaża, chce do mojego spitfire zrobić camo za pomocą taśmy tamki.Wytne sobie to elegancko i będzie mi chyba łatwiej od jechania z ręki, chodzi mi o linie przejścia.Pytanie czym potem usunąć nadwyżki farby ''schodki'' bo takowe napewno wyjdą.Można to delikatnie oskrobać potem nożykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak malujesz pędzlem to nie prościej by było po "starodawnemu" wyznaczyć granice kolorów ołówkiem i malować do linii? Ewentualnie cały (góra/boki) pokryć jednym kolorem (jaśniejszym), wyznaczyć linie podziału i położyć drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam brzuch pomalowany, dzisiaj pomalowałem góre za pomocą ocean grey, czas na kamuflaż.Spróbuje z ręki wtedy, boje się tylko o linie podziału w miejscach camo bo już po podkładzie i bazowym ocean grey są na ''styku'' ale trudno.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Używałem, jak nie było dostępnych farb przeźroczystych. Przy skomplikowanej budowie klosza, trudno było dotrzeć markerem w zakamarki, malując farbami nie ma tego problemu.

Niekiedy trzeba było nałożyć dwie lub kilka warstw markerem, by czerwone światła były takie jakie mają być.

Osobiście polecam farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem, jak nie było dostępnych farb przeźroczystych. Przy skomplikowanej budowie klosza, trudno było dotrzeć markerem w zakamarki, malując farbami nie ma tego problemu.

Niekiedy trzeba było nałożyć dwie lub kilka warstw markerem, by czerwone światła były takie jakie mają być.

Osobiście polecam farby.

 

mam przeźroczyste z humbrola ale jakoś efekt mnie nie zadowala , próbowałem również aero nałożyć to już katastrofa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w samochodach, ale w lotnictwie wszelkie szkiełka świetnie maluje się farbami typu clear.

Za najlepsze powszechnie uważa się farby Tamiya. Dostępne są kolory: niebieski, zielony, żółty, czerwony, pomarańczowy i smoke, czyli czarny.

Jak położysz mokrą warstwę takiej farby aerografem na przezroczystym plastiku, to wychodzi Ci kolorowe szkło.

Nie wiem czy w przyrodzie jest coś lepszego do tego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
mam przeźroczyste z humbrola ale jakoś efekt mnie nie zadowala , próbowałem również aero nałożyć to już katastrofa ...

Mam kilka kolorów z Tamiya i jestem zadowolony z efektu po wyschnięciu.

Z humbrola mam czerwoną, ale jej jeszcze nie używałem.

Spróbuj z markerami, dużo nie kosztują. Może efekt ci się spodoba lub nie, wiele nie tracisz. Tylko to mają być markery na bazie spirytusu. Moje miały grubą końcówkę, może są z cieńszymi to łatwiej będzie dotrzeć w zakamarki.

Ale jak wcześniej pisałem farby Tamiya do tego nadają się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.