Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

a dlaczego oznaczenia miałby być inne niż u nas? 800 to 800

No właśnie, też zawsze myślałem, że gradacje wszędzie "jedno mają imię"

 

niestety, ja w obi kupilem 2000 wodny to jest grubszy niz 400 ktorą posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego oznaczenia miałby być inne niż u nas? 800 to 800

pod warunkiem że w tej samej skali. producenci różnie oznaczają. W tej tabeli sa odpowiedniki dla papierów i szmat ściernych. Pi razy oko wychodzi , że 800 to jak papier 1500.

abrasive_grading.jpg

Ale to nie uwzględnia jeszcze gradacji polerskich, które dochodzą do 12000. No i te szmaty w miare zużywania się wycierają, więc robią się coraz delikatniejsze...

Ale w różnych materiałach jest różnie z tymi skalami. Gdzieś był taki uniwersalny przelicznik ale nie mogę go znaleźć...

EDIT:

znalazłem tą pełną tabelę:

2007313144726_Micro-mesh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czym się różnią podkłady od Gunze:

1. B-518 Mr. Base White 1000 Spray

2. B-519 Mr. Surfacer 1000 Spray

3. B-511 Mr. White Surfacer 1000 Spray

4. B-528 Mr. Mahogany Surfacer 1000 Dark Brown Spray

Czy tylko kolorami? Bo ziarnistość ta sama i przy każdym w sklepie, w którym kupuję stoi ten sam tekst: "Podkład [tu kolor] w sprayu"...

Z tego towarzystwa ten ostatni jest najdroższy, reszta w tej samej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czym się różnią podkłady od Gunze:

...

 

Base - podkład pod farbę

Surfacer - szpachlówka o gradacji 1000 (są jeszcze 500, 1200 i 1500) (może służyć też za podkład)

 

White / (brak) / Mahogany / Black - kolor (odpowiednio): biały, szary, brązowy, czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze się dopytam: 500, 1000, 1200 czy 1500? Wiem, że to gradacje tylko po co aż taki rozrzut? :-)

Np. Tamiya ma takiego surfacera ale właściwie jeden rodzaj, bez podania nawet jaki jest "gruby"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Braci w Modelarstwie,

 

Nabrałem wielkiej ochoty na sklejenie w/w samolotu w skali 1/48. Mam tylko problem z wybraniem modelu. Chciałbym za jednym posiedzeniem zbudować wersje jednomiejscową i nocnomyśliwską. Jest Dragon, Hasegawa, Hobby Boss, Italeri, Revell, Tamiya. Czy z któregoś zestawu można zrobić bezboleśnie model? A jeżeli nie to jaki zestaw + dodatki byłby najlepszy.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat taniego i dobrego podkładu przewija się przez forum regularnie, ale chyba jeszcze nikt nie wspomniał o podkładach Vallejo. Czy ktokolwiek już miał okazję ich wypróbować? Wpadł mi w oko ich podkład w sprayu, cenowo wypada bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat taniego i dobrego podkładu przewija się przez forum regularnie, ale chyba jeszcze nikt nie wspomniał o podkładach Vallejo. Czy ktokolwiek już miał okazję ich wypróbować? Wpadł mi w oko ich podkład w sprayu, cenowo wypada bardzo dobrze.

Vallejo to podkład winylowy i praktycznie nie nadaje się do obróbki. Jeśli szukasz pod tym kątem, to "vajeho" sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

czym wycinacie elementy fototrawione z ramek (np. Eduarda)?

Pytam, bo zauważyłem, że jeżeli robię to tym samym nożykiem, którym obrabiam model, to prawie natychmiast muszę zmienić ostrze, bo to użyte wyraźnie leci z ostrością... Czy to normalne, czy może mam jakieś słabej jakości ostrza?

Mam oprawkę od OLFY ale same ostrza dostałem od kogoś, u którego wiem, że przeleżały na strychu ze 20 lat :-). Może dlatego są bardzo "słabe"? Z tym że do samego plastiku sprawują się OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.