Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki bardzo ) 2000 próbowałem, ale chyba za krótko, a 1000 się bałem ;] I jeszcze jedno pytanko...nie wiem co jest, szlifuje 2000, znika, maluje i pojawiają się nowe bruzdy(nie wiem jak to nazwać), i to nie wina aero, bo cały czas na skrzydłach mi się to robi i przed ogonem zaczyna mnie to denerwować, bo dość już mam szlifowania!!! Próbowałem to też spsikać rozpuszczalnikiem wamodu, ale nie pomaga , bo akryle. Występują też przebarwienia(zależy od światła)-chodzi mi o równą, ładnie pomalowaną powierzchnie, patrzysz z innego kąta i jest ładnie pomalowana powierzchnia z plamkami jakby ktoś lakierem psiknął z aero Na zdjęciach te bruzdy. Myślicie, że zwykły clear(zamierzam kupić) np. Pactry załatwi te problemy czy macie jakieś inne pomysły?

 

13b9bcc00891fd7d.jpg

 

270c78acc46b7deb.jpg

 

72defee60b8088d4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mająć do dyspozycji farbki model master i humbrol moge pomalować modele academy i dragona chodzi mi o to że podobno humbrol nie ma wszystkich kolorów żę jego paleta się zmniejszyła i czy jak kupie model academy to bede mógł go pomalować humbrolkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się robi taki syf jak Igiemu ale nie wiem skąd to się bierze :/ To się dzieje tylko jak maluję białą MM.....

 

 

NikolaosKażdy model możesz malować dowolnymi farbami. W instrukcjach Italeri na przykład, masz odnośniki do farb Model Master ale nic nie szkodzi jak zapytasz na forum albo w sklepie o odpowiedniki. I wyjdzie równie dobrze jak nie lepiej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czego to zależy

świadczy to najwyraźniej o słabej jakosci farby tego producenta... ja wprzypadku tego koloru malujac pędzlem miałem problem z kryciem... była w słoiczku już sama w sobie tak rozcieńczona, że chyba z 7 razy malowałem zanim przestało prześwitywać... od tego czasu nie kupuję białej MM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym dodał wody święconej to by dopiero była kicha bo maluje olejami .
Boski pierwiastek może by temu zapobiegł

 

 

ostatnio kupiłem biały matt z mm i jest super .
No ja właśnie też nim malowałem (nówka prosto ze sklepu) i taka lipa wyszła... I wszystko miałem opylone białym proszkiem - mowie o miejscach których nie malowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was posiada może taki przelicznik PAYO? Tą taką magiczną książeczkę? Jeśli tak to proszę o wiadomość na PRIV

Proszę nie podawać tu linków jak coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Czy jak pomaluje podkładem na ten cały pseudo-chrom, to nie będzie on odpadał?(ten podkład ) Wolał bym uniknąć moczenia w krecie itp. Pozdro

 

ja bym jednak zamoczyl w krecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SZKŁO WODNE SODOWE takie ze sklepu budowlanego można użyć do wykonania wody np na dioramie" Czy jest to ta ciecz, która zastyga i imituje szkło?

 

Tak- po zastygnięciu jest przeźroczyste. Moim zdaniem, efekt jest identyczny jak "still water" firmy vallejo- da się zrobić też np, imitację szkła w reflektorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transparentna warstwa farby zmieniająca ocień tego co jest pod spodem. Najczęściej silnie rozcieńczona farba artystyczna olejna albo gotowe do użycia filtry firmy SIN (powiązanej z MIG Productions).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By szukareczka ładnie Nam znajdywała, proponuję w kazdym wyjasniajacym/opisujacym poście, na początku pisać Tytuł.

np:

 

 

Filtr, Filtry na modelu

 

i póżniej

 

Transparentna warstwa farby zmieniająca ocień tego co jest pod spodem. Najczęściej silnie rozcieńczona farba artystyczna olejna albo gotowe do użycia filtry firmy SIN (powiązanej z MIG Productions).

 

 

myslę, że szybciej powinno wyłapywać...tzn tak misie(lataja po lesie) wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SZKŁO WODNE SODOWE takie ze sklepu budowlanego można użyć do wykonania wody np na dioramie" Czy jest to ta ciecz, która zastyga i imituje szkło?

 

Tak- po zastygnięciu jest przeźroczyste. Moim zdaniem, efekt jest identyczny jak "still water" firmy vallejo- da się zrobić też np, imitację szkła w reflektorach.

 

Dzięki Dziś lecę to kupić 2 zeta w budowlanym stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.