Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie, Ty sobie jaja robisz? Przeszło rok temu zadałeś takie pytanie i dostałeś odpowiedź - to za mało żeby ją przeanalizować?

viewtopic.php?t=7382&highlight=klej+szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, Ty sobie jaja robisz? Przeszło rok temu zadałeś takie pytanie i dostałeś odpowiedź - to za mało żeby ją przeanalizować?

viewtopic.php?t=7382&highlight=klej+szyb

Spokojnie może to taka rocznica Ja się przyznam, że też mam tyle na głowie, że czasem obawiam się czy drugi raz nie zadaję tego samego pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy jak do malowania przedziału desantu użyje humbrola 128 a do kabiny kolorek jak na zdjęciach Mi-24W 728 i 734

viewtopic.php?t=4312&postdays=0&postorder=asc&start=15

http://i15.photobucket.com/albums/a384/litwin9/hind17.jpg to będzie dobrze? bo śmigłowiec ma mieć nr 740 jak na zdjęciu inny kształt cyfr nowszy i nie wiem czy obecnie nie zmieniła sie kolorystyka wnetrz. ma ktoś z forumowiczów wiedzę tajemna na ten temat?

http://lotnictwo.net/foto.php?id=140925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrkow jako taśmę maskującą z powodzeniem stosuję taśmę malarską taką żółta papierową za 2 PLN za 25metrów szerokości sa różne polecam.

http://www.twenga.pl/oferta/50146/3566853366533088845.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszDudek zgadzam się sam stosuje taśmę tamki jako luksus ale kiedyś nie wiedziałem o jej istnieniu. Po umyciu modelu przed malowaniem w " Ludwiku" i dokładnym wypłukaniu i wysuszeniu taśma malarską nie zrywa farby . W modelarstie taśma malarska to może prowizorka ale czasem nie ma lepszej alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obchodzić się z filmami z przyrządami w kokpitach? Mam film z zegarami, blaszkę z otworami i plastikową część panelu. Do tego panel jest wygięty z dwóch stron. Jakie sa kolejne etapy składania tego do kupy i jakich środków użyć co by tego nie spartolić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazelina ma parę lepszych zastosowań*

 

Nie ma co kombinować, działaj z wikolem, gipesem i pigmentami jeśli chcesz robić błotko/syf domowym sposobem.

-----------------------------

*np. można wazeliną zawór powietrzny w aerografie nasmarować - a co myśleliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy ludzie biegli w chemicznych matactwach i alchemii! mam pytanie- czy siarczan miedzi , w takich fajnych niebieskich kryształkach, może byc użyty w towarzystwie drutu mosiężnego, drewna, kleju wikol, cyjanoakrylowego oraz szpachli tamiya i akrylowej [firmy Konmas], a przede wszystkim - czy można go nakleic na zwykły plastik z modeli? Z jednej strony- boję się zniekształcenia plastiku, z drugiej- chodzi mi o zachowanie fajnej struktury i koloru siarczanu. Pomóżcie! Przyszłośc SF byc może właśnie wisi na włosku! ;)

Dłuższego i bardziej szczegółowego pytania to chyba nigdy nie napisałem

... ale naprawdę bardzo liczę na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyć można, ale raczej nic z tego nie będzie.

Nie ma być sidolux do mycia, tylko "ochrona i nabłyszczanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.