Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z was robił skrzynie amunicynje albo wogóle jakieś skrzynie sam (z własnych dostępnych rzeczy - kawąłki plastiku, balsy itp)?

 

Zajrzyj tutaj: http://www.model-klub.pl/articles.php?article_id=47.

 

Autorem tego pomysłu jest pan Roman Pierzgalski, świetny modelarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otarcia czy też obicia można wykonywać na kilka sposobów.

Albo robimy rdzawą plamkę i wypełniamy ją kolorem metalu - efektowne ale czasochłonne.

Albo kolorem stalowoczarnym robimy małe plamki na krawędziach przy pomocy malutkiego pędzelka np. 5/0.

Niektórzy robią to też malutką gąbeczką podobną do tej, jaką kobiety nakładają cień do powiek.

Rodzaj farby ma znaczenie. Vallejo jest idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazdamer widzę ze nikt ci nie odpowiedział. No MTM, odbywa się w okolicach wakacje, ale raczej w środku i pod koniec. Nie ma dokładnej daty kiedy on jest. Ostatni był 30-31 sierpnia. Dokładna datę podaje NobelEXC (Oskar) który jest organizatorem tego konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się Truckerek93 - MTM zawsze odbywa się w drugi weekend września. W zeszłym roku odbył się w sierpniu, ale to był wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I na mnie nastał czas na tą nową "drogę" modelarstwa jakim jest odlewanie z żywicy.

 

Znalazłem na Allegro w dość niskiej cenie kilka żywic:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1296959

 

Tylko nie wiem, którą wybrać.Zaznaczam, że ma to być mój pierwszy raz więc chcę jakąś tańszą.Którą mam kupić?

 

Dziękuje z góry.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam przykry problem z Mustangiem P-51D Airfix 1:24 Jestem przy końcówce kadłuba i chciałem zobaczyć jak modelik będzie się prezentować, posklejałem go taśmą i go sobie oglądam...patrze, a tu wnęki podwozia nie mają wypełnień(są to zwykłe dziury), zacząłem znerwicowany poszukiwać części i coś na ten tamat w instrukcji, ale pustka... przypomniałem sobie o wątku z budowy Mustanga tornado i przczytałem, że tornado też nie miał tych wnęk. I mam pytanie jak je zrobić? Nie jestem doświadczonym modelarzem i kompletnie nie wiem jak to zrobić... Prosze pomocy. Chyba, że zrobie zamknięte podwozie

Moje zdjęcia:

1931d466dd2505a8m.jpg

a3bd56ddeaac6cffm.jpg

I zdjęcia, które pozwoliłem sobie zaporzyczyć z wątku tornado:

291dbb7796244cd4m.jpg

ee8f8e08a5081b41m.jpg

34f3b5c0fe9f8363m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanko na temat wylotu powietrza ze zdjęcia. Niestety mi się zgubił i chciałbym go jakoś dorobić...albo może dokupić... Nie wiem, może da sie gdzieś dokupić pojedyńczo części albo może ktoś ma w śmieciach modelarskich?-tak na wszelki wypadek sie pytam A jeżli bym go musiał dorabiać to z czego?, jak? i czy ma ktoś jakieś zdjęcia tego wylotu i od czgo to zależy czy jest on schowany czy wysunięty? Zauważyłem, że w locie Mustang tą dysze ma schowaną, a gdy stoji ma wysuniętą.

 

28909c4054daa637.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje rady:

 

Chcę zrobić taką plandekę, płachtę na ładunek coś takiego jako to? Mam kilka pomysłów, rad ale może koś ma jeszcze jakiś ciekawy pomysł??

00becd399165eba0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :( Dostałem od dziewczyny Fokkera E.III Revell'a 1:72 (nr. kat. 04188) w instrukcji podali kolor składający się z dwóch farb: Light Olive (M) 45 75% + Yellow (M) 15 25%, nie wiecie co to może być za kolor np. Pactry lub Model Mastera w akrylu ? Chodzi o malowanie kadłuba na ten taki magiczny zieleony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jakiś czas temu na forum widziałem w czyimś warsztacie, jak robił poszycie do siedzeń (bodajże w jakimś sd.kfz) z folii aluminiorej (chyba), ale teraz szukam i niemigę tego znaleść

 

Może ktoś mógłby mi pomóc i dodać ew. zdięcia (jak po kolei robić takie cudo) lub wkleić poszukiwny przezemnie temat z warsztatu.

 

Pozdrawiam i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierzesz siedzenie, odcinasz kawałek folli troche większy, smarujesz siedzenie super glue, kładziesz folie, jak wyschnie odcinasz nadmiar i ot cała logika Ja obie z chusteczki bo wg mnie jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to mi chodziło. głównie na jaki klej to kleić. dzieki wielkie.

 

Co do mas modelarskich to mam dośc ograniczony dostęp do takich rzeczy iestety. Do tego jestem początkujący (jescze ) i nie bawiłem sie w to.

 

Z ta husteczką to tak samo jak z folii?? na super glue i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.