Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Model ma kamuflaż z farby Humbrol I MM. Chcę się pozbyć tej farby - płaska duża powierzchnia. Kąpiele w kretach itp nie wchodzą w grę - zmyłoby farbę z miejsc, do który dostane się dopiero po rozpruciu modelu. Są jakieś specyfiki na zmywanie pędzlem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulepić z:

Modeliny (wypalić)

Milliputa

Green Stuffu

innych mas dwuskładnikowych (poxylina itp. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć może mi ktoś powiedzieć czym spowodowane jest takie rozmywanie się farby jest to farba vallejo 001 a podkład gunze

Farbą... miałem identyczne objawy przy takim zestawie (farba i podkład) Testowałem na wszelkie sposoby ( farba rzadsza - gęściejsza, z retarderem lub bez) , dopiero zmiana farby na innego producenta pomogła jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ale zrobiłem głupstwo w modelu academy jest napisane żeby zrobić dziury przed sklejeniem i tak się składa że model skleiłem pomalowałem ale dziur oczywiście nie zrobiłem. Owo zajście ma miejsce na skrzydłach mustanga i nie wiem jak owe miejsca na dziury odnaleźć próbowałem coś podświetlać lampą ale plastik nie przepuszcza światła na tyle ma ktoś może jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajcu, a można i ugotować. Ja w Empiku widziałem taką do pieczenia więc tak mi się powiedziało.

Przy okazji - poradnik jak robić worki w 1:35. Czyli po prostu trzeba zrobić mniejsze:

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=116

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał dzięki za pomysł jak złączyć gąsieniczki Teraz kolejne pytanko... Rozpocząłem akcje, dokańczania, odnawiania itd. Mam szybke w f-16, troszke farby i stwierdziłem, że po rozpuszczalniku wamodu zejdzie...zeszła, ale mam teraz paskudny matt i ledwo co przez nią widać. Wiecie może jak ją przywrócić do poprzedniego stanu? polerowanie? tylko jak? ewentualnie rozważe kupno nowej jest akurat na allegro ) do hasegwy, a to jest italieri i nawet wypraski są identyko ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz w rękę papier ścierny 800 i szlifujesz na mokro lekko. Potem bierzesz 1200 i szlifujesz mocniej. Potem przynajmniej 2000 i szlifujesz długo nadal na mokro. Potem możesz albo dorwać drobniejsze papierki, poszlifować jakimś mleczkiem albo pastą do zębów, dobrze umyć i odtłuścić owiewkę i zanurzyć w sidoluxie do podłóg i zostawić do wyschnięcia. Efekt - jak nówka. Możesz też spróbować ukształtować próżniowo z plastiku nową - zobacz temat konkursowy Lucasa_HS z budowy B-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować ukształtować próżniowo z plastiku nową - zobacz temat konkursowy Lucasa_HS z budowy B-2

A ponieważ nie zdążyłem jeszcze umieścić tutoriala, możesz zwrócić się do mnie o pomoc na GG. W wątku nie opisałem za dokładnie procesu tłoczenia nowej owiewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie aby regulować ciśnienie powietrza potrzebuję aerografu z regulacją ciśnienia i kompresora z regulacją ciśnienia czy wystarczy jeden z tych elementów aby miał regulację ciśnienia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.