Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje rady:

 

Chcę zrobić taką plandekę, płachtę na ładunek coś takiego jako to? Mam kilka pomysłów, rad ale może koś ma jeszcze jakiś ciekawy pomysł??

 

 

Chusteczka higieniczna nasączona wikolem zmieszanym z wodą (mi odpowiada proporcja wikol-75%, woda-25%). Taką chusteczkę moczysz w pojemniku z wikolem-wodą. Nakładasz na model, układasz, formujesz, zostawiasz do wyschnęcia przynajmniej na całą dobę.

 

Jak chusteczka okaże się za mała powierzchniowo to użyj czystej, nieposzarpanej cienkiej tkaniny/szmatki/koszulki.

 

Na końcu malujesz.

 

Przykład mojego modelu z plandeką:

8a0c9c22e1fb1b2bmed.jpg

 

Nie możesz nałożyć za dużo wikolu, chusteczka/szmatki; to ma być lekko nasączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem z agregatem z lodowki mianowicie po podlaczeniu agregat chodzi z minute a potem wyłącza się na parę sekund potem spowrotem włącza i tak cały czas

Rozkręciłem skrzynke rozdzielającą przewody i zobaczyłem puszkę z dziwną blaszką podłączyłem ponownie agregat i zauważyłem że ta blaszka nagrzewa się do czerwoności i przerywa napięcie

Nie wiem co jest grane

Wydaję mi się że to zbezpieczenie termiczne.

Co może być przyczyną wyłączania agregatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ta blaszka to bimetal, który tam jest czujnikiem temperatury i ma prawo wyłączać agregat

 

No tak ale czemu wyłącza agregat

Ten bimetal chroni agregat przed przegrzaniem prawda ?

Tylko że w agregacie jest olej oraz wszystko jest dobrze podłączone.

To co takiego powoduje że co minutę się wyłącza a za 5, 10 sekund włącza ?

Możee dolać jakiegoś oleju, może to pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o malowanie kadłuba na ten taki magiczny zieleony Smile

Daj sobie spokój , rób na kolor płótna

Odpowiedniki podanych revellek to pactry a106 i a27... może jednak pomieszasz

 

Dzięki Będę próbował. Zawsze można go na ten taki szarocielisty pomalować, zestaw smera oferuje taki kolorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inne pytanko.

 

Chcę pomalować mojego Hawker Hurricane Mk.IIc w kolory 28 eskadry RAFu stacjonującej w północno wschodnich Indiach w 1944.

 

Mam jednak dylemat co do koloru "Grey". Wydaje mi się że najbardziej by pasował Humbrol 167 jednak takiego nie mam. Który zatem z niżej podanych by najbardziej pasował jako zastępczy?

Humbrol 196, 127, 147, 128?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś schematy malowań Fińskich lub Sowieckich myśliwców Hawker Hurricane Mk.IIC?

O fińskim Mk.IIC można od razu zapomnieć- jedyny fiński Hurricane Mk.II doprowadzony do stanu używalności był w wersji IIA. Co do radzieckich- to schematów malowań Mk.IIC jest zaskakująco mało, biorąc pod uwagę że dostarczono ich ponad 1000 sztuk. Jeśli zależy ci na radzieckiej wersji uzbrojonej w działka, to dużo łatwiej jest znaleźć malowania egzemplarzy IIA i IIB przezbrojonych w 2 działka SzWAK i 2 wkm UBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kiedyś na forum instrukcje wykonania :szlifierki, tokarki, i czegoś tam jeszcze, z wiertarki! Było to bardzo sprytnie montowane na konstrukcji z deseczek drewnianych! Tu pojawia się problem przekopałem całe forum (ręcznie i przez wyszukiwarke) i niemoge tego znaleść. a cos w moim projekcie mi niepasuje więc chciałem podpatrzeć. Jeśli ktoś może podesłać linka stawiam dużego browarka! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wznawiam prośby ze strony 57 i 58(głównie do samolociarzy i Tornado). Zależy mi na skończeniu tego mustanga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie model tylko kleiłem młodszemu kuzynowi zabawkę i biegał z tym klejem i sie jakoś nie wiadomo kiedy znalazł ten klej na paneli :((( Ale już po kłopocie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drak nie zapominaj że Dawid to też dzieciak ;)

A na poważnie to trochę dałeś ciała i ten kuzyn okazał się na tyle inteligentny że do ust nie wziął bo by Ci jego starzy sprali d... wiesz co by sprali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by co to nie jestem na tyle głupi żeby dawać zabawkę ociekającą klejem !!! Tylko on SAM wzioł ten klej...Boże lat mam 15 Peter może dzieciak to jesteś TY. I nie musisz tego udowadniać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.