Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Suchy6: to pasta - nakładasz na podłoże i formujesz najlepsze efekty oczywiście i tak daje jeszcze podmalowana i wycieniowana (jak zaschnie oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na imię mam kuba i jestem początkującym modelarzem.

skleiłem pewna panterę jednak dostrzegam nieopisana ilość błędów jaką popełniłem. więc mam pytanie czy układ jezdny można przemalować na inny kolor czy trzeba zmywać farbę? i tak będę zmywał z górnego pancerza więc czym? (farba pactra )

chciał bym także odpowiedź lub link na stronę gdzie jest taki temat z czego można zrobić zimerit ? co sądzicie o wytapianym lutownicą zimericie ?

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, CA to raczej nie. Spróbuję czegoś z tej reszty, bo nawet coś z tego powinienem mieć w piwnicy. Dziękuję

 

A to jeszcze takie mam pytanie, czym ogólnodostępnym, czymś co można dostać w Castoramie, sklepie dla plastyków, itp. odtwarzać linie podziału? Chodzi o takie małe delikatne linie w 72? Co najlepiej się do tego nadaje? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś polecić jakim popularnym, nie specjalistycznym klejem najlepiej połączyć plastik ze szkłem?

Możesz spróbować 'ośmiorniczką' ale polecałbym kleje dwuskładnikowe np Poxipol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem co nieco o filtrach i pojąłem tyle że można go zrobić bardzo rozcieńczoną farbą. i tu się nasuwa pytanie czy użyć Humbrol czy można pactra (model malowałem pactrą) i o ile wiem do tego mam użyć ciemniejszą farbę od podstawowej?

a to dla osób które nic nie pojęły o filtrach lub chcą uzupełnić wiedzę http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=42172&sid=c0fd4e46256c927622e98ea1961ad3df

ps: jeśli można proszę o jakieś linki z jeszcze bardziej rozwiniętym tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy białą farbę (matową) polecacie, próbowałem białą z pactry i humbrola i powiem że nie nadają się do malowania

 

Zapewniam cię ze się nadają,ale podobnie jak kolor żółty i czerwony tak i biały przy malowaniu do najprostszych nie należą, przede wszystkim polecam do tych kolorów aerograf a jeśli malujesz pędzlem to powinieneś nałożyć kilka warstw, bo po jednej czy dwóch na pewno nie pokryją. Ja osobiście używam białej Vallejo, Tamiya i akrylówki Revella, w zależności od humoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się nie nadawały to pewnie firmy by ją wycofały gdyż nikt by jej nie kupował. Szary podkład pod to i aerki kryje świetnie. Faktycznie można się pochlastać jak ktoś usiłuje malować upalcowany element (czytaj nieodtłuszczony) lub jak plastik nie jest zmatowiony (idealnie gładki).

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może mi pomóc

mam pomalować model na aluminium, maluję pędzlem

niestety używając farbki pactry aluminium (A74) po kilku malowaniach (chyba nawet 5) cały czas prześwitują smugi

czy może farbka innej firmy będzie lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Do malowania pędzlem spośród farb srebrnych i aluminiowych nadają się wyłącznie emalie a nie akryle i inne wynalazki. Polecam farbę Revell nr 99.

Pozdrawiam.

Gabriel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do imitacji "metalowych" kolorów to alclad i mr hobby.

 

Malowałeś może kiedyś alclad'em przy pomocy pędzla ? Ja przyznam się, że tylko do aerografu leje to ustrojstwo - tak pytam przy okazji bo zawsze można sprawdzić ale (z racji, że rzadko używam) mam te specyfiki gdzieś głęboko zakopane:) .

 

bartolomeo - Generalnie koledzy mają rację - Malując pędzlem raczej łatwiej uniknąć smug używając emalie olejne takie jak Revell, Humbrol etc... . Pactra strasznie szybko zasycha co potęguje prawdopodobieństwo powstania smug na powierzchni. Obawiam się, że będziesz musiał pozbyć się tej farby z modelu. 5 warstw farby - widać jeszcze linie podziału (o ile takowe posiada) ? Przy takiej ilości to musiała powstać niezła skorupa. Modelu nie widziałem ale chyba będziesz musiał to zmyć i jeszcze raz pomalować według rad kolegów.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

Dzięki za porady

 

czy można do tego użyć np metalizera firmy gunze

http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=MC-218&lang=pl

 

A samolot jest przeznaczony dla chrześniaka, który chyba nie da rady poczekać na poprawki. Pytam na przyszłość bo zastanawiam się czy nie użyć koloru aluminium do malowania SB-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy białą farbę (matową) polecacie, próbowałem białą z pactry i humbrola i powiem że nie nadają się do malowania

Hej.

Jeśli możesz - staraj się trzymać z daleka od białego Humbrola. Nie wiem, czy to urok wszystkich farb na osnowie olejnej czy tylko tej, ale lubi sobie zżółknąć (na dodatek nieregularnie - niektóre obszary żółkną, niektóre nie).

Do aerografu używam Pactry, do pędzla - Valejo

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz - staraj się trzymać z daleka od białego Humbrola. Nie wiem, czy to urok wszystkich farb na osnowie olejnej czy tylko tej, ale lubi sobie zżółknąć (na dodatek nieregularnie - niektóre obszary żółkną, niektóre nie).

 

Owszem - też ciekawy efekt ale ja uniknąłem tego przez nałożenie lakieru. Ostatnio wielce uradowany, że udało mi się pomalować białym Humbrolem (matt) kilka większych powierzchni postanowiłem się z nim przeprosić. Zostawiłem elementy do wyschnięcia. Gdy już sobie wyschły zacząłem doklejać je ostrożnie do modelu. Uradowany bo wszystko ok odstawiłem model na półkę na parę dni (wyjazd). Wracam i Veni Vidi o ja pie..... . Zgrzyt na całego - farba się sproszkowała na elementach i to też wybiórczo. Gdzieniegdzie pod wpływem warunków atmosferycznych (otwarte okno etc...) gdzieniegdzie dopiero jak dmuchnąłem w element biły proszek udekorował okoliczne meble. Teraz zaraz po przeschnięciu kładę jakiś lakier na tą farbę i jest ok. Kilka postów wyżej napisałem da się malować tą farbą (ja maluje do dzisiaj) ale na pewno nie jest to farbka dla początkujących lub niecierpliwych modelarzy

 

czy można do tego użyć np metalizera firmy gunze

http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=MC-218&lang=pl

 

Można ale te farbki to metalizery pod polerkę i jeśli nie pracowałeś jeszcze z takimi farbami to raczej nie polecam na tak spora powierzchnię. Lepiej zaopatrz się w aluminium revell'a czy np. Humbrola - malujesz praktycznie jak zwykłą farbą.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie w Warszawie będzie dzisiaj czynny jakiś sklep gdzie dostane Maskol i szpachle Humbrol?

 

Oraz podesłać link gdzie na forum jest spis sklepów w Warszawie.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem z farbami Humbrol, kupiłem 3 farby (150, 188, 33 wszystkie MAT) chce pomalować nimi pierwszy model. Przed otworzeniem jakieś 2 minuty wstrząsam puszką, otwieram i .... farba zielona(150) ma w miarę dobrą konsystencję bez rozcieńczania. Natomiast 188 i 33 są strasznie gęste, rozcieńczam jakimś starym rozcieńczaczem do farb nitro. Robię to w osobnym pojemniczku( parę kropel rozcieńczacza i parę kropel farby) uzyskana farba ma dobrą gęstość przez jakieś 5-10min i znowu staję się gęsta.... Jest na to inny sposób ? Czy po prostu wina rozcieńczalnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda farbka olejna zasycha dzięki temu, że zawarty w niej rozcieńczalnik paruje. Po pierwsze nie używaj rozcińczlnika nitro bo to bardzo żrący środek. Zwyczajnie nadtapia plastik i bardzo szybko paruje. Kup sobie benzynę lakową lub rozcieńczalnik ekstrakcyjny etc. Weź sobie jakiś kapselek np. po (jak nie jesteś pełnoletni to może być po coli ), nabierz sobie do niego troszkę farbki, odlej do jakiegoś małego kieliszka troszkę rozcieńczalnika i z niego, też pędzelkiem dodaj kilka kropel do kapsla. Jak braknie farbki czynność powtórz, jak farba będzie zasychać - kolejne kilka kropelek rozcieńczalnika by uzyskać odpowiednią gęstość. Wysychanie farby to raczej powszechne zjawisko .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.