Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki macie sposób na idealne ustawienie skrzydeł? wiadomo, że po lekkim rozpuszczeniu plastyku, takie skrzydło dość łatwo można przesunąć ponieważ się ślizga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam spory problem z malowaniem kamova ka-50 jestem zmuszony wykonać maszynę z numerem bocznym 015 robi z zestawu italeri w 1:48

Nie weim jak pomalować wirnik z jedynego zdjęcia tej maszyny jakie znalazłem w sieci wynika że maszyneria do poruszania płatami jst w kolorze stali a same płaty jasno szare jak spód kadłuba ale pewności nie mam więc nie chcę zrobić żle proszę o pomoc kogoś obeznanego w temacie

Zależy, ja widziałem tylko 3 wersje 1. ma zieloną całą mechanikę a łopaty czarne ze srebrnymi krawędziami natarcia, 2 w tym samym camo miał srebrną mechanikę z brązowymi okuciami (mocowaniami ) łopat a łopaty jasno szare, 3 był pomalowany jak pierwszy ale z brązowymi okuciami . Chyba nie ma to zbyt dużego znaczenia. Nie mam zielonego pojęcia czym to się różni prawdopodobnie tylko kolorem, bo wyglądają tak samo. Ten helikopter znam akurat dość dobrze i nigdy nie słyszałem żeby była jakaś różnica.

Zdjęcia :

1. http://www.richard-seaman.com/Wallpaper/Aircraft/Helicopters/Russian/Ka50From11oClock_1.jpg

2. http://www.fas.org/man/dod-101/sys/ac/row/ka-50-40p04.jpg

3. http://www.army-technology.com/projects/ka50/images/Ka50_12.jpg

 

Ps. Jak masz to zapodaj mi to zdjęcie oryginału na pw.

Ps2. No i mam jeszcze pytanko... GDZIE JEST WARSZTAT ?! Wrzuć go koniecznie do GALERII jak skończysz chętnie popatrzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1.BILEK 804 Ju-87 B-2 Stuka 1:72

Kleił to ktoś ? Jak wrażenia model łatwy czy może odpuścić sobie na początek?

2.Po pomalowaniu pędzlem wyskakują mi takie bąbelki. Co jest tego przyczyną? Maluję Pactrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1.BILEK 804 Ju-87 B-2 Stuka 1:72

Kleił to ktoś ? Jak wrażenia model łatwy czy może odpuścić sobie na początek?

2.Po pomalowaniu pędzlem wyskakują mi takie bąbelki. Co jest tego przyczyną? Maluję Pactrą.

 

Ten sztukas to kolejny przepak modelu Italeri, dość przyzwoity, ma troche błędów merytorycznych ale generalnie jest poprawny, pakuje go nawet Tamyia nie powinieneś mieć z nim problemów, dobrze spasowany, przyjemny w montażu

(popełniłem takiego tylko w wydaniu Italeri w zeszłym roku: viewtopic.php?t=23707&highlight=ju87+releksacyjnie )

Co do farb - czym rozcieńczasz? wodą? może farba jest za gęsta i się jak by pieni na pędzlu, a może pędzelek coś nie taki? Przy dobrym rozcieńczeniu nie powinno się nic takiego dziać (albo co najwyżej pęcherzyki powinny pękać a powierzchnia farby się wyrównywać), jeżeli zależy ci na dobrym efekcie to zainwestuj 12zł w małą buteleczkę rozcieńczalnika Gunze (seledynowy), będzie o niebo lepiej.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwumaster piękny ten stukas. Czyli to przepak z italeri? Skuszę się na niego po wypłacie

Pactry niczym nie rozcieńczam a pędzelek płuczę w wodzie przegotowanej. W zasadzie tylko z tą jedną farbką mam taki problem wszystkie inne pactry mi tego nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMK robi figurki U.S. Modern Airborne 1/48. Po wprowadzeniu odpowiednich modyfikacji może udałoby się wykrzesać z nich Marines. Skonsultuj się z kolegą Mosesem on jest specjalistą od USMC.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galgan, kup taśmę maskującą tamiya, jakiś drucik 0,4mm w empiku i masz. Strasznie agresywnie ten twój post wygląda. "Jeśli tak, to dlaczego nie ma?"- co to jest, książka życzeń i zażaleń?! Weź się ogarnij, odpowiedź mogłeś już znaleźć w warsztatach, ale najwyraźniej nie chciało ci się przemęczać ocząt lekturą...

 

Dobra...UWAGA -teraz jedno pytanie- czy obecnie produkowany wikol po zaschnięciu już nie robi się transparentny?! Po raz ostatni kupiłem produkt firmy dragon... zmienili recepturę kleidła czy wadliwa partia się trafiła, nie wiem? W każdym bądź razie, mlecznobiałe spoiny na przezroczystych elementach, cudo po prostu :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pasów to paseczki z pergaminu do pieczenia, folii aluminiowej, taśmy malarskiej czy nawet z pierwszej lepszej kartki papieru. Klamry to drut wszelkiej maści. Wydaje mi się, że robienie tutoriala mija się z celem bo to strasznie prosta robota no ale jak się będzie komuś nudzić to może zrobi. Pasy z pergaminu masz u mnie w relacji z BMP-3 - co prawda to akurat nie do foteli lotniczych lecz podobne.

 

LordDisneyland - hmmmm mam właśnie wikol dragona i jest ok. Daje przezroczystą spoinę ale muszę przyznać, że mam go już dosyć długo od czasu kiedy całkowicie rozstałem się z kartonem. Takie białe spoiny mogą się też tworzyć gdy nałożysz go zbyt dużo ale raczej Ciebie bym o to nie winił . Generalnie jak elementy były niedokładnie spasowane i powstawały szczeliny to czasem zdarzało się, że w dziurze klej nie był zbytnio przezroczysty. No nie wiem - napisz może co chcesz skleić, a coś poradzimy no chyba, że przenosisz się na kartoniaki ale wtedy to polecam BCG

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, właśnie to mnie zszokowało, że parę już lat stosuję wikol tej firmy...teraz dwie tuby [z różnych źródeł]- jedna spoina mleko, druga żółtawa, po konsultacjach z rodziną dowiedziałem się, że i u nich taki sam efekt :/ Ale z podstawkami do figurantów -jak na razie -sobie poradziłem, klejem do tkanin zresztą, a kabinkę samolotu udało się doczyścić. I dzięki za ofertę pomocy! A co to za specyfik ten BCG?

PS- No jeszcze tylko kartoników mi brakowało Na razie mówię pas... na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordDisneyland Tak przypuszczałem, że to chodzi o podstawki .

BCG to skrót od Brand Clear Glue taki fajny klej do papieru - jest całkowicie przezroczysty, świetnie się wchłania i jest praktycznie niewidoczny na papierze/kartonie. Dostępny w większości sklepów papierniczych często też w marketach za grosze. Tak wygląda :

http://i15.photobucket.com/albums/a371/Grzecho/PA210060.jpg

 

(fotka z siostrzanego forum KW)

 

Jak sobie poradziłeś to się cieszę . Jest jeszcze klej szewski - śmierdzi jak butapren jednak jest całkowicie przezroczysty. Jego wadą (albo zaletą) jest to, że łapie bardzo szybko ale spoina jest nie do rozerwania . W prawdzie nie kleiłem tym drewna ale skoro chwyta pancerny karton to listewki na podstawkę też powinien dziabnąć dosyć solidnie.

Co do kartonu to pozostał mi jeszcze jeden projekt ale stoi sobie już 3 lata i zastanawiam się czy nie oddać go w dobre ręce do dokończenia .

 

 

KilY Za chwilę będziesz miał tu tyle propozycji co modelarzy na tym forum więc lepiej zajrzyj do działu z podstawowa chemią i sam coś wybierz. Ja używam Humbroli ale przy macie nie leje go absolutnie do aero tylko maluję jak sido.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, chodziło bardziej o dolepienie kabinki do Zero, bo zaliczył kraxę Ale podstawki tyż, ni powiem, istotne Klej szewski tez znam, ale mając małą alergiczkę w domu nie bardzo mogę go używać ... teraz użyłem tzw. sztucznego włókna do tkanin, Bison się produkcją tego lepidła zajmuje... Dobry był introligatorski SPI, niestety firma się zwinęła, a ten BCG, jak się okazuje , znam- z córką używaliśmy do zabawek choinkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a używam Humbroli ale przy macie nie leje go absolutnie do aero tylko maluję jak sido.

 

A możesz zdradzić dlaczego nie lejesz go do aero? Przy okazji nasuwa mi się także pytanie dlaczego sidoluxu nie nakładać z aero? Może głupie pytania, ale no nie wiem

 

Co do Humbroli to gdzieś wyczytałem, że po wyschnięciu żółkną, prawda to? Ja wiem, że każdy poleci to czego uzywa, ale myślałem, że być może są produkty, które mozna polecić w ciemno. Tylu tutaj doświadczonych modelarzy, więc macie w końcu doświadczenie.

 

Widzę, że to ma znaczenie, więc lakier chciałbym nakładać oczywiście z aero. Jakieś wskazówki?

 

Czytałem dział o chemii, ale niestety najczęściej jest tak, że osoby albo chwalą się tym co zakupiły, ale później już żadnej opinii na temat produktu nie udzielają, albo po prostu jest opisany lakier, czy inna chemia, bez opisu tego jak działa w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lekko. Popróbuj sam, lakier to nie majątek, ale też jak kupisz gorszy, to tragedii nie będzie. O ile lakier nie zmienia koloru modelu, to można go potem przemalować innym, więc problemu nie ma. Nie polecane są tylko Humbrole z puszki, reszta daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zdradzić dlaczego nie lejesz go do aero? Przy okazji nasuwa mi się także pytanie dlaczego sidoluxu nie nakładać z aero? Może głupie pytania, ale no nie wiem

 

Nie, nie - źle mnie zrozumiałeś. Ja mówiłem o lakierze Humbrola matowym. Nie maluje przy pomocy aero od czasu kiedy na modelu zrobił mi się biały nalot. Rozcieńczam sobie go w kapselku i pędzluje. Właściwie to bladego pojęcia nie mam dlaczego tak się dzieje skoro długo malowałem aero właśnie tym lakierem i było ok. Tak prawdę mówiąc jest to wygodne bo nie muszę czyścić po tej operacji aerografu. Jak się go rozcieńczy tak jak do psikawki to niema praktycznie żadnej różnicy. Co do żółknięcia czy odbarwień to takowych nie zaobserwowałem .

 

 

Nie polecane są tylko Humbrole z puszki, reszta daje radę.

 

Tutaj akurat używałem tylko te z buteleczki więc nie mogę się wypowiadać jednak faktycznie opinie są nie najlepsze.

 

 

LordDisneyland A no to już teraz wiem . Ja przyznam, że do klejenia drewna raczej wikol mi nigdy nie siadał. Mam dziadka który rzeźbił przez długi czas i często wikolem sklejał spore gładkie dechy, zostawiał w ściągaczu na dobę i było ok. Mnie to wkurzało bo ja głównie kleiłem drobne ramki i spasowanie tego zawsze było moją piętą ahilesową więc bawiłem się w bardziej toksyczne substancje. Dopiero niedawno odziedziczyłem taki fajne imadełko (a właściwie to kilka w jednym ) do sklejania listewek pod różnym kontem i też udało się w końcu przy użyciu wikolu. Czasami gdzieś na bazarach można też dorwać klej made by CCCP (którego nazwy nie jestem w stanie odczytać ) który jest pakowany jak płyn do mycia naczyń . Wali spirytusem, jest przezroczysty i można go rozcieńczać praktycznie wszystkim co ma związek z alkoholem. Chwyta podobnie jak szewski - szybko i solidnie. No niestety też raczej w Twoim przypadku mógł by być zbyt toksyczny.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.