Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Zużyłem już drugą rolkę taśmy 6mm i nie odczuwam pilnej potrzeby kupowania innych rozmiarów. Z rzadka zdarza mi się ciąć ją na mniejsze kawałki, głównie przy maskowaniu owiewek. A większe powierzchnie zabezpieczam maskolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma to raczej obojętne bo jak kupisz Tamiye to spokojnie możesz ją sobie przykleić na jakąś czystą i gładką powierzchnie, a następnie dociąć paseczki o takiej szerokości jakie są Ci potrzebne. Czyli krótko mówiąc dla mnie im szersza tym lepsza . Ja maskola używam tylko do jakiś drobiazgów typu światła, jakieś wizjery etc... Jeśli już potrzebujesz dokładnych rozmiarów tasiemki to ja używam chyba 6mm (nie mam pod ręką) - jak trzeba coś mniejszego to sobie docinam jak większego nic nie stoi na przeszkodzie by dokleić

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam takie pytanie może banalne ale wole być pewny

Gdy pomaluje owiewke to następnie mam ją zamoczyć w sidoluxie, czy może sido położyc pędzelkiem???Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wpadło mi w moje łapy takie cudo(fotka poniżej). Czym zawartość pojemniczka różni się od zwykłych farb vallejo? Czy jest to metalizer czy może farba o połysku metalicznym, a może to jedno i to samo? Chodzi mi o parę słów wyjaśnienia albo link na temat tego cacka.

 

 

Vallejo790Silver_wm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wpadło mi w moje łapy takie cudo(fotka poniżej). Czym zawartość pojemniczka różni się od zwykłych farb vallejo? Czy jest to metalizer czy może farba o połysku metalicznym, a może to jedno i to samo? Chodzi mi o parę słów wyjaśnienia albo link na temat tego cacka.

 

 

Vallejo790Silver_wm.jpg

 

Hej tych farb jest więcej kolorów, różnica pomiędzy zwykłym vallejo jest taka że ta farbka jest na jakimś rodzaju alkoholu i nie da się jej rozcieńczać wodą, poza tym jeśli nią malujesz to tylko na podkład, jeśli pomalujesz goły plastik farbka odejdzie pod palcami, no i efekt malowania jest naprawdę dobry, szczególnie polecam kolor miedziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio przeglądając sklepy w poszukiwaniu jakiegoś modelu oraz elementów warsztatu trafiłem na takie coś http://www.hlj.com/product/GNZGMS107 . Zastanawiam się czy nie kupić takiego czarnego pisaka , który zastąpiłby tradycyjnego washa ( który kiepsko mi wychodzi) czy ktoś już czegoś takie używał i może coś więcej powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej tych farb jest więcej kolorów, różnica pomiędzy zwykłym vallejo jest taka że ta farbka jest na jakimś rodzaju alkoholu i nie da się jej rozcieńczać wodą, poza tym jeśli nią malujesz to tylko na podkład, jeśli pomalujesz goły plastik farbka odejdzie pod palcami, no i efekt malowania jest naprawdę dobry, szczególnie polecam kolor miedziany.

 

Ok, wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sredecznie

 

Na forum jestem zupełnie nowy i piszę z małą prośbą i zapytaniem.

 

Modelarstwem interesowałem się kiedyś w dzieciństwie i teraz chciałbym do tego wrócić i połączyć to z moją pasją - motoryzacją. Chciałem zacząć od jakiegoś niedrogiego modelu samochodu (najlepiej coś z lat 80tych 90tych) żeby w razie niepowodzeń modelu po prostu nie zniszczyć i nie zmarnować. Kwota jaką mogę przeznaczyć na sam model w tej chwili to jakieś 60-80zł. Czy da się w tej cenie coś sensownego kupić? Jeśli nie to ile trzeba by było dołożyć? Skala jaka mnie interesuje to 1:24. Przede wszystkim zaś jaką firmę polecacie? Zależy mi na jakości i szczegółowości, chociaż wiem że to kosztuje. Jednak może da się pójść na jakiś kompromis i kupić coś sensownego?

 

Znalazłem coś takiego:

 

http://mojehobby.pl/tamiya-24314-porsche-956c-le-mans-24hr-1990-kenwood-p-1-1548623.html

 

Co o tym sądzicie?

 

No i na koniec pytanie totalnego laika - jaki klej na początek?

 

PS. I może ktoś poleci jakiś sklep modelarski z akcesoriami itd. na terenie Wrocławia?

 

Wielkie dzięki za wszystkie rady i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś na Allegro coś takiego - http://allegro.pl/pedzle-tarcza-druciana-inne-narzedzia-modelarskie-i1469015751.html

 

Może mi ktoś napisać co kupiłem? ;) Wiem, że to niezbyt mądre kupować coś i nie wiedziec nawet co, ale wydały mi się te rzeczy całkiem praktyczne, a cena niska to zalicytowałem. Pędzelki zawsze można do czegoś wykorzystać, a reszta do czego może służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś na Allegro coś takiego - http://allegro.pl/pedzle-tarcza-druciana-inne-narzedzia-modelarskie-i1469015751.html

 

Może mi ktoś napisać co kupiłem? ;) Wiem, że to niezbyt mądre kupować coś i nie wiedziec nawet co, ale wydały mi się te rzeczy całkiem praktyczne, a cena niska to zalicytowałem. Pędzelki zawsze można do czegoś wykorzystać, a reszta do czego może służyć?

 

Kupiłeś frezy dentystyczne to te całe srebrne, szczotki do usuwania kamienia nazębnego to to okrągłe z włoskami ,toto czerwone to nie wiem co jest i szczotkę drucianą do czyszczenia metalu z rdzy to to srebrne okrągłe, wszystko co kupiłeś nadaje sie w różnym stopniu w modelarstwie, kupujesz narzędzie dremelopodobne i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pojemnik do czyszczenia aerografu, czyli tzw.: "stację do czyszczenia Clean Pot", tak jak to tutaj:

 

airbrush-cleaning-pot.jpg

 

Z tym, że nie chcę płacić za to ponad 50zł, bo takie są ceny tego zbiorniczka, skoro mogę zrobić to sam. Chodzi tylko o ten filtr, co to za filtr? Gdzie można taki nabyć i o jaki filtr pytać? Orientuje się ktoś z was może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.