Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie też nadaje się też płyn do czyszczenia monitorów. Ale generalnie wszystko się nadaje co odtłuszcza (płyny do mycia naczyń, spirytus etc..)

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam pytanko .Czy może mi ktoś powiedzieć jakie najlepiej stosować farby do malowania świateł czerwonych i kierunkowskazów .(marka i numer farby). I jaką stosować rdzę (marka i numer farby). Za odpowiedź będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam pytanko .Czy może mi ktoś powiedzieć jakie najlepiej stosować farby do malowania świateł czerwonych i kierunkowskazów .(marka i numer farby). I jaką stosować rdzę (marka i numer farby). Za odpowiedź będę bardzo wdzięczny.

 

Bardzo dobre są farby Clear firmy Gunze seria H. Zajrzyj sobie na ich strony, a znajdziesz numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pomóc, nie wiem czy te gąsienicehttp://mojehobby.pl/bronco-3520-german-pzkpfw-ii-ausf-d-early-version-workable-track-link-set-p-1-1648527.html są tzw. na klik i czy będą pasować do tego modeluhttp://mojehobby.pl/alanger-035006-niemiecki-czolg-lekki-pzkpfw-ii-ausf-d-p-1-552773.html bo chyba tak ?!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części zgadzam się z Mierzu bo kupno aero za 40 zł z dyszą 0,3 co najwyżej pomalujesz model na jeden kolor ale już taką piwatką z tą samą dyszą można się pobawić. To wszystko zależy od tego w jakim stopniu opanujesz technikę malowania tym sprzętem. Ja wole najmniejsze z możliwych dysz bo wiadomo, że im mniejsza tym większe prawdopodobieństwo uzyskania małej plamki.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piter własnie o taką odpowiedź mi chodziło. Pytam o aerograf na poziomie takiej piwaty, jednak one mają rózne dysze. Nigdzie nie mogłem doczytać czym się one od siebie różnią dlatego pytam ;)

 

Tak właśnie podejrzewałem, że mniejsza dysza będzie się lepiej nadawać do małej skali 1/72, a powiedz Piter (lub ktoś kto inni kto wie ;) ), czy jest duża różnica między dyszą 0,3 a 0,2mm? Z tego co czytam to macie duże doświadczenie z modelarstwem, więc pewnie się orientujecie. Pytam z ciekawości, bo w takim razie jak będę kupował aerograf to wybiorę ten z mniejsza dyszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne pojady naszej armi malowane są 3 kolorami. Jakie najlepiej farby zastosować?

Na zdjęciach są w tak różnych odcieniach że wygląda jakby malowali tym co mają pod ręką w magazynie. Zwłaszcza zieleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest duża różnica między dyszą 0,3 a 0,2mm?

 

Powiem tak - wszystko zależy od umiejętności posługiwania się aerografem. Różnica jest ale przy dobrym operowaniu naprawdę bardzo niewielka. Istnieje także jeszcze jeden aspekt - jakiś czas temu rozmawiałem z Danielem z Martoli odnośnie EW-770 i stwierdził, że faktyczny rozmiar dyszy w tym aerografie wynosi 0,25 mm mimo iż w specyfikacji jest 0,2. Bardzo ciężko to sprawdzić ale jeśli to prawda to różnicy niema praktycznie żadnej bo malowałem tym aerografem, a teraz maluje aerkiem z faktyczną dyszą 0,2 mm. Pamiętam - kiedyś kolega malując ruskiem wkręcił do niego przez przypadek największą dysze (w tych zestawach są 3 -mała, średnia, duża do wymiany). Nie wiem jakie to rozmiary ale ma tak opanowany ten aerograf, że kapnął się dopiero przy czyszczeniu bo podczas malowania nie było widać różnicy. W piwatkach jest jeszcze lepiej bo to są aerografy 2-funkcyjne i zakres regulacji plamki jest znacznie większy. Myślę, że jak kupisz 0,2 czy też 0,25 będzie najlepiej ale jak kupisz 0,3 też nic się nie stanie .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.