Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Od tego czytania forum, gazet i kilku internetowych poradnikow to sie robi metlik w glowie, te 15 lat temu to jednak jakos tak latwiej bylo sklejac :P

 

Mam zamiar wrocic do modelarstwa, ale jako, ze teraz widze "technika" posunela sie do przodu mam pytanie odnosnie malowania. Malowac bede pedzlami, robilem to dawniej, calkiem wychodzilo, opanowane rozcienczanie itd.... tylko co sie robi pomiedzy sklejeniem modelu a polozeniem pierwszej warstwy farby? .... jakis podklad czy cos? wiadomo, ze trzeba model odtluscic, wykapac, ale co potem? czy od razu pedzelem po modelu warstwa po warstwie (oczywiscie z zachowaniem czasu przeznaczonego na wyschniecie poszczegolnych warstw) a potem sidolux i kalki

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kapie , nie odtluszczam ani nic - jestem wygodny i wale na model od razu po sklejeniu specyfik mr Hobby/Gunze - surfacer. Jest to podkład ze szpachlowka w jednym - mini ryski zniweluje.

http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=B-515&lang=pl

 

Tak jak w linku.

sa rozne ziarnistosci - 1200 , 1000 i 500 ?!

Mozna kupic w sloiczku i sammeu rozrobic i sikac aero , ja lubie wygode ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno metalizer ma wtedy inny polysk i lepiej wyglada.

ano podobno, widze kolega naśladuje technikę Alcladów - i słusznie

co do współgrania - ja kładę metalizery MM na czarnego błyszczącego humbrola (czyli suma sumarum jak u ciebie - czarny błysk i metalizer na warstwe olejną) i powiem tak - trzeba nakładać b delikatnymi mgiełkami, MM są BARDZO agresywne, dasz więcej to ci się zacznie marszczyć podkład i ogólnie masakra, ale jak z wyczuciem to idzie b ładnie.

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model juz mam czarny.

Teraz chce siknac lakier bezbarwny Revell - 01.

Ile to schnie ? Lakier matowy MM dosyc szybko , a to ?

I na to chce pojechac juz metalizer.

Bede malowac detal - czerwony dziob , pasek zielony przed szyba i jak nakleje tasme tamiyi ,zeby nie bylo sladow na modelu. Ja pomalowalem Gunze H Silver P-47 i zaczalem malowac detal , to zostal mi slad po tasmie.

Czy trysnac znowu revella 01 na metalizer i bedzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie robiłem tego, a przy następnym modelu chyba się pokuszę. Mianowicie chodzi mi, nie wiem, jak się to fachowo nazywa, "anteny" na górze kadłuba, jak widać na fotce poniżej. Zastanawiam się czy najlepszym wyjściem byłoby zrobienie ich z karty telefonicznej, czy może są prostsze ew. lepsze techniki by to zrobić? Prosiłbym o jakieś wskazówki, jak to dobrze zrobić. Z Góry bardzo dziękuję

wizz_air_a320.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka to skala. Zauważ, że mają one zaokrąglone boki (coś jak skrzydło). Do większych modeli polistyren odpowiedniej grubości i potem papierem ściernym nadawanie kształtu (karta telefoniczna też się nadaje). Jeśli model jest, jak to mawiają, mikroskopijny to możesz sobie takiego "mikroba" z powodzeniem wyciąć z blaszki (puszka po jakimś napoju) jednak tutaj wskazany jest mikroskop .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wiem ... płytka ok 1mm (ale to na oko bo domyślam się, że to będą pasażery, a takowych skleiłem kiedyś może z 2 ). Wytnij sobie skalpelem odpowiedni kształt, a potem szlifowanie by nadać mu odpowiedni kształt (skrzydełka ). Karta chyba była by za cienka (tylko moja opinia). Generalnie robienie czegoś takiego to troszkę jak ostrzenie noża. Od frontu trzeba zrobić ładny obły kształt natomiast z tyłu ostrze. No troszkę jest z tym zabawy bo to maciupeńkie ale zobaczysz, że fajnie się szlifuje.

 

Pozdrawiam i powodzenia

Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam proźbę. Czy to możliwe żeby tygrys I walczący zimą 1944/1945 mógł by miec takie malowanie np. viewtopic.php?t=22353&highlight=tiger. Bo czytając książki dowiedziałem się, że tygrysy po koniec wojny nie miały zmienianych barw w zależności od pór roku, bo nie było na to funduszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A włosie może ulec uszkodzeniu chyba tylko jeśli nie jest naturalne?

 

Jest w tym trochę racji jednak tak czy siak raczej wolę nie maczać pędzli w nitro. Grunt to zawsze czyścić pędzel zaraz po użyciu maskola i większych problemów niema przy mniej żrących rozpuszczalnikach.

 

bahamut24 - jest odpowiedni wątek do zadawania tego typu pytań:

viewtopic.php?t=7050&highlight=klasyfikacja

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Mirage III E od italeri w skali 1:48 i chciałbym dokupić fotel zywiczy. Czy bedą pasowaly fotele od mirage 2000?? Różniły się czymś co widać od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czym smarujecie połówki form podczas odlewów żywicznych aby się dobrze oddzielały?

Hej

Wazeliną kosmetyczną rozprowadzaną patyczkiem do czyszczenia uszu.

Nie jest to ideał, ale na moje warunki jak najbardziej wystarcza (a formy mam mocno pokomplikowane, rzadko która ma równą płaszczyznę podziału)

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam spory problem z malowaniem kamova ka-50 jestem zmuszony wykonać maszynę z numerem bocznym 015 robi z zestawu italeri w 1:48

Nie weim jak pomalować wirnik z jedynego zdjęcia tej maszyny jakie znalazłem w sieci wynika że maszyneria do poruszania płatami jst w kolorze stali a same płaty jasno szare jak spód kadłuba ale pewności nie mam więc nie chcę zrobić żle proszę o pomoc kogoś obeznanego w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę i bardzo proszę o pomoc

Hej mam spory problem z malowaniem kamova ka-50 jestem zmuszony wykonać maszynę z numerem bocznym 015 robi z zestawu italeri w 1:48

Nie weim jak pomalować wirnik z jedynego zdjęcia tej maszyny jakie znalazłem w sieci wynika że maszyneria do poruszania płatami jst w kolorze stali a same płaty jasno szare jak spód kadłuba ale pewności nie mam więc nie chcę zrobić żle proszę o pomoc kogoś obeznanego w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.