Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy Humbrole(chcę nimi malować pędzlem) są tak samo płynne jak Pactry i czy jeśli zajdzie taka potrzeba można je rozcieńczać benzyną ekstrakcyjna?

Jeśli nałożę jeden rodzaj farby na drugi to zajdzie między nimi jakaś reakcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humbrole są różnej gęstości, ale raczej bardziej gęste. Można je rozcieńczać benzyną, choć są lepsze rozcieńczalniki. Przy nakładaniu farb nie powinno być problemów, jeśli są porządnie wyschnięte. Zawsze warto spróbować na boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o żywice Airesa/QB: chciałbym wybrać sobie fotele do modelu. Pavla mnie denerwuje, bo ma odlane razem z pasami i głupio to wygląda. Tak czy siak, kolejny raz mam dylemat: czym różnią się

 

Aires 7148 SJU-5/6A ejection seats for F/A-18C,D

Aires QUB72126 F/A-18 ejection seat

 

Pierwsza wersja kosztuje 30pln, druga 15. Tak samo z fotelami do MiG-29

 

Aires 4263 K-36DM 15PLN

Aires QUB48237 23PLN

 

Mógłby ktoś wytłumaczyć mi różnicę? Bo nie mogę zdjęć żadnych znaleźć czy szerszych informacji o zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno podać mi konkretną nazwę, bo "producentów" jest cała masa, a skład jest taki sam. Osobiście używam tworu o nazwie "Bond", który jest oferowany przez Hobby-Model z Krosna (mam po prostu blisko).

Każdy cyjanoakryl jest oferowany w trzech gęstościach, więc jeśli zależy Ci na jakimś marginesie czasu na manewrowanie blaszkami, to będziesz potrzebował gęsty - jak wspomniałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się bawił robieniem form silikonowych? Bo chciał bym zrobić sobie formy z silikonu do robienia cegiełek i płyt chodnikowych.

I czy może być coś takiego?

http://allegro.pl/najlepszy-silikon-do-form-0-25kg-standardowy-i1540266931.html

http://allegro.pl/najlepszy-silikon-do-wyrobu-form-twardszy-i1530563554.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolejny modelik na warsztacie i kolejny problem początkującego jaki jest "malowanie białą farbą". Rozcieńczam ją wg mnie dobrze a za cho*erę nie wiem dlaczego tak słabo kryje i do tego te smugi -.-" Czy jest jakiś magiczny sposób czy tylko : malowanie jak wyjdzie do du*y to zmywanie i jeszcze raz? Teraz efekt nie jest zadowalający , do tego odkryłem kilka baboli więc i tak ją zmyję .

dsc05240.jpg

 

Dziękuje za każdą radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada do obu kolegów powyżej jest taka, żeby przeczytać poradniki "Farbki i ich rozcieńczanie" oraz "Dekalog malowania pędzlem"

 

Dodatkowo dodam, że wlewanie rozcieńczalnika do puszki z farbą może być problematyczne. Najprawdopodobniej nie zmieścisz tyle rozcieńczalnika, żeby nadać farbie odpowiednią konsystencję. Zazwyczaj miesza się odpowiednią ilość farby z rozcieńczalnikiem w osobnym pojemniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście mi powiedzieć na jakich frontach, w jakich latach występował czołg radziecki ot-26? Szukałem ale nic nie moge znaleźć wszystko po rusku pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć macie może jakiś dobry sposób na wyczyszczenie modeli z kurzu itp>?

 

W Biedronce są bardzo fajne wilgotne chusteczki do ścierania kurzu. Nazywają się bodajże Springo. Używam ich do dużych powierzchni i bardzo dobrze się sprawdzają.

Z zakamarków i spomiędzy delikatnych elementów kurz usuwam pałeczkami do uszu zwilżonymi wodą z mydłem.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po pomalowaniu modelu można farbę potraktować pastą polerska czy najpierw przydało by się polakierować?

 

Pytanie jeszcze odnośnie farb.

 

Wcześniej malowałem farbami Revell i teraz pracuje nad Porsche 959 od Tamiyi, mógłby mi ktoś podać numery farb Revell lub Humbrol farb Tamiya (ts-17; x-1,2,3,11,12,18,26,27; xf-1,2,7,8,9,16,56), lub gdzie można coś takiego sprawdzić?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich proporcjach rozcieńczać emalie firmy revell (chodzi mi o malowanie pędzlem)

Sporo zależy od koloru. Były kolory, których nie rozcieńczałem, inne dodawałem około 1-2 krople oryginalnego rozcieńczalnika (albo innego nie oryginalnego) na na około 5 kropel farby. Niestety nie sprawdza się to przy kolorach takich jak biały czy żółty, szczególnie błyszczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.