Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem lakiery Humbrol Gloss i Matt. Ile one muszą schnąć? Do tego mam jeszcze DecalFix ktoś tu kiedyś pisał że gryzie się z Pactrą Czy to prawda miał ktoś z tym problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszykuję informacji na temat MT-Lb w Polsce.

Konkretnie chodzi mi o znakowanie Skif dodał do swojego zestawy kalki z orzełkiem ..w koronie do malowania jednobarwnego.

Powinienem dac orzełka czy szachownice?Model w starym jednobarwnym malowaniu.Jakies numery? W którym miejscu?

W necie zanlazłem mase zdjęć ale albo w kamuflarzu albo obce.

Oprzec się na zdjęciach z początku tematu?

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=1700&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałem zapytać z czego zrobić imitację tapicerki w kabinie ciężarówki? Na fotele znalazłem gdzieś, że można z torebek po herbacie. A co z dywanikami czy wykładziną podłogi, leżanek? No i czym to przykleić? Vicol? Będzie trzymało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Macie jakiś domowy patent na "odratowanie pilnika", chodzi mi oto że się zapchał po szlifowaniu. Dodam że moczył się w wodzie 2 dni i nic to nie dało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem lakiery Humbrol Gloss i Matt. Ile one muszą schnąć? Do tego mam jeszcze DecalFix ktoś tu kiedyś pisał że gryzie się z Pactrą Czy to prawda miał ktoś z tym problemy?

 

Przy Humbrolach po nalozeniu pierwszej warstwy musisz odczekac 6 godz. aby pociagnac druga. Po nalozeniu drugiej warstwy zanim przystapisz do dalszych prac, odczekaj 24 godziny minimum ( daj farbie dobrze stezec ). Tyczy sie to i pedzla i aero ( niech cie nie zwiedzie ze przy nakladaniu aero farba daje sie dotykac po 1,5-2 godz. lepiej dluzej poczekac, ja osobiscie raz za bardzo sie spieszylem i mialem zabawe od nowa). Co do DecalFixu uzywalem raz ( nie na akryle) i nie mam zbyt dobrych doswiadczen, jesli mozesz sobie pozwolic na zakup czegos innego, polecam produkty microscale na i pod kalke.

 

pozdrawiam

AFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt - który zestaw Hurricana Mk1 w skali 1/72 ma w pudełku filtr do wersji Trop, lub czy jest jakiś żywiczny zestaw waloryzujący. Szukałem dzisiaj w necie, ale nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak długo można przechowywać farbki? Bawilem sie 8 lat temu samolotami i w Polsce zostało trochę farbek humbrola(emalia) Będą się jeszcze do czegoś nadawały? Niektóre nie były otwierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak długo można przechowywać farbki? Bawilem sie 8 lat temu samolotami i w Polsce zostało trochę farbek humbrola(emalia) Będą się jeszcze do czegoś nadawały? Niektóre nie były otwierane.

 

Kolejny "irlandczyk" witaj

 

Ja mam 10-letnie pactry. Po dobrym wymieszaniu dalej są dobre.

 

Co słychać w Hrabstwie Królów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dwa razy (dokładnie w Kenmare, Kilarney, Dingle, Ring of Kerry i Beara) i zawsze jeden dzień padało . Ale trafiłem też na piękną pogodę, jakbym był w Hiszpanii.

 

Sorki za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam pytanie - czy podłożenie czarnego podkładu jest niezbędne?

I w jakiej kolejności konstruuje się model: najpierw się skleja, a potem maluje czy na odwrót?

Podkład może być każdego koloru, no może za wyjątkiem różowego). Podkład jest porzebny, jeżeli nakładasz farby za pomocą aerografu, bo nakładasz za pomocą niego cienką warstwę, nie taką jak za pomoca pędzla. Wtedy farby mają lepszą przyczepność. Co do składania są różne szkoły. Geenralnie modelarze malujący pędzlem starają się część rzeczy pomalować przed sklejeniem, ale i tutaj nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://mojehobby.pl/italeri-0314-willys-mb-jeep-with-trailer-p-1-113192.html Czy te figurki można wykonać w malowaniu z okresu walk we Włoszech, czy musi to być Pacyfik?

Pytam sie bo ekwipunek i umundurowanie to dla mnie trudna sprawa, nie znam się na tym komletnie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. A można dla pewności nałożyć podkład gdy się maluje pędzlem czy przydaje się on tylko w sytuacji używania aerografu?

Można ( najlepsze do tego są w sprayu), ale jak malujesz pędzlem to i może się zdarzyć, że dany element wyjdzie źle pomalowany i trzeba będzie go malowac na nowo, więc ponownie musiałbyś kłaść podkład. Przy malowaniu pędzlem moim zdaniem nie da się położyć jednej warstwy farby i na tym poprzestać, a każda kolejna powoduje to, że ta pierwsza jest już swego rodzaju podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się cokolwiek zrobić ze smrodem, który powstaje przy rozcieńczaniu farbek terpentyną balsamiczną? Bo by malować w jako-takim "środowisku" zdatnym do życia muszę wietrzyć chyba cały dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się cokolwiek zrobić ze smrodem, który powstaje przy rozcieńczaniu farbek terpentyną balsamiczną? Bo by malować w jako-takim "środowisku" zdatnym do życia muszę wietrzyć chyba cały dom.

Nie przykro mi ,palenie świeczek też nic nie da. Musisz sobie kupić większy dom .

 

 

 

 

Szukam najlepszej farby do pomalowania samochodu, nie interesuje mnie cena ale jakość,czyli powierzchnia , jakość , nasycenie barwy, błysk, rozchodzi się o czarny albo ciemno szary. Mam aero, wiem ,że potem się lakieruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.