Skocz do zawartości

1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

12 godzin temu, x_bandit napisał:

wyszło w miarę naturalnie, jak przetarcie, to nawet farby nie trzeba 😅

pełna zgoda👍

 

12 godzin temu, x_bandit napisał:

Co do forum to może i wrzucę bo jakoś nie wiem dlaczego, ale słabo oceniają na panzer35 80kę RPG.

Patrząc na ich wyczyny i podejście w niektórych kwestiach to może znaleźli w RPG jakiś niewidoczny siłownik głęboko za kołami który ma 0,5mm po za skalą i mają problem😜

 

11 godzin temu, bulik58 napisał:

dla mnie jest lepsza jak z Trumpetera

z RPG mam podwójnego Tajfuna i wypraski są na naprawdę wysoki poziomie.

Ogólnie Trumpek jakby usiadł na laurach i wali masówkę z możliwością rozbudowy na kolejne wersje nie bawiąc się w szczegóły.🤔

 

Widzę, że już tam tez ą zdjęcia. 

Swoją drogą tamta 80-ka w kolorach brązowo-żółtym wiele straciła na uroku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gajur napisał:

 

Patrząc na ich wyczyny i podejście w niektórych kwestiach to może znaleźli w RPG jakiś niewidoczny siłownik głęboko za kołami który ma 0,5mm po za skalą i mają problem😜

 

z RPG mam podwójnego Tajfuna i wypraski są na naprawdę wysoki poziomie.

Ogólnie Trumpek jakby usiadł na laurach i wali masówkę z możliwością rozbudowy na kolejne wersje nie bawiąc się w szczegóły.

 

Co to za forum. Mógłbyś zapodać linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem z czego to wynika. Dla mnie ogólna geometria i że tak to ujmę "harmonia" pomiędzy poszczególnymi elementami i zachowanie poprawnych proporcji między nimi w RPG jest lepsza. Niektóre elementy są do poprawy czy przesunięcia, jednak nawet jak tego nie zrobisz to model wymiata. Trumpek trzepie każdy nowy model 80 bazując na swoim T-80B i często powielając jego niedoskonałości. Dodatkowo sporo szczegółów traktuje po macoszemu i trzeba samemu je dorabiać. Ja wolę RPG jednak wiem, że dobre modele da się zrobić i z Trumpka i z RPG. Dlatego nie rozumiem złej prasy RPG.

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie chyba ostani wpis przed galerią. Zostały do dorobienia antenki, kilka miejsc do podmalowania, trochę kurzu tu i tam do dołożenia. Zastanawiałem się czy go bardziej zmęczyć i poobijać. Nie za bardzo w sumie mam na to ochotę i jakiś pomysł.

DSC_0004.JPG

DSC_0005.JPG

DSC_0006.JPG

mDSC_0003.JPG

DSC_0008.JPG

DSC_0009.JPG

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grzegorz Grabowski napisał:

KONIEC!!!!! Już żadnego tyrania, obijania itp. Lekko zakurzyć i do galerii. Wygląda obłędnie. 

Zgadzam się z w/w wymienionym. Ćwiczenia ZAPAD-2021 uważam za zakończone!!!!!

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, gajur napisał:

 

P.S. Co następne?🤔

Zgodnie z tytułem wątku, jakaś modyfikacja T-80. Może ja koledze nieśmiało zasugeruję? T-80BVM? Tak, żeby być przed Trumpeterem, bo wiem, że kombinują. 😁😁😁

b96c66abefaf26abb67e9ce8c28af895.jpg

1148963_original-2-1068x617.jpg

Uralvagonzavod_starts_production_of_T-80BVM_tank_upgrade_of_T-80_MBT_925_001.jpg

t80bvm_l2.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Grzegorz Grabowski napisał:

KONIEC!!!!! Już żadnego tyrania, obijania itp. Lekko zakurzyć i do galerii. Wygląda obłędnie. 

 

15 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Zgadzam się z w/w wymienionym. Ćwiczenia ZAPAD-2021 uważam za zakończone!!!!!

 

13 godzin temu, gajur napisał:

Nic dodać nic ująć z treści przedmówców. Powinien zostać wystawowy, a nie poligonowy.

 Już skończyłem. Kilka miejsc przykurzyłem, dodałem liny holownicze, anteny. Ogólnie dziś za wiele nie zrobiłem bo miałem delikatne urwanie d... ale wpadł mi pomysł żeby jak przy poprzednich warsztatach dorzucić wojaka.... :) Dlatego pewnie sama galeria pojawi się jak skończę figurkę

20210928_224846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Zgodnie z tytułem wątku, jakaś modyfikacja T-80. Może ja koledze nieśmiało zasugeruję? T-80BVM?

13 godzin temu, gajur napisał:

Już Cię pewnie nudzą moje wpisy, ale jak zwykle piękna i precyzyjna praca.👍💪

Gratuluję i pozdrawiam.

P.S. Co następne?🤔

Gajur motywacja zawsze jest mile widziana😉 a co do pomysłów to:

 

 T-80BVM mam dzieś w planach bo już nawet zaopatrzyłem się w dobre blaszki, ale w szafce jeszcze czeka Trumpka T-80BVD i T-72B3 mod.2016, T-90A Menga i BMPT72 TigerModel. Nie wiem jeszcze co wybrać, ale mocno mnie kusi coś takiego jak na zdjęciach. Jest to, jeśli się nie mylę, charkowska wczesna wersja T-80UD. Szczególnie fajnie wyglądają kontenery kontakt -1 położone na wieży jak na T-64BV. Problem w tym, że jeśli robiłbym to na bazie T-80BVD to musiałbym wyrzeźbić całą wieżę. W BVD wieża jest taka jak w T-80BV.

T-80-UD-2r-01.jpg

T-80-UD-2r-16.jpg

T-80-UD-2r-10.jpg

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Spora lista tych Teciaków, które planujesz.  Ja zamierzałem sobie jakiegoś zbudować, ale cóż, skoro Ty się bierzesz za T-XX, to ja podziękuję, idę zbierać pudełka po zapałkach 😁😁

Ej tam,  jak nie zrobisz to będzie ich bardzo brakować na Twoich półkach 😉 :piwo:  U mnie np- BMPT-72 i T-80BVD to trochę dzieło przypadku. Potrzebowałem kółek do T-90M , a w zestawie Tiger'a są 2 rodzaje. Kupiłem więc zestaw w jakiejś promo. Dlatego teraz nie wypada nie zbudować BMPT. Podobnie na jakiejś promocji kupiłem BVD

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gajur napisał:

Wojak jak zwykle musi być😀

Na pewno z rumieńcami na twarzy będę należał do obserwatorów bez względu na to co wybierzesz😊

A znając Twoje prace to coś z tą wieżą wymyślisz jak już pomysł zakiełkował☝️

 

 

Mam już pomysł na tą wieżę i będę ja pewnie lepił na bazie tej z zestawu. Tylko znów się szykuje pół roku pracy przy moich zasobach czasowych...😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, martinello napisał:

Pytanie z zupełnie innej beczki.

Czy jest jakieś całościowe i dostępne opracowanie dotyczące rodzajów rosyjskich kamuflaży czołgowych ?

Bo ten Twój model pomalowany prawie jak amerykański MERDC...

 

Nie spotkałem się z całościowym opracowaniem. Pewnie są jakieś po rosyjsku, ale nigdzie nikt nie wspominał o tym na forach. Mój wzór wiem, że był aktualny na pewno w latach 90. Udało mi się gdzieś kiedyś znależć coś takiego jak na zdjęciu- schemat kamo dla T-80UD stosowany na wielu maszynach taamtego okresu.

ObTdx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gajur napisał:

... ale też nikt nie mówił, że będzie łatwo😉

:) najtrudniej to chyba będzie znaleźć dobrą referencję z wymiarami... wyjścia nie ma, nikt nie robi wieży UD. Ta z BVki jest o tyle dobra, że ma już wieżyczkę dowódcy taką jak na UD ze sterowanym z wnętrza przedziału bojowego NSVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to przeżywam. Szukam dobrych referencji do wczesnego T-84 Opłot. Niestety trafiłem tylko na Yatagana czyli T-84 dostosowanego do standardu NATO. Wrzucę tutaj linki, jako że to na bazie T-80, to i nada się do tematu i może komuś pomoże:

https://litnik.in.ua/walkaround/bronetekhnika/t-84-yatagan-walkaround-ot-pepsa

http://scalemodels.ru/modules/photo/viewcat.php?id=7347&cid=238&min=12&orderby=dateA&show=12

Swoją drogą pytanie do wszystkich: może ktoś trafił na dobry walkaorund i plany do wczesnego T-84?

Podeślijcie linki, odwdzięczę się jak tylko będę mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gajur napisał:

Też to przeżywam. Szukam dobrych referencji do wczesnego T-84 Opłot. Niestety trafiłem tylko na Yatagana czyli T-84 dostosowanego do standardu NATO. Wrzucę tutaj linki, jako że to na bazie T-80, to i nada się do tematu i może komuś pomoże:

https://litnik.in.ua/walkaround/bronetekhnika/t-84-yatagan-walkaround-ot-pepsa

http://scalemodels.ru/modules/photo/viewcat.php?id=7347&cid=238&min=12&orderby=dateA&show=12

Swoją drogą pytanie do wszystkich: może ktoś trafił na dobry walkaorund i plany do wczesnego T-84?

Podeślijcie linki, odwdzięczę się jak tylko będę mógł.

Zerknij tu:

https://artmodels.forum2x2.ru/t688-topic

mam też trochę zdjęć detali T-84, nie jest to jednak pełny walkaround. Jak potrzebujesz to wrzucę na forum.

Już wrzuciłem :) link niżej

 

 

Edytowane przez x_bandit
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • x_bandit changed the title to 1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.